Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Bezpečnostne matice
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Thu Mar 13, 2008 9:11 pm    Post subject: Reply with quote

Prátelé, uz je mi to jasné s maticemi. Koupím je u Forda. 1 300 není tak moc Sad - je to jedna nádrz benzínu.
Az budu kupovat zimáky, koupím je i s maticema, a ty jsou myslím sada za 500 - 600 Kc.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Fri Mar 14, 2008 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:
Dydy wrote:
.... vraj by to malo byť totožné, ale netvrdím to...

Právěže by to totožné být němělo - ale ty tvrdíš, že to totožné je. Přečti si svůj předchozí příspvek (stačí povedať 12x1,5 kužeľ 60° - to není pravda).

Jak píše sedlaq - a už to to tady bylo napsané několikrát - ke každému kolu je potřeba použít matici s odpovídající dosedací plochou. Na kola ford patří matice ford, ostatní výrobci buď dodávají ke kolům rovnou i své matice, nebo udávají tvar dosedací plochy a odpovídající matice se musí dokoupit zvlášť.

Podle mě opravdu nestojí za to si nesprávnými maticemi zmrvit drahé disky.


Ale DR, tak si poriadne prečitaj ten môj prispevok, cituješ a ešte píšeš somariny, ja tam nikde nepíšem že niečo tvrdím tak nerob z komára somára. Ak chceš poradiť tak napíš Gek-ovi ten rozmer matíc ty, ja sa hnevať nebudem. Chcel som len pomôcť. Ostatné je vyššie, nebudem sa opakovať. Ale OK je to fórum, tak fórumujme. A pred to ...stačí povedať... som tiež pôvodne chcel dať "vraj", len som nejak rýchlejšie písal ako rozmýšľal. Tak ak som niekoho nechtiac zaviedol, sa mu touto cestou ospravedlnujem. Embarassed
_________________
1.4 TDCi, 2007
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 7:44 am    Post subject: Reply with quote

Dydy: tady není o čem diskutovat. Chtěl jsi napsat "vraj", ale nenapsal jsi Sad. Tím se tvůj přispěvek dostal z úrovně na první pohled neověřené informace na úroveň faktu. To je sakra rozdíl a proto jsem tě na to upozornil - aby sis pro příště dal pozor a v chválihodné snaze pomoct naopak někomu neuškodil.

Takže si nejdřív zameť před vlastním prahem a nauč se psát, než mi zase budeš radit, abych se naučil číst. Somariny tady píšeš ty, já nemůžu za to, že píšeš rychleji než přemýšlíš - a ani dodatečně to po sobě neopravíš Sad. A už vůbec nechápu, proč to dál rozmazáváš, místo co by ses za to své nemyslící psaní někde tiše v koutě styděl.

Jestli sis toho nevšiml, já jsem poradil a rozměr matic najde každý na tom odkazu, který jsem dal hned v prvním příspěvku. To jsou fakta - bez "vraj".

BTW, nenadával jsem ti, neurážel jsem tě, jen jsem slušně upozornil, že tvůj příspěvek je matoucí. A tvoje reakce? ...
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Sun Mar 16, 2008 2:18 am    Post subject: Reply with quote

Jasné DR, prepáč ak sa ťa to dotklo, ma to naozaj mrzí, mal som dosť ulietaný a pomerne wrong day, a ty si písal, že tvrdím ale ja som tam napísal, že netvrdím to a to ma torchu neadekvátne odštartovalo. Tak som ťa len chcel upozorniť, že si to reprodukoval trochu inak ako som to napisal. Tak teda sorry vypenil som na nespravnom mieste a za to "vraj" som sa už ospravedlnil a pochopil, hold nie som dokonalý.
OK, už nebudem iniciatívny ale radšej triedny nepriateľ.
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 11:53 am    Post subject: Reply with quote

DR:

dokazes tiez napisat ze sorry? Evil or Very Mad
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 10:51 pm    Post subject: Reply with quote

Dydy: OK.

vls wrote:
DR:

dokazes tiez napisat ze sorry? Evil or Very Mad


Samozřejmě, proč?

Jinak pro příklad, jak se dá chybná informace opravit, aby to nemohlo nikoho zmást http://forum.fordclubs.org/viewtopic.php?p=58079#58079 (DR po únor 18, 2008 8:40 pm)
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Tue Mar 18, 2008 12:30 am    Post subject: Reply with quote

vls: dík Wink
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Mar 18, 2008 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem místo "vraj" a "malo by" udělal to, co mohl už dávno udělat i kdokoliv z vás. Vzal jednu fordí matici a tu dosedací plochu jsem změřil.

Výsledek je následující. Pokud mohu domácími prostředky posoudit, dosedací plocha originál fordí matice na fordí liťáky je kužel a svírá úhel 60°. Ale přesto tam velmi pravděpodobně bude ještě nějaká specialita navíc, protože např. Simbolz prodává pod kódem E 115.4 matice M12x1,50 kužel 60° a pod kódem E 115.R matice matice M12x1,50 Ford. To "R" v kódu by mohlo znamenat třeba Rotary, Rotating, popř. Rotational, nevím, bez záruky tipuju a vycházím při tom z toho, že fordí originály mají otočnou dosedací část.

Suma sumárum, mezi maticemi M12x1,50 kužel 60° je jestě zvláštní skupina určená přímo na fordí disky. Při nákupu doporučuju požadovat tyto matice, ne jakékoliv s příslušným závitem a kuželem 60°. Když je i druhovýrobci vyrábějí, tak asi vědí proč.

vls: buď prosím té dobroty a vysvětli mi, proč bych měl písať "sorry". Děkuji.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 9:47 am    Post subject: Reply with quote

Presne ako si to napisal.
by mohlo znamenat třeba Rotary, Rotating, popř. Rotational,
Original Ford matice k hlinikovym diskom maju otocnu dosadaciu cast. Ale naco tu spekulovat, ze "malo by" Ved to tu ma kazdy druhy majitel FF.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 10:15 am    Post subject: Reply with quote

Tak jsem si objednal a koupil pojistné matice. Krásné, chromované, lesklé, s klíčem, s drážkama, s kuželem, ale uplně na hovno. Nemají proti obrázku otočnou podložku.
Tak jsem je k nelibosti prodejce vrátil. Buď se polepší, nebo si je koupím jinde. Tato hrozba zabrala a už schání nové Laughing Laughing

Vede mě to k otázce. Je otočná podložka opravdu nutná ?? Kolo se sundává málo a jinou funkci než utahování a povolování matice, podložka neřeší. Nebudu jí tam dávat bez podložky, když tam nepatří, jen jsem zvědavý.

Děkuji za všem rady i budoucí.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.


Last edited by Gek on Wed Mar 19, 2008 8:18 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 12:50 pm    Post subject: Reply with quote

Dneska som videl Fofu s kolesami z lahkych zliatin a bez bezpecnostnych matic. Ujha, reku niekto riskuje. Alebo ma garaz a cez den to nečmajzne nik?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Bezpečnostní matice jsou sice pekna vec pro pocit ze chranis sva kola, ale kdyz ti je nekdo bude chtit ukrast, neni pro nej problem sehnat si na ne klic.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 2:03 pm    Post subject: Reply with quote

A kde se snadno shání klíč ?? Je spousta typu matic a spousta tvaru. Vnitřní, venkovní tvary. Venkovní posunuté a tak. Universální klíč asi není. Ale to netvdím, to si myslím. Navíc je na kole poklice a tedy není snadné si to očíhnout. A nevím, ale asi kdybych přišel k autu a někdo mi poměřoval matice, tak ho asi dlouhodobě upoutám na lůžko.

Je to jako každá ochrana. Aspon dodává pocit bezpečí a člověk má dobrý pocit, že pro mazlíka něco dělá.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
durco



Joined: 03 Jul 2007
Posts: 31
Location: Žilina

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mám bezpečnostné matice na hliníkové disky bez otočnej podložky, na každom kolese po 1ks.Sú síce menšie,vsadené sú hlbšie,ale určite dosadajú a držia disk.A navyše ostatné tri matice sú originály, ale nie bezpečnostné, a tie držia koleso bez toho,že by sa disk hýbal na šróboch.
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Wed Mar 19, 2008 6:03 pm    Post subject: Reply with quote

durco Když už to máš takhle, tak si na disk udělej značku k otvoru s bezp. maticí a už ji do jiného nedávej.
Gek Já mám hliníkáče, u kterých jsou matice vidět. Univerzálním klíčem by bezpečnostní matice ztratily smysl.

Kuželová otočná podložka s velkou styčnou plochou u fordích matic odstranuje tření při utahování a tím je k diskům šetrná. Nehrozí vymačkání dosedacích plošek. Jinou zvláštnost na nich nehledejte.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 3 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group