Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zatekanie do auta
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Tue Feb 13, 2007 5:41 pm    Post subject: Zatekanie do auta Reply with quote

Asi po 1/2 roku používania som pri čistení auta zistil že podlaha je na strane vodiča nasiaknutá vodou. Den predtým poriadne pršalo tak som to vysušil a reklamoval v servise. Tam mi povedali že preteká cez zlé založenú prechodku káblov. "Opravili to" no pri ďalšom poriadnom daždi som pozoroval ako voda preteká opäť. Zobrali auto na dva dni do servisu a vytmelili všetky prechody. Opäť mám v aute na podlahe mokro a neviem či je to od topánok alebo inakiaľ to preteká. Používam od nova gumené koberčeky preto som si to skôr nevšimol. Zarazilo ma však že odtekanie vody z čelného skla resp. umelohmotného krytu nie je na vodičovej strane riešené do blatníka ale voda voľne steká na okraj alebo cez otvor ramena stieračov priamo na motorickú časť. Na spolujazdcovej strane je kanálik ktorý odvádza vodu do blatníka. Chýba mi vodičovej strane odtok do blatníka alebo je to v poriadku? Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Nespozorovali ste hlavne po prudšom daždi že je podlaha nasiaknutá?
Back to top
View user's profile Send private message
MzourCZ



Joined: 29 Jan 2007
Posts: 26
Location: OL - CZE

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 5:31 pm    Post subject: Reply with quote

Tak tohle se mi nidky nestalo... doporucuji reklamovat, reklamovat, reklamovat.... Nevim, jak na Slovensku, ale v Cechach potreti reklamovana tataz zavada = novy vyrobek.
_________________
Ford Fusion 1,4 Duratec 59 kW/80 HP
od 05/2006 najeto přes 60 tis. km
navigace Dell Axim x51v, BT-220 GPSka a TomTom 6

Back to top
View user's profile Send private message
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Wed Feb 14, 2007 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

Taky jsem koukal kudy vodu odvedly od čelního skla. Zatím jsem vodu v kabině nenašel, ale asi to na jaře rozeberu a udělám si vlastní odtok vody. Teče totiž po blatníku a to mi nesedí.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
woody



Joined: 05 Apr 2008
Posts: 2
Location: Kosice

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 3:47 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravim...mam Megana r.v. 97 a zateka mi donho na soferovej strane ked prsi. Skontroval som dvere a okna ale tie by mali byt v poriadku. Zda sa mi ze ked prsi tak voda tecie nad pedalmi. V autach sa nejako nevyznam tak preto vas chcem poziadat o radu ak budete vediet aka vada tam moze byt. Diky pekne.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Apr 05, 2008 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

woody wrote:
Zdravim...mam Megana r.v. 97 a zateka mi donho na soferovej strane ked prsi. Skontroval som dvere a okna ale tie by mali byt v poriadku. Zda sa mi ze ked prsi tak voda tecie nad pedalmi. V autach sa nejako nevyznam tak preto vas chcem poziadat o radu ak budete vediet aka vada tam moze byt. Diky pekne.


Nám taky zatékalo do Felicie Sad a vyřešil jsem to tak, že jsem těsnění kolem čelního skla utěsnil ještě průhledným silikonovým tmelem-a pomohlo to... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
woody



Joined: 05 Apr 2008
Posts: 2
Location: Kosice

PostPosted: Sun Apr 06, 2008 8:12 am    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Nám taky zatékalo do Felicie Sad a vyřešil jsem to tak, že jsem těsnění kolem čelního skla utěsnil ještě průhledným silikonovým tmelem-a pomohlo to... Wink



Diky moc za radu...skusim ju a potom napisem co a jak Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Iverson



Joined: 26 Jun 2008
Posts: 4
Location: Malá Ida (Košice,Okolie)

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 5:37 pm    Post subject: Reply with quote

Tak toto sa mi stalo iba raz ked bola strašné silná búrka a lialo ako z krhly...Ale inač s týmto nemám žiadny porblé ani nič podobné.
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 7:30 pm    Post subject: Reply with quote

Mne kdysi take zatekalo po desti do auta (Opel Corsa) a bylo to zpusobene "odbornym" zasahem autoelektrikare znackoveho servisu Opel, ktery po montazi alarmu udelal v gumove pruchodce z prostoru motoru do interieru diru pro novy kabel jak vrata. Prisel jsem na to sam a radeji jsem si tu diru take sam utesnil silikonem a od te doby byl klid. V mem Fusionu zatim sucho, ale nastesti jsem netestoval odolnost auta proti bourkam v tomto tydnu.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 6:47 pm    Post subject: Reply with quote

Ked umyvam tlakovou vodou dokladne podvozok,tak najdem aj ja vo vnutri par kvapiek vody na koberci a ide to od prechodky kablov(na strane vodiaca) ,ale naozaj musim doslova trafiť tu dierku a vobec to nie je strasne, nie je to skodovka,kde sa museli vrtat diery do podlahy,aby voda odtekala:-D
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Sun Oct 05, 2008 8:07 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj já zjistil,že mám kapky vody ze vnitřku v pravo na sloupku jak je čelní sklo před spolujezdcem.Koukal sem na to,když sem si po dešti sednul do auta a i při umití auta.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Blazer Blue,Audio 6000 CD,PalPc,Tonovaná zadní skla......

--Fair play--
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
x-jerry



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 18
Location: BA

PostPosted: Fri Jan 02, 2009 12:43 am    Post subject: Reply with quote

cafte,
kedysi mi zatekalo do Fabie a bolo to sposobene tym, ze odvodny kanal pod sklom bol silne zaspineny od roznych "veciciek" zo stromov, trava+dazd...permanentne sa mi dostavala voda do auta, pokial som to cele nevycistil (odvtedy ani kvapka vody v aute)...
_________________
FuFo 1,6 TDCi
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Sat Aug 01, 2009 7:42 am    Post subject: Reply with quote

Problém bol v gumenej záslepke zo spodu auta. Vypadla a tak ked som išiel v daždi tak striekajuca voda sa cez tento otvor zospodu dostávala do vnútra.
Back to top
View user's profile Send private message
minda



Joined: 03 Sep 2010
Posts: 13

PostPosted: Tue Sep 07, 2010 6:33 am    Post subject: Reply with quote

zjistena nova zavada u zatykani pokud mate mokro u ridice a spolujezdce na koberci muze byt spatne prilepene okno od vyroby uz sme to dvakrat resily ve spodnich rohach karoserye nejsou zatmelene rohy a lepidlo na okne je neprekryje a pronika jimy voda
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Wed Sep 08, 2010 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

No nemusí jen vada z výroby. Mě začalo zatékat asi po roku od výměny poškozeného čelního skla, které bylo provedeno ve značkovém servisu Ford za cca 13.500,- Kč. Záruka na prácu je půl roku, takže oprava zase na můj účet. Ale samozřejmě už v jiném servisu. Opět znakový servis Ford, a cena za přetěsnění 600,- Kč. Při přijetí mi technik sdělil, že jestli bude nutné vyndat čelní sklo tak zakázku ruší. Mokré sedačky jsem sušil hodně dlouho a na tapecinku zůstal flek napořád. Teklo to do auta přes osvětlení interiéru. Já jsem doma nejdříve řešil anténu, než jsem zjistil že je to sklem. Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Sat Jul 23, 2011 10:47 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim, tak jsem zjistil, ze uz mi taky zateka a konkretne do kufru. Hned vpravo za dvermi jak je to male misto do boku, tak cely kryt a pod nim i ta plst byla nasakla. Nechal jsem to uschnout a vratil na misto a dneska - opet mokro. Kde hledat pricinu? Zespoda predpokladam ze ne, tam je jen plech, zhora tu bylo parkrat zminovano svetlo, ale okolo svetla nebo smerem od svetla dolu taky mokro neni.

Diky za nakopnuti kde hledat.
_________________
Ford Fusion Ebony, 1.4, 07/07
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group