Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nosič bicykla
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bias



Joined: 28 Sep 2007
Posts: 85
Location: Slovensko

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 9:30 pm    Post subject: Reply with quote

No ja som mal vyhliadnutý tento http://www.123pneu.sk/detail/171451/?cat=4118 Už som ho skoro kúpil, ale ešte mi švagor doporučil mrknúť sa do originál predajni THULE. Dobre, že som tam šiel. Chlapík ma upozornil, že síce na Fusion pasuje, ale bicykle by zakrývali svetlá a to by sa pánom policajtom nemuselo páčiť. Vraj ešte by som si musel dať dorobiť svetelnú rampu. Videl som ho na Fábii a pýtal som sa majiteľa naň, hovoril, že pohodička. Bicykle vrátane nosiča zložil z auta tak za 3 minúty a údajne neni problém s otváraním kufra pri naložených bicykloch.

Ťažné nemám, nosič na strechu nechcem lebo mám obavu z nakladania bicykla na strechu. Preto mi tento nosič vyhovoval. Ten by zvládla aj manželka s deťmi. Žiaľ, je tam problém..... Zatiaľ som na pochybách, čo urobiť. Sad
_________________
Strieborný Ford Fusion 1,4 16V benzín, r.v. 9/2007, 6,84 L /100 km. Mám rád spoľahlivé autá.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Oct 08, 2008 4:08 pm    Post subject: Reply with quote

No já nyní mam tento nosič http://www.thule.com/Thule/ProductPage____32769.aspx Je naprosto perfektní. Jinak dříve jsem používal tento http://stresni-nosice-prikryl.cz/_c3_l3_p20099_/nosice-kol/nosic-kol-hakr-uni.aspx a nikdy jsem s ním neměl nejmenší problém. Sice neni zamykací, ale já stejně nikde nenechávám stát auto s kolem na střeše. Je to dost nebezpečný i se zamykacim nosičem. A s nandavánim kola na střechu neni nejmenší problém. Pokud nemáš nějaký starýho bika s těžkym ocelovym rámem.

duves: S tim, že ti stoupne spotřeba musíš počítat pokaždý když vezeš něco na střeše.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Sun Mar 29, 2009 10:57 am    Post subject: Reply with quote

bias wrote:
No ja som mal vyhliadnutý tento http://www.123pneu.sk/detail/171451/?cat=4118 Už som ho skoro kúpil, ale ešte mi švagor doporučil mrknúť sa do originál predajni THULE. Dobre, že som tam šiel. Chlapík ma upozornil, že síce na Fusion pasuje, ale bicykle by zakrývali svetlá a to by sa pánom policajtom nemuselo páčiť. Vraj ešte by som si musel dať dorobiť svetelnú rampu. ... Sad


Zdravím Bias, už jsi vyřešil nosič na kola?
Mám podobné úvahy, šel bych do nosiče na kola vzadu, ne na střeše, jen nevím, zda to má relativně ne příliš drahé řešení. Také nemám tažné, nevím zda bez tažného to lze vzadu upevnit. Také nevím, jak to je s nějakou homologací či evidencí v technickém průkazu?
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Sun Mar 29, 2009 11:04 am    Post subject: Reply with quote

Pánové na fóru, už jste někdo řešil a vyřešil nosič na kola vzadu na pátých dveřích? Díky..
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Mar 29, 2009 11:34 am    Post subject: Reply with quote

dodo50 wrote:
Také nemám tažné, nevím zda bez tažného to lze vzadu upevnit.


Kukni tady:
http://obchod.autokelly.cz/
Dej "Autopříslušenství" -> "Upínací systémy, nosiče, boxy" -> "Nosiče" a "Nosič kol na zadní dveře" (cena 1 546Kč)... Wink
Přímo odkaz ti dát nemůžu, protože to na těch stránkách nejde Sad
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 6:25 am    Post subject: Reply with quote

Nosič ná pátý dveře sem za podobnou cenu viděl i v OBI. Ale osobně bych si to asi nepořídil. Když tam máš kola, tak se nedostaneš ani do kufru. Navíc je to chycený řemínkama a různejma háčkama. Musíš to vypodkládat, aby sis neodřel auto. A stejně bych tomu moc nevěřil, že to někde neodře lak, nebo nepomačká plechy. Do tohodle bych určitě nešel, přijde mi to takový na heslo. Určitě pevnější je klasický uchycení na střechu. A když dozadu, tak jedině na tažný.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Jun 05, 2009 10:40 am    Post subject: Reply with quote

Tady sem našel test nosičů na kola. Třeba to někomu pomůže při rozhodování co si pořídit.

http://auto.idnes.cz/test-nosicu-jizdnich-kol-nejdrazsi-neznamena-nejlepsi-p14-/automoto.asp?c=A090520_163211_automoto_fdv
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Pablo



Joined: 11 Jan 2010
Posts: 21

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 10:04 pm    Post subject: Re: Nosič bicykla Reply with quote

Ohledne toho nosice na tazne a nebo i pripadne na pate dvere mm nekolik komentaru k tvym pripominkam:

1.blbo sa chodi do kufra - Souhlas (ale zase si nemusis davat pozor na nizke podjezdy, kdyz jsou kola na strese, auto ma lepsi jizdni vlastnosti, protze ma niz teziste. Mozna je s koly trosku sirsi, protze nektera kola muzou presahovat bocniobrysy vozidla, na to je treba dat si bacha.

2.ked nahodou zaprsi, bike za autom zaručene nachyta všetok bordel-bezvyhradny souhlas. ttot je duvod, procbych nosic za auto nikdy nepouzil,(maximalne tak na tesco kolo). Pulhodinovy destik dokaze spolehlive vyplachnout vsechna i zapouzdrena loziska a nacpat do nich veskery bordel, pisek prach atd. Kolo tak velmi rychle znicite

3.ak do teba niekto narazi zozadu, na poškodenie bicykla sa nevzťahuje povinne ručenie vinnika, ani tvoja havarijna poistka - Tohle tvrzeni je samozrejme nesmysl. Pokud se tyka havarijni pojistky, tam zalezi, jake mas dojednane podminky a jestli mas pojisteny i naklad. Pokud ano, neni duvod, aby pojistovna neplnila. Co se tyka plneni z povineho ruceni - Pokud ten nosic ma atest a kola nezakryvaji svetla, tak se neni na co vymlouvat. Pojistovna je povina uhradit skodu, kterou vam druhy ridic zpusobi a to na cemkoliv nejenom na aute. Samozrejme pokud ta kola budou starsi, tak i kdyz budou v perfektnim stavu tak za ne nedostanete kdovi kolik, ale alespon neco.

osobne bych videl jako hlavni duvod proc to nedavat natazne nebo na pate dvere hlavne to niceni kola za deste. Taky kdyz jedes na cyklo dovolenou a mas kola na strese a nekdo te nekde lehce tukne zezadu, tak mas sice krapnuty naraznik a mozna pate dvere, ale muzes jet vesele dal a kola jsou OK-tj. dovolena neni znicena. kdyz budes mit kola v zadu, tak budou ponicena a dovolena je v haji a co si na kom vezmes, ze mas pokazenou dovolenou.
_________________
FoFu 1.4 LPG
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Jan 14, 2010 10:43 pm    Post subject: Reply with quote

Hezky napsáno. K tomu bodu 1. Kola vozím na střeše. 2 kusy a nějaký rozdíl v jízdních vlastnostech nepozoruji. Je teda fakt, že nejezdím po dálnici. Tam už to asi znát bude.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Julec



Joined: 17 Feb 2010
Posts: 4

PostPosted: Tue Mar 09, 2010 9:44 pm    Post subject: Nosič na piate dvere Reply with quote

Ono s tým prekrytím značky a svetiel to skutočne záleží od konkrétneho auta a hlavne bicykla. Tie nosiče na kufor sú dosť univerzálne a je možné ich použiť nie len na hatchback alebo combi ale aj na viaceré modely sedanov. Tu je k tomu produktu aj obsiahlejšia fotogaléria na rôznych autách, kde to pekne vidieť: http://www.12volt.sk/exterier/nosice/10739.html S otváraním kufra problém nie je, ale asi nie s naloženým bicyklom, to by šlo asi dosť ťažko.

Ohľadom znečistenia bikov za autom je pravda, že turbulencie ho riadne zasvinia, no lietajúce mušky, kamienky prach a špina, ktoré pôsobia na hore umiestnenom bicykli asi tiež nebude super riešenie.???
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 6:27 am    Post subject: Reply with quote

Kolik kol jste nejvíce vezli na streše? Je reálné tam nahodit 4 kola (2dospělé, 2dětské)?
Nemám ESP, takže udávaná nosnost střechy je jen 25kg, na to kašlu, ale jak moc se změní jízdní vlastnosti auta?
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 6:46 am    Post subject: Reply with quote

Ta 4 kola se na střechu vejdou, ale chce to dobře rozmístit.
Jízdní vlastnosti se nijak zvlášť nemění, akorát to má obrovský odpor vzduchu. Netestoval jsem při silném bočním větru, tam to jistě na stabilitě znát bude.
Na spotřebě to udělá téměř dva litry a rychlost nad 100km/h je možná jen za neustálého drcení plynového pedálu.
Každopádně časem půjdu do nosiče na tažné.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Mar 10, 2010 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
Nemám ESP, takže udávaná nosnost střechy je jen 25kg, na to kašlu


ladin wrote:
a rychlost nad 100km/h je možná jen za neustálého drcení plynového pedálu


Takže s tvým stylem asi nic Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Palo



Joined: 14 Jun 2012
Posts: 16777215

PostPosted: Mon Aug 20, 2012 9:57 am    Post subject: Vhodný strešný nosič? Reply with quote

Nazdárek. čítam o tom nosiči na bicykle veľa materiálov a neviem sa rozhodnúť či variantu na strechu alebo na piate dvere.
Pre strechu
+ možnosť nosiť aj iné veci okrem cykla
- väčší odpor vzduchu a nevedomosť o stave na streche poča jazdy .

skôr s priklánam k 5 dverám ale na FF je dosť zložité nájsť vhodný typ ( ak ešte nemám tažné) na fore sú rozne typy a odporúčajú iba typ 9106http://www.sportobchod.sk/d/nosic-na-bicykle-na-zadne-dvere-thule-backpac-973?page=2 .
Máte niekto skúseností s zakrývaním svetiel a značiek s typom nosiča na piate dvere? Používaťe niekto aj doplnkové osvietenie ??
Na stránek 12V.sk je dosť lacný ale neviem či je vhodný. Díík
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Aug 20, 2012 2:37 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud projdeš konfigurátor přímo na stránkách Thule, tak tento výrobce má pro Fusion pouze 2 varianty.
Klasický nosič na střechu (já ho mám a jsem s nim spokojen) a pak nosič kol na tažné zařízení. Vhodný nosič na 5té dveře pro Fusiona Thule nedělá. Zřejmě to bude právě kuli zakrytí světel.
Pokud jde o pořizovací cenu, tak nejlépe asi vychází nosič na střechu. Pak je tu teda další věc, že Ford předepisuje zatížení 25kg u vozidla bez ESP. Což jsou stěží běžný dvě horský kola. Budou mít obě spíš tak ke 30ti kg.
Já tam teda zatim vozim dvě a bez problémů i na dálnici.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 2 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group