Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Tempomat, dodatocne namontovanie
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Feb 14, 2016 9:43 pm    Post subject: Reply with quote

Což o to. My to tu čteme. Akorát tam asi nikdo nemá tempomat.
Jako nevim jak ostatním, ale mě přijde tempomat u auta primárně určeného pro městský a příměstský provoz trochu zbytečný.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Feb 15, 2016 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

zdenal8 přesně tak lépe bych to neřekl,to samý taky diesel pokud nejsem kamionák nebo jinej řidič bagrů atd. tak mi taky nedává smysl.
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Jožin110



Joined: 10 Jan 2016
Posts: 7
Location: Beroun cz

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

Děkuju za reakci. Auto jsme si koupili pro jeho rozměry a vlastnosti. Ale protože jsem se plně neseznámil s vybavenim, tak mi možnost tempomatu unikla. Sad
zdenal8 - a až za chvíli to budem "rvát" na "chatu" ke Štěnovicím stříhat stromy, tak by se mohl hodit. Very Happy Žádné zkušenosti nemám, ale možná by se dal použít i někdy ve městě.
A lidi, ale i já dělaj plno zbytečností. Záleží jen na tom z jaké strany se na to kdo kouká Laughing
SEKYC - aby řeč nestála, našeho Itala jsme koupili u vás na letišti Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Feb 16, 2016 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Tak sem k nám to máš z Berouna kousek. Taky s tim samozřejmě jezdim po dálnici, ale po tempomatu jsem se nikdy nesháněl, nikdy jsem ho neměl a tak mi ani nechybí. Hele, ve městě si myslim, že to nevyužiješ. Nevim jak u vás, ale třeba v Plzni určitě ne.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Jožin110



Joined: 10 Jan 2016
Posts: 7
Location: Beroun cz

PostPosted: Wed Feb 17, 2016 4:55 am    Post subject: Reply with quote

Já vím, ale z "chaty" jen 6km Very Happy V Berouně v určité době popojíždění. Ale třeba při cestě po okolí by se dal využít. Protože patřim mezi ty co dodržují a dobrovolně odmítají sponzorovat policii, tak jezdím většinou první. Laughing Auto je od předchozího značně silné, tak by mi odpadla povinost sledovat rychlost.
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Thu Feb 25, 2016 6:46 am    Post subject: Reply with quote

Já mám pro Jožin110 pochopení, poslední dobou jsem si říkal proč jsi Ty vo... nedal těch 5000 za tempomat, domontovat možná jde viz. forum Ford Focus, ale musí to mít minimálně "počítač". Nyní tempomat a omezovač mám v C3 Picasso a jsem spokojen.
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Feb 25, 2016 10:06 am    Post subject: Reply with quote

mam tempomat a obmedzovac uz na druhom aute a jazdim na tempomat po meste v kuse
zato obmedzovac som este nikdy nepouzil a vlastne ani neviem, na co sluzi

v golfe som nevidel na akej hodnote ostal tempomat nastaveny a parkrat sa mi stalo, ze som ho nahodil a auto zacalo zrychlovat ako zdesene a chvilu mi trvalo, nez som zbadal kde je sever

v pezotiku - zabozruti - svieti nastavena hodnota na tachaci a volovin sa dopustam ovela menej

okrem jasnej veci ze na dialnici som x-krat drzal plyn lavou nohou ked ma prava uz bolela som zistil ze po meste aj v stupaniach ide na tempomat s nizsou spotrebou nez dokazem ja uregulovat nohou... som chytry kedze vidim okamzitu spotrebu... a pokuta v meste nehrozi ked nastavim 58 tak idem 54 co je v tolerancii, po ceste mam policajtov na kazdom rohu, davam tempomat aj na 200 metrov..

jo a pridavat pridavam potom nie pedalom, ale tempomatom, podrzim a ide o pat km/h hore, je to hodne pohodlnejsie, som uz stary a lenivy a pohodlny...

keby to nebolo tak drahe, chcel by som ten adaptivny, aby vedel sam ubrat a apridat za inym vozidlom...

Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
DanFusi



Joined: 11 Feb 2009
Posts: 55
Location: novojičínsko

PostPosted: Thu Feb 25, 2016 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Tak ve městě používám omezovač nastavím 56 km/h a nemusím sledovat rychloměr, prostě mne to nepustí víc, přece jen je C3 tišší než Fusion a zatím když si teprve zvykám tak podle ucha jezdím rychleji než si myslím.
_________________
C3 Picasso 1.4 VTi 2/2016
Ford Fusion Ebony 1.4 Duratec, 4/2009, Mondus silver, PP, manual klima
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group