Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ruční brzda
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Dec 17, 2008 11:48 am    Post subject: Reply with quote

dodo50 wrote:
no, nejen při tom jak popisuješ ivašku. ono to šeredně vrže při každém zatahování ruční brzdy a při pohupu s autem (nasednutí, zahoupáním apod.) snad to není na servis, bo do nejbližšího servisu se mi nechce jen s nějakým "vrzáním", je to 80 km...


Don´t worry Smile Je to OK, kdyz mas zatahlou rucku, vrze to pri nastupovani/vystupovani, na krizovatce na cervenou, kdyz stojis trosku z kopce a jestli mas jemny sluch, tak to zaregistrujes i pri startovani auta (uz i ty vibrace startovani roztrepou auto natolik, ze to zavrze).

Je to divne, ale je to tak a jak psal Zdenal8, brzdit to brzdi Cool
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Dec 18, 2008 9:53 am    Post subject: Reply with quote

jj Smile
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
bzucko1



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 22
Location: Kamenec pod Vtačnikom

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

Sedlaq - plne s tebou suhlasim a smekam klobuk, tvoje vysvetlenie tejto činnosti je správne a šetrí to nervy a hlavne brzdové lanká ručnej brzdy.
_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 177000km, Bez závad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

bzucko1 wrote:
Sedlaq - plne s tebou suhlasim...


Sorry, ale tady by se asi hodilo zvolit "Quote" a ten příspěvek od SEDLAQa zkopírovat...protože projíždět 2 stránky a hledat jeho příspěvek se asi málokomu chce Wink

Asi si myslel tohle (???) Arrow
Sedlaq wrote:
Normálně fungující ruční brzda nic takového nepotřebuje, ale pokud někdo nemá sílu v ruce, tak proč ne? Sílou hydrauliky od pedálu dojde k mnohem pevnějšímu rozepření čelistí brzd a mechanismem ruční brzdy dojde jen k zajištění v této poloze. Nic nového pod sluncem a navíc většina zastavení a zabrzdění takto proběhne, aniž si to uvědomujeme. Nehledejte za tím návodem něco co by znamenalo, že by systém mechanismu ruční brzdy Fusionu byl jiný než u většiny ostatních aut.

_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
lacee



Joined: 21 Sep 2009
Posts: 50

PostPosted: Mon Oct 26, 2009 6:16 pm    Post subject: Re: Ruční brzda Reply with quote

Gek wrote:
Zdá se mi že ruční brzda moc nebrzdí. Budu asi muset do servisu, aby i trochu dotáhli. Nehci se v tom hrabat , když je Fofík nový.
Manželka ji nezatáhne vůbec. Brzda jde hodně nahoru a aby opravdu podržela auto, musím ji dorvat Rumcajsí silou.
Jak jste na tom vy ??

tak isto od novoty mi rucna brzda na Fusiku (r.v.2009) slabo brzdi (na miernych svahoch sa neda na nu spolahnut, a to teda casto chodim do B.Stiavnice, kde mi je nanic, pri zastaveni v miernom svahu nechavam zaradenu rychlost, rucna aj po dotiahnuti v servise uz po prvom zatiahnuti v miernom kopceku preklzuje aj na najvyssej polohe). To iste mi Robi aj Fiesta (r.v.2008)
_________________
Ford Fusion 1.4 Duratec Family X, r.v.2009, bocne listy vo farbe karoserie, zimne pneu GY UG7+
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Thu Oct 29, 2009 12:05 pm    Post subject: Reply with quote

Pripajam sa, ja mam slabi ucinok rucnej brzdy. Raz som stal v takom kopci ze som ju nemohol dotiahnut tak aby sa auto nepohynalo. Ked si najdem cas tak pojdem do servisu pretoze potrebujem vymenit aj zadne svetlo, mal som v nom vodu (hmlovka) a teraz je ocernena ako keby to tam vybuchlo Very Happy
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Mon Sep 06, 2010 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Mám dnes takouvou zajímavou otázku Embarassed
Dnes se mi snad poprvé v životě stalo něco, čemu nerozumím.
Nebudu se moc rozepisovat, aspon krátce...
Zastavil jsem dnes s autem v takovém ne zas moc prudkém kopci, ale už to byl docela dost sklon. Zastavím, vypnu motor, nechám tam jedničku, nezatahuji ruční brzdu. Trochu se to opřelo o převody - trochu to ještě udělalo pohyb zpět. Chvilku jsem seděl, než jsem vystoupil a pozoruji, jak fusion si to opět cukl o jeden zdvih válců. Během té minuty motor pomalu pootáčel a i přes tu jedničku auto pomaličku couvalo. Chápete to? Já ne. Jako by v motoru nezůstávala komprese, písty - motor se prostě v převodech pomalu pohyboval. Divný zážitek, alespon pro mne, co vždy stojí z kopce s jedničkou a auto vždy stálo, a dnes si to ujíždělo dolů z kopce.
Omlouvám se za laický příspěvek, ale tak mne to překvapilo, že jsem to musel zde napsat. Podotýkám, motor běží v pohodě, akceleruje jako vždy.
Co vy na to? Má te někdo podobnou zkušenost?
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 8:57 am    Post subject: Reply with quote

nasiel si akurat ten spravny svah - hranicny, na takom uz bez brzdy nemozes stat.

zamky piestnych kruzkov nie su predsa vzduchotesne..., len stieraju olej a tesnia pri pohybe piesta. ked merias kompresiu, mas presne predpisane, pri akych otackach motora - na starter - to mas merat., ked tocis motorom pomaly, kompresia pomaly vyfuci...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
nasiel si akurat ten spravny svah - hranicny, na takom uz bez brzdy nemozes stat.

zamky piestnych kruzkov nie su predsa vzduchotesne..., len stieraju olej a tesnia pri pohybe piesta. ked merias kompresiu, mas presne predpisane, pri akych otackach motora - na starter - to mas merat., ked tocis motorom pomaly, kompresia pomaly vyfuci...


Díky za komentář, měl jsem obavu, že se něco stalo s motorem (vstřikováním?), že se něco "neuzavírá, tak jak má a proto ta ztráta komprese". Co mě nejvíc šokovolo je to, že na tom místě stávám skoro každých 14 dní už rok, a auto mi to udělalo až teď. |Vždycky před tím jsem tam stál s rychlostí bez ruční brzdy. Naštěstí auto nikdy nepopojelo, nedej bože neujelo. Až nyní... tak proto ten údiv.
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:38 pm    Post subject: Reply with quote

ak je to tak, tak mas mozno mensiu kompresiu opotrebenim motora, nemusi to nic znamenat a problem by si zbadal az na vyssej spotrebe oleja...

Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Wed Sep 08, 2010 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
ak je to tak, tak mas mozno mensiu kompresiu opotrebenim motora, nemusi to nic znamenat a problem by si zbadal az na vyssej spotrebe oleja...

Twisted Evil


vls, nestraš mě Sad , mám najeto jen 22tis. km, motor má být po záběhu, ne na konci s dechem. Napadlo mne, zda-li to nemá spojitost s garančkou, na které jsem před pár týdny byl? Měnili mi olej, dali snad ten, co mi účtovali, tj. OMV Bixxol.
Opět jsem zkoušel stát v kopci, auto dá do pohybu klikovku, slyším i čerpadlo vstřikování.
Doma v garáži jsem zkusil dát pětku - na rovince při středním tlaku dám tlačením motor do pohybu, při jedničce ne, ale slyším, jak se válce hýbou a čerpadlo vstřikování se opět zapne (ten zvuk, když dám klíč v poloze pro startování, čerpadlo slyšíme sepnout). Jsem z toho matěj. Přitom cítím stále stejný záběr motoru při jízdě, žádné ani nepatrné snížení výkonu motoru. Embarassed
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Sep 09, 2010 8:05 am    Post subject: Reply with quote

kasli na to, ked zastanes vo svahu zatiahni aj rucnu, ono bude vsetko ok.
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group