Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ABS
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 7:06 am    Post subject: ABS Reply with quote

Doteraz som ABSko v aute nemala neviem čo to robí. Ale zistila som, že neviem s Fufňom brzdiť Včera som rozbehla auto do 3 a potom musela náhle prudko zabrzdiť a od lavého predného kolesa zrazu zvuk velké žuch. To iste sa mi stalo aj včera rano pri prudšom brzdení ale len od lavého predného kola. A dnes rano pri rozbiehaní zase žuch ked som pomalšie pustila spojku a viac plynu akoby chcel zahrabať, ale len na jedno koleso. Moze za to ABS? Shocked na starom aute som také pazvuky nemala
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
ALEX46



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 14
Location: Filipova 14,63500 Brno

PostPosted: Sat Sep 27, 2008 7:43 pm    Post subject: Reply with quote

Auto s ABS se při normální jízdě chová naprosto stejně jako auto bez ABS, jen při prudším zabrždění (dle momentální adheze) se kola točí přerušovaně a tím je umožněno i zatáčení na kluzké vozovce. Přitom kola jakoby slabě "drnčí". Při rozjezdu,jako popisujete Vy se ABS nijak neprojevuje. Alex46
_________________
FoFu 1,4 od 16.9.2008
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Wed Nov 02, 2011 12:50 pm    Post subject: Reply with quote

Zdar, rozsvítila se mi kontrolka ABS. Zkontroloval jsem všechny pojistky, jsou OK. Také kabely vypadají neporušené. Přitom se mi párkrát zdálo, že kola při brždění na mokrém listí zadrnčela jako klasicky při ABS.
Je ještě něco, co můžu zkontrolovat?
Dík
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Nov 02, 2011 4:20 pm    Post subject: Reply with quote

Ak je naozaj toto všetko v poriadku už len diagnostika a obávam sa, že to bude odídený niektorý snímač...čo nie je lacná vec.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Tue Feb 19, 2013 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

Zdravim pani.
Mam jednu otazku. Na suchej ceste ked zosliapnem brzdu na podlahu tak necitim ABS, auto sa sice nedostane do smyku, jednoducho zastatne. Ked je cesta mokra tak sa ABS uz aktivuje, avsak moja otazke je nemalo by sa ABS aktivovat aj na suchej vozovke, pretoze ked to je takto tak mi to pride ze sila na brzdy je nedostatocna aby sa dostalo auto do smyku a na zaklade toho sa neaktivuje ABS. Min. rok som bol na STK, presiel som uplne v pohode. Najazdenych mam 88000 km. Skuste prosim vyskusat ci aj vy mate podobnu skusenost.
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Feb 20, 2013 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Taky jsem si jednou na odlehlé cestě zkoušel "krizové brzdění" a při plném sešlápnutí brzdy v asi 70 km/h se mi ABS taky neaktivovalo a to byla dokonce myslím lehce vlhká cesta. Asi jsem málo brzdil Laughing Zato ted na sněhu to je parádička Cool
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 10:11 am    Post subject: Reply with quote

Presne tak na snehu to ide hned. Touto otazkou sa uz zaoberam dlhsi cas a preto ked idem v inom aute kazdeho ukecam na testik Laughing Takze VW Caddy pri 60-70km/h po zosliapnuti na suchej ceste sa ABS aktivovalo. Asi naozaj mame slabe brzdy Question
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 11:52 am    Post subject: Reply with quote

Nebo máme naozaj dobré gumy. Není nic k řešení. ABS funguje jak má. Když je prokluz, propouští, když ne, nereaguje a brzdí. Co chcete víc?
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 4:05 pm    Post subject: Reply with quote

nexter wrote:
Presne tak na snehu to ide hned. Touto otazkou sa uz zaoberam dlhsi cas a preto ked idem v inom aute kazdeho ukecam na testik Laughing Takze VW Caddy pri 60-70km/h po zosliapnuti na suchej ceste sa ABS aktivovalo. Asi naozaj mame slabe brzdy Question


V létě roku 2011 mi při rychlosti 90km/h na suché vozovce překřížila napříč směr mé jízdy cca na 20m "jedna madam".Musel jsem velmi prudce brzdit a současně provést vyhnutí doleva.U auta bez ABS by došlo k zablokování předních kol a s nimi bych se "hrnul" rovně dopředu.Díky funkčnosti ABS jsem při plném brzdění mohl provést plynulý oblouk, kterým jsem tu krá....objel. Po prvním leknutí jsem si uvědomil, že pokud by ABS nefungovalo jak má, tak jsme byli všichni "na kaši".
Taková je moje zkušenost a více bych jí raději ani nechtěl znovu zkoušet.
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

To hanýsek já to nedobrovolně vyskoušel hned třetí den po koupi našeho fufíka.Jel jsem po široké hlavní a koukám na vedlejší zastavil s BMW(novější typ-no jeden tady mazánek rodičů)ale měl nalepený folie úplně černy takže nebylo vidět ani kdo to řídí Evil or Very Mad a asi dvacet metrů před mým průjezdem mi tam vjel-nebojte se funguje ABS Laughing Mě ty brzdy u fofína vyhovujou,dá se podle mě lépe dávkovat ten brzdnej účinek,když to teda srovnám s roomstrem,fabiaII tam se jen tak otřeš o pedál a posádka má hlavy až na předním skle Laughing Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 7:42 pm    Post subject: Reply with quote

nexter wrote:
Asi naozaj mame slabe brzdy Question


Na druhou stranu ABS ti prodlužuje brzdnou dráhu - takže pokud to opravdu není třeba, je lepší,když se nesepne...a jak psali ostatní,tak to asi funguje i na suchu Wink
Někdy to ještě vyzkouším, no naostro bych to zažít nechtěl. Nedávno se mi stalo něco podobného co jste tady psali-taky mi vyjel z boční, ale naštěstí sem měl čas a prostor v protisměru,v té rychlosti bych to asi neubrzdil.. Twisted Evil
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Feb 22, 2013 8:22 am    Post subject: Reply with quote

Brzdy ve Fusionu jsou oproti fiestě opravdu slabota. To ABS sepne až při zablokování kol. Na tom suchu tak rychle k prokluzu nedojde jak o třeba mokru. Aby to bylo krizové brzdění, musí sepnout i výstražná světla Very Happy
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Fri Feb 22, 2013 9:18 am    Post subject: Reply with quote

Myslim ze tie svetla zopne az od urcitej rychlosti. Raz sa mi to stalo na dialnici ked som isiel v lavom pruhu a tipek predomnou v pravom pruhu si zmyslel ze ide predbiehat a chcel sa zaradit do laveho (asi ma nevidel) v 140 som dal plnu podlahu - uz to viac nechcem zazit Shocked

No a co sa tyka tych brzd mozno sme sa nepochopili spravne... Nemyslim si ze ABS nefunguje spravne, len si myslim ze brzdy su slabe a nakolko sila vyvolana posilovacom brzd pri zoslapnuti brzdy je mensia ako sila potrebna k zablokovaniu kolesa a teda smyku auta tak sa ABS este nezopne co je z hladiska funkcie ABS spravne samozrejme. Ked porovnam auta v ktorych som jazdil tak sa mi zdaju naozaj slabe a nejadna sa len o davkovanie sily kde maju niektore auta prudsi nabeh (VW, SKODA...). Davkovanie mi tiez vyhovuje ale po zosliapnuti na podlahu by som ocakaval viac...
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Fordeda



Joined: 03 Apr 2012
Posts: 193
Location: Vysočina

PostPosted: Fri Feb 22, 2013 1:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ale tak za to ABS nemůže, že jsou slabý šlajfy. Když čekám víc od brzd, nemůžu za to vinit ABS, když ani nesepne.
_________________
Fusion + 1.6 schwarze Katze
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Sat Feb 23, 2013 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

Fordeda wrote:
Ale tak za to ABS nemůže, že jsou slabý šlajfy. Když čekám víc od brzd, nemůžu za to vinit ABS, když ani nesepne.


Neviem ci si cital moj prispevok nad tymto tvojim, ak ano tak mi vysvetli kde si v nom nasiel ze zo slabych brzd vinim ABS???

Este raz pre vsetkych ktori to nahodou nepochopili, mozno pisem komplikovane tak to napisem jednou vetou... Mame proste slabe brzdy Confused
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group