Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Cudny zvuk predneho kolesa ...

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 7:07 am    Post subject: Cudny zvuk predneho kolesa ... Reply with quote

Doteraz som ABSko v aute nemala neviem čo to robí. Ale zistila som, že neviem s Fufnom brzdit Včera som rozbehla auto do 3 a potom musela náhle prudko zabrzdiť a od lavého predného kolesa zrazu zvuk velké žuch. To iste sa mi stalo aj včera rano pri prudšom brzdení ale len od lavého predného kola. A dnes rano pri rozbiehaní zase žuch ked som pomalšie pustila spojku a viac plynu akoby chcel zahrabať, ale len na jedno koleso. Moze za to ABS? Shocked na starom aute som také pazvuky nemala


edit by admin: jemne som zmenil nazov topicu, aby vystihoval obsah
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 7:17 am    Post subject: Re: ABS Reply with quote

Fraga: ABS žádné "žuch" nedělá. ABS dělá "drrrrn" do brzdového pedálu. Zavez auto do servisu, předveď to nějakému technikovi, to může být i povolené přední kolo. A nebo autu nic není a ty "slyšíš trávu růst". Jak to máme poznat?

Obecně bych ti poradil, když se ti na autě nebude něco pozdávat, zavez ho hned do servisu, podle tvého popisu ti po netu nikdo spolehlivě neporadí. A když jsi koupila nové auto, tak máš nárok i na poradenské služby od tvého prodejce, zaplatla jsi za to dost.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 7:51 am    Post subject: Re: ABS Reply with quote

DR wrote:
Fraga: ABS žádné "žuch" nedělá. ABS dělá "drrrrn" do brzdového pedálu. Zavez auto do servisu, předveď to nějakému technikovi, to může být i povolené přední kolo. A nebo autu nic není a ty "slyšíš trávu růst". Jak to máme poznat?

Obecně bych ti poradil, když se ti na autě nebude něco pozdávat, zavez ho hned do servisu, podle tvého popisu ti po netu nikdo spolehlivě neporadí. A když jsi koupila nové auto, tak máš nárok i na poradenské služby od tvého prodejce, zaplatla jsi za to dost.

DR. Asi mas velmi dobre skusenosti so servismi. Zial na Slovensku to nie vzdy tak je. Preto tak nalieham v inej casti tohto fora, ze nech sem prispeju ludia so skusenostami.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 8:34 am    Post subject: Reply with quote

Dr preto som napísala na net či to niekomu nerobí tiež. Zatial mi to urobilo len tri krat ked to spravi znovu a znovu isto budem do servisu volat. Len raz to spravilo pri brzdení a raz pri rozbiehaní, takže este presne neviem určit kedy to robí a tiež neviem predviesť lebo fakt netušim za akých okolností to robí. Preto som sa pýtala, či niekto nema podobnú skúsenost. Mne to pripadalo akoby bolo bloknute koleso a povolilo. a pri rozbiehani akoby zase zahrabalo ale len jedno to lave predne. Tak neviem.
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Jun 20, 2008 8:36 am    Post subject: Re: ABS Reply with quote

MajoV: Fraga má fungl nové auto, co jiného jí mám poradit, než zavézt to k prodejci, ať se nato podívá????

Jestli ty jsi takový frajer, že poznáš příčinu "žuch" po netu, nebo to dokonce na dálku i opravíš, tak prosím máš možnost zazářit. Zatím tady všude pořád jenom naříkáš, jak máte špatné servisy a jak nic nechápeš. Zkus prosím pochopit, že všechno se po netu vyřešit nedá a že člověku, který o autech neví lautr nic (a jeho schopnosti končí kontrolou tlaku v pneumatikách a možná ještě zvládne i výměnu pojistky), nemůžu v drtivé většině případů s klidným svědomím poradit nic jiného, než návštěvu servisu - zvlášť když má úplně nové auto v záruce.

Fraga: podle mě to není normální a návštěvu servisu bych radši neodkládal, protože nevíš, jestli to není nějaký vážný/nebezpečný problém. ABS s rozjížděním žádnou souvislost nemá. "Odtrhnutí" při rozjezdu by mohly být i ke kotoučům přirezlé brzdové destičky (stihnou to klidně přes noc), ale ty se odtrhnou ráno a pak už dají pokoj. Já to fakt po netu nepoznám.

K tomu servisu. Předpokládám, že tam zavoláš, popíšeš jim problém a domluvíš se s nimi na dalším postupu. Za to dáš jen pár korun za telefon a nemůže ti nikdo vytýkat, že jsi něco podcenila/zanedbala. Já jsem jednou jel do servisu, protže mi něco cinkalo v předním kole. technik si to poslechl, pak sundal poklici z předního kola a pod tou poklicí chrastila upadená plechová krytka z ozdobné matice. Zasmáli jsem se tomu oba, mě se ulevilo, on měl radost, že to tak rychle opravil. Vždyť o nic nejde, Opravdu není důvod mít nějaký komplex ze servisů, jak se tady majov snaží vypěstovat. Je to jen o lidech a mezi ty lidi patříme i my, kteří tam jezdíme.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group