Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

automaticke zamykanie?
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 6:05 pm    Post subject: Reply with quote

Skusal som, ten navod na samozamykanie nefunguje... Sad Nic nepipalo na potvrdenie, ci nepotvrdenie nastavenia...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
splendid



Joined: 10 Jan 2008
Posts: 9
Location: Kosice

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

to Fjodor: Ty si kupil Fusion s alarmom? Ja som zatial samozamykanie neskusal, ale ako citam, obcas sa zide. Len neviem, ako funguje na modeli Rival X, ktory nema namontovany alarm.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, Rival X, 04/2008, sea gray
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

splendid wrote:
to Fjodor: Ty si kupil Fusion s alarmom? Ja som zatial samozamykanie neskusal, ale ako citam, obcas sa zide. Len neviem, ako funguje na modeli Rival X, ktory nema namontovany alarm.


Alarm som si nechal namontovat dodatocne, v inej firme, ale to som pisal pri alarmoch... Wink Na nom samozrejme samozamykanie mam, ale to je pripojene k zapalovaniu, tzn. ked nastartujes, resp. das kluc do II, uz k Tebe nik nepristupi, zamknes - ked ides s rodinou napr. a chces nahriat auto, tak budes musiet aj tak manualne odomknut a potom zamknut... Zasa ked vypnes motor a das do polohy I, resp. 0, tak sa auto odomkne... A samozrejme vsetky dvere... Sad
Asi to urobim tak, ze si vezmem kluc s dialkovym a zapnem si funkciu odomkynania len dveri vodica... Pri soferovani sa zamknem a ked pojdem z auta von, odomknem si klucom len svoje dvere, tym padom vsetky ostatne ostanu zamknute... Akurat problem bude, ze ked zamknem alarmom, odomknu sa vsetky dvere... Sad Hold, neda sa mat vsetko... Wink
Myslel som, ze toto fordacke nastavenie, co je na zaciatku, bude fungovat, no nic to nerobilo... Sad Pasi sa mi system na autachm ze pri urcitej rychlosti sa Ti zamknu dvere bez ohladu na to, ci boli otvorene raz, dvakrat a pod.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:
: DR: Fusion standardně nemá dvojité zamykání, už jsme to tu probírali. Má pouze volbu odemknout DO pouze dveře řidiče nebo všechny dveře najednou.

Máš pravdu, zapomněl jsem na to. Ale ten návod k autu vypadá tak přesvědčivě Confused
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 8:16 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
Skusal som, ten navod na samozamykanie nefunguje... Sad Nic nepipalo na potvrdenie, ci nepotvrdenie nastavenia...

Ja tiez. Nefungovalo mi to. Asi pred mesiacom som to skusal. Kaslat na to.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 8:20 pm    Post subject: Reply with quote

Veru. Kaslat. Neejde to. Prave som to skusal. Alebo je ten navod nepresny.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

Opravdu jsem to hned na poprvé aktivoval přesně podle tohoto návodu. Je tam i to pípání, i když není moc nahlas. Zkoušel jsem jen tento návod na automatické uzamčení.

• Otočte klíček zapalování do polohy "II"
• Třikrát za sebou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích
• Otočte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I"
• Znovu třikrát za sebou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích
• Otočte klíček zapalování do polohy "II" - měl by se ozvat pípnutí (programování připraveno)
• Jednou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích - toto zapne/vypne automatické uzamykání
• Dlouhé pípnutí - automatické zamykání zapnuto, krátké pípnutí - automatické zamykání vypnuto
• Pro ukončení programování nastavte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I" - krátké pípnutí

Možná, že je funkčnost odlišná podle výbav - já mám loňský Ebony+Comfort X koupený v Čechách.
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:


Možná, že je funkčnost odlišná podle výbav - já mám loňský Ebony+Comfort X koupený v Čechách.

Mas aj palubny pocitac? Ja mam sice vybavu flair x a to moze byt ten rozdiel. Este otazka mas dvojite zamykanie? Ak ano tak je to jasne Smile
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 11:31 pm    Post subject: Reply with quote

to zamykani mi taky jde, pasy a alarm uz ne, mam ford fusion ebony bez PP. muze mi nekdo rici, k cemu tedy na tachometru je ten ukazatel panaka s pasem ?
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 6:22 am    Post subject: Reply with quote

Ten by mel svitit (blikat) pokud je auto vybaveno funkci hlidani nezapnuteho bezpecnostniho pasu. Pri jizde nad urcitou rychlost (asi 10 km/h a vyse) to pipa a ta kontrolka blika. Ma te to upozornit, ze sis nezapnul bezpecnostni pas.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 7:10 am    Post subject: Reply with quote

sklima wrote:
Opravdu jsem to hned na poprvé aktivoval přesně podle tohoto návodu. Je tam i to pípání, i když není moc nahlas. Zkoušel jsem jen tento návod na automatické uzamčení.

• Otočte klíček zapalování do polohy "II"
• Třikrát za sebou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích
• Otočte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I"
• Znovu třikrát za sebou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích
• Otočte klíček zapalování do polohy "II" - měl by se ozvat pípnutí (programování připraveno)
• Jednou uzamkněte a odemkněte dveře zevnitř pomocí uzamykací páčky na dveřích - toto zapne/vypne automatické uzamykání
• Dlouhé pípnutí - automatické zamykání zapnuto, krátké pípnutí - automatické zamykání vypnuto
• Pro ukončení programování nastavte klíček zapalování do polohy "0" nebo "I" - krátké pípnutí

Možná, že je funkčnost odlišná podle výbav - já mám loňský Ebony+Comfort X koupený v Čechách.

Komu to funguje takto tiež?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 7:37 am    Post subject: Reply with quote

Este jedna otazocka - mozno som to prehliadol a mozno sa aj pytam blbost, ale pri niektorych nastavovaniach maju byt dvere otvorene, takze pri tomto to robite - ti, ktorym to funguje - pri otvorenych vodicovych dverach, alebo zatvorenych?!?
Neskusal som, mozno pri otvorenych sa vlastne zamknut ani neda, ale nemam teraz ako vyskusat, snad to niekto potvrdi alebo vyvrati... Dakujem...

PS: Kluc vraciate do "0" alebo "I"?!?
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 8:16 am    Post subject: Reply with quote

scorsese wrote:
Ten by mel svitit (blikat) pokud je auto vybaveno funkci hlidani nezapnuteho bezpecnostniho pasu. Pri jizde nad urcitou rychlost (asi 10 km/h a vyse) to pipa a ta kontrolka blika. Ma te to upozornit, ze sis nezapnul bezpecnostni pas.


da se to nejak aktivovat, nastavit, povolit ?
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 11:56 am    Post subject: Reply with quote

To MajoV:
Nemám PP.

To Fjodor:
Dveře stále zavřené.
Back to top
View user's profile Send private message
Cara



Joined: 18 Apr 2007
Posts: 95
Location: Praha 6

PostPosted: Fri Apr 25, 2008 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

Zkoušel jsem automatické zamykání, bohužel nejde Exclamation Exclamation Exclamation
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec, 59 kW, blue tonic, Ebony, 5/2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group