Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nosič bicykla
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ceco232



Joined: 29 Sep 2012
Posts: 2

PostPosted: Sat Sep 29, 2012 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Treba si vybrať kvalitný nosič, lebo sú medzi nimi veľké rozdiely.

Last edited by ceco232 on Sun Dec 08, 2013 2:09 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
roks



Joined: 06 Jul 2008
Posts: 97
Location: střední čechy

PostPosted: Sun Nov 18, 2012 6:47 pm    Post subject: Reply with quote

já používám nosič kol na páté dveře doplněný o světelnou rampu ( http://cyklovybava.cz/product/nosic-kol-na-zadni-dvere-padova-pro-3-kola:7492/ ) + světelná rampa - http://www.martteskon.cz/thule-svetelna-rampa-th-976/5676 , pár kilometrů už jsem s tím najezdil , letos v červenci třeba jižní moravu od nás cca 300 km, po dálnici i po okreskách a jsem spokojený Wink

na autě to vypadá takhle : http://roks.rajce.idnes.cz/na_kolech_po_jizni_Morave_2012/
_________________
Ford C Max Titanium ,2,0 TDCI ,136 k, černá metalíza

EX Ford Fusion Ebony 1,4 , 80k,červená colorado,05/2008


Back to top
View user's profile Send private message
mardedo



Joined: 30 Apr 2013
Posts: 3

PostPosted: Tue Apr 30, 2013 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mám nosič byciklov na guľi od Twinny Load, je to aj so svetlom a neni problém s papiermi. Predtým som mal jeden upínaný na zadné dvere, ale aj pri dobrej snahe to pár raz oškrelo lak a v CZ s tým boli problémy s policajtmi. Dá sa aj na strechu, ale to nechcel, lebo tam často vozím box a navyše je to potom vysoké a dodrbe to aerodynamiku na dialnici.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Aug 02, 2014 3:15 pm    Post subject: Reply with quote

Momentálně vybírám nosič na tažné zařízení pro 2 kola, jelikož už to všechno na střechu nepoberu. Teď jsem měl možnost vyzkoušet si zapůjčený nosič Thule Euroride 940. Zpracování nosiče parádní, montáž na auto velice snadná, kola velikosti 26" palců se na něj vejdou taky v pohodě. O příštím víkendu ještě vyzkouším i 29".
Ovšem cena za ten nosič kolem 7tis. Kč je docela vysoká. Navíc zajištění nosiče proti odcizení z auta je naprosto směšné. Čekal jsem od této značky něco lepšího. V tomhle jsem hodně zklamán. A to jsem ještě nedávno o tomhle nosiči uvažoval. Měli by k tomu ještě zdarma dávat zámek s řetězem, aby se to dalo zamknout aspoň k tažnému oku na autě. Když už inzerujou, že je to uzamykatelné.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
fordik25



Joined: 23 Oct 2014
Posts: 9

PostPosted: Fri Dec 19, 2014 9:07 am    Post subject: Reply with quote

aku znacku nosica by ste odporucali?
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Dec 19, 2014 4:10 pm    Post subject: Reply with quote

No hlavní otázka je spíš jaký typ nosiče by sis představoval a kolik máš zhruba v plánu do něj investovat a co od něj očekáváš.
Třeba nosiče na tažné se dají pořídit třeba od 3tis. klidně až po 15tis. Kč. NA Eura si to přepočti, nevím jakej je teď kurz.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Wed Jun 27, 2018 6:49 pm    Post subject: Reply with quote

fordik25 wrote:
aku znacku nosica by ste odporucali?

No ptám se trochu pozdě, zítra mi e-shop zasílá nosič 3 kol na tažné zařízení,
ale dá se to případně vrátit do 14-ti dnů... Máte někdo zkušenost s tímto nosičem? není problém na fusionu? díky za reakce
https://www.autio.cz/51376-nosic-kol-peruzzo-siena-3-na-tazne-zarizeni-doprava-a-spz-zdarma.html
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Wed Jun 27, 2018 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem vloni "zainvestoval" do tohoto.

http://www.cyklo-market.cz/nosic-kol-na-tazne-bosal-bike-compact-premium-e554.html

https://www.youtube.com/watch?v=a7T2fNchJrA

Hlavní výhoda je složení do kufru, takže nehrozí, že ti ho někdo při parkování rozbourá.
Kolega, který my montoval na Fusiona tažné, má půjčovnu nosičů. Všichni, kdo si jej půjčili, velice chválí.
Funkčně shodný s Thule, ale lepší cena. Po roce užívání naprostá spokojenost, mohu doporučit. Dělá se i:

http://www.cyklo-market.cz/nosic-kol-na-tazne-bosal-bike-compact-premium-iii-e555.html
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Jun 29, 2018 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

dodo50:
Mám přesně tento nosič, na Fusionu s ním není vůbec žádný problém. Kufr jde po sklopení bez problémů otevřít. Jde tam v pohodě dodělat i visací zámek na uzamčení nosiče k tažnému.
Naopak jsem měl problém s nosičem Thule, co jsem měl půjčený od tchána. Tam mi při sklopeném nosiči překážel při otevírání kufru pedál.

Pro instalaci na Couriera jsem ale musel u nosiče siena provést pár úprav, abych mohl otevřít ty velký zadní vrata.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Sat Jun 30, 2018 7:04 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
dodo50:
Mám přesně tento nosič, na Fusionu s ním není vůbec žádný problém. Kufr jde po sklopení bez problémů otevřít. Jde tam v pohodě dodělat i visací zámek na uzamčení nosiče k tažnému.
Naopak jsem měl problém s nosičem Thule, co jsem měl půjčený od tchána. Tam mi při sklopeném nosiči překážel při otevírání kufru pedál.

Pro instalaci na Couriera jsem ale musel u nosiče siena provést pár úprav, abych mohl otevřít ty velký zadní vrata.

tak to jsi mne uklidnil..... jen to všechno poskládat, asi to nechám na synovi, on je takový hračička... spíš jsem měl obavy, jestli není problém s docela kolmými dveřmi a řidítka prvního kola by podle mě mohly dělat neplechu -jestli se neopírají o zadní sklo
a řešil jsi nějak opírání zadních světel o zem (asfalt) když nosič sklopíš? ještě jsem někde četl o využití izolační trubky, co se dávají na trubky u topení - údajně nějaká ochrana připevněných kol před odřením...
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Jun 30, 2018 8:05 pm    Post subject: Reply with quote

Ty světla jsem vyřešil tak, že tu trubku s těma patkama pro kola jsem dal obráceně než jak je v návodu. Prostě to ohnutý nesměřuje dopředu, ale dozadu pod rampu se světlama. Když to sklopíš, tak se to krásně opře a nesedí to na tej rampě se světlama.
Co se týká kontaktu řídítek se zadním sklem, vozim na tom i 29" s řídítky tušim 700mm a nemám problém.
Zas tak hrozný to s těma zadníma dveřma neni. Teď u Couriera to mám v tomhle mnohem horší. Ale zase se pod ně líp schovám za deště.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Sun Jul 01, 2018 7:23 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Ty světla jsem vyřešil tak, že tu trubku s těma patkama pro kola jsem dal obráceně než jak je v návodu. Prostě to ohnutý nesměřuje dopředu, ale dozadu pod rampu se světlama. Když to sklopíš, tak se to krásně opře a nesedí to na tej rampě se světlama.
Co se týká kontaktu řídítek se zadním sklem, vozim na tom i 29" s řídítky tušim 700mm a nemám problém.
Zas tak hrozný to s těma zadníma dveřma neni. Teď u Couriera to mám v tomhle mnohem horší. Ale zase se pod ně líp schovám za deště.

zdenal8 ještě bych se zeptal na tu zpátečku. Mě nesvítí mám redukci 7/13 přípojku, asi to bude těmi póly a zpátečka asi není zapojená, máš to stejné?
poslední věc - dostal jsem k tomu zdarma plastovou SPZ-ku ale nevím, zda je fakt na černé listině a policie bude pokutovat, nebo ji použít a cajti to řeší max. domluvou?
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sun Jul 01, 2018 8:17 pm    Post subject: Reply with quote

U Bosalu je veliká výhoda v tom, že osová vzdálenost mezi kolejnicemi pro první a druhé kolo je 22cm.
Většina značkových nosičů má tuto vzdálenost pouze 19-20cm a pak může být problém s jejich poskládáním. Dnešní kola s odpruženými vidlicemi a kotoučovými brzdami zaberou na šířku mezi sebou dost místa a hrozí i případné poničení komponentu (prehazovačky, prevodníky atd). Natož elektro kola. A výrobci na to nějak pozapomínají.
Nemám to ze své hlavy, zkušenost od známého, který je autorizovaný montér tažných zarízení, prodává nosiče a má i jejich půjčovnu viz.odkaz + foto.

https://www.dvorak-tazna.cz/fotogalerie.html#

PS: A Bosal navíc nabízí i "prodlouženou" verzi nosiče pro auta typu Mercedes Vivaro atd, kdy je potreba aby byl nosič na závěsu dál od zadní stěny auta.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jul 02, 2018 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

dodo50: Pokud máš na autě 7mi polovou zásuvku a pro nosič používáš redukci na 13pol, tak ti zpátečka svítit nebude, protože v té 7mi polové na autě není připojená (není tam vodič).
Co se týká té plastové RZ, dříve to policie i když nemuseli, tak to tolerovali. Momentálně už asi 2 nebo 3 roky (nevím přesně) je oficiální třetí RZ právě pro tyhle nosiče. Takže si jí pořiď, nebo přendavej značku z auta. To je taky možnost. Dle zákona ani jinou možnost než tyhle dvě nemáš. Plastovou náhradu bych tam určitě nedával. Mohl by si s tím mít problémy. V krajním případě za to teoreticky hrozí i zákaz řízení.

hanýsek starší: Pro motorky (elektrokola) jsou určené jiné nosiče. Hlavně kuli jejich vysoké hmotnosti oproti kolům.
Jinak poskládat tam ty kola je někdy opravdu tetris. Proto jsem pro přepravu dvou kol automaticky koupil nosič na tři. Pohodlnější nandavání a kdyby náhodou, tak se dá naložit i třetí.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Wed Jul 04, 2018 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8: Máš pravdu, to poskládání kol jsem musel "nacvičit", ale nyní již pohoda. Taky jsem uvažoval o větším. Jelikož převážně jezdíme ve dvou, tak jsem zase nechtěl investovat finance navíc za větší, který bych z 99% nevyužil.
Jinak kolega, který provozuje půjčovnu nosičů má od roku 2017 dvě elektro kola a na Bosalu II je vozí normálně jako obyčejná kola.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group