Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ochranna folia na karoseriu
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Thu Jun 26, 2008 7:03 pm    Post subject: Ochranna folia na karoseriu Reply with quote

Nemate niekto skusenosť s ochr. foliou na karoseriu? Mne sa to pozdava a rozmyšlam si to dať urobiť- Zisťoval som si to a zhruba by to malo stať 10.000,-sk čo je dosť, ale ked vidim na st. aute čo s kapotou a bokmi dveri narobili hlavne kamienky v zime tak rozmyšlam, že možno by to stalo za to- ked je zaruka na karoseriu 12 rokov tak by mohla karoseria par rokov pekne vyzerať.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Otík



Joined: 19 Mar 2009
Posts: 27

PostPosted: Fri Apr 24, 2009 2:38 pm    Post subject: Reply with quote

Priesvitna ochranná folia na prednu kapotu po horny okraj svetiel lepena vo firme stoji v prepocte 1000 Sk aj s pracou. Davali mi tam aj tmave folie na okna, v lete tam idem po tu foliu na kapotu. Znamy si to dal na fabiu, uz to ma druhy rok a je spokojny.
_________________
DISAI CitX, 1.4 16V mesačný prach
Back to top
View user's profile Send private message
yatess55



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81
Location: Trnava

PostPosted: Mon Apr 27, 2009 9:03 am    Post subject: Reply with quote

Dnes som sa bol spytat vo firme na Autofolie, na tie folie co chcem lepit. majitel mi povedal, ze musi objednat foliu ktora je presne na to urcena, obvykle ju tusim dava na predok aut, ale ja som special pripad, takze zatial sme dohodnuty ze mi to nalepi tak ako som uz spominal. na podbehy a dvere. Ta folia je dost hruba ale nieje taka hruba ako davaju origo vo forde tie 5cm pasiky na rohy proti kamienkom. inak mi povedal predbeznu cenu podbehy plus tie dvere asi do 166eur. je to dost, co?
_________________
FoFu, Duratorg 1.4, 50kw,ps68, Tango, Flair X, folie,senzory 5,1L/100km
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Apr 27, 2009 2:54 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som si dal urobiť už na jesen- stalo to ešte o niečo viac. Po zime - som spokojny.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Apr 28, 2009 4:46 pm    Post subject: Reply with quote

Tady taky mají ochranné folie, tmavé folie na skla,.... Wink
http://www.tintek.cz/
A zajímavé jsou ty 3D folie místo laku Razz
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Apr 28, 2009 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

jj. Dokonce ta 3D folie místo laku mi přijde jako lepší řešení pro případ, kdy tu někdo chtěl nastříkat tu spodní část dveří černou barvou. No určitě ta folie vyjde i o dost levněji a hlavně to nebude trvat tak dlouho jako lakování auta. Takže já osobně, pokud bych to chtěl, tak bych šel spíš do tý folie než do laku. Navíc pak se to přestane líbit, tak se to prostě sundá a je to.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Mon May 04, 2009 10:05 am    Post subject: ochranná fólia Reply with quote

dnes som sa bol pýtať u chlapíka čo lepí fólie na okná...
mi to odahol na 50 € = prahy + dvere od predného blatníka po zadný blatník a na výšku po ochrannú lištu... t.j. cca 30 cm na výšku ... 100 mikrónová... a 200 mikrónová 100 €...

ps.dopisujem že tie folie sú bezfarebné-priehľadné takže ich skoro neni vidieť..
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec


Last edited by King24 on Wed May 06, 2009 12:13 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Pepikos



Joined: 27 Aug 2008
Posts: 35
Location: Trenčín

PostPosted: Mon May 04, 2009 6:44 pm    Post subject: Folie Reply with quote

Ahojte, myslíte si, že majú tieto fólie zmysel aj na fusionov s tým plastovým šedým lemovaním na dverách? Ja som robil (skôr sa snažil urobiť) fóliu na prednú kapotu a poviem Vám, že makačka to bola riadna + spálená teplovzdušná pištoľ a jednoducho to nesadlo tak, ako malo, tak som sa najedoval a išlo to dole. Ale o ochrane na kapote stále uvažujem... .
_________________
Fofik, Urbanite X, modrá metalíza, 1,4 TDCI a maximálna spokojnosť Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Tue May 05, 2009 10:25 pm    Post subject: Re: Folie Reply with quote

Pepikos wrote:
Ahojte, myslíte si, že majú tieto fólie zmysel ... .

Smysl to určitě má,něco ochráníš -taky o tom uvažuji -zvlášt proto,že se mi nelíbí zástěrky a slyším jak drobný štěrk bubnuje -je otázka životnosti té fólie a ceny,ale chci do toho jít . Wink čekám až to uvidím na nějakém jiném Fofu jak to bude vypadat...kdo chce být první? Laughing Laughing
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
yatess55



Joined: 03 Nov 2008
Posts: 81
Location: Trnava

PostPosted: Tue May 12, 2009 8:16 am    Post subject: Reply with quote

seruste majstri. tak uz mam tie podbehy, dvere a otlcene blatniky nalakovane. Bola to troochu fuska debatovat so spolumajitelom predajne fordu, ale auto je hotove. Nastriekali mi nove tango na tie otlcene spody na dveroch a podbehoch. Neplatil som nic. (Ale na zarucnu opravu to nebolo/mozno ciastocne.) A teraz je na rade nalepenie folii, bol som ich objednat a typek mi povedal ze tam bude stacit 75micronova. Co vy nato? Bude to stacit alebo nie. Niekde som tu cital, ze niekomu ponukli 100 a 200micro. Neviem aky je medzi nimi rozdiel. Asi pojde o hrubkku ale ja sa obavam ci sa ta folia na slnku nezacne deformovat koli tomu ze bude tenka. sia
_________________
FoFu, Duratorg 1.4, 50kw,ps68, Tango, Flair X, folie,senzory 5,1L/100km
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Tue May 12, 2009 7:45 pm    Post subject: Reply with quote

Gratuluji yatess55, já bych asi neměl sílu argumentovat o opravě laku - že je to vada auta. Kolik ti zprvu říkali, že by přestříkání těch obitých částí stálo? Jak jsi to obhájil, že to udělali grátis? Ty folie, zda čím tenší, tím horší - nevím zda platí... Spíše záleží na materiálu (značka výrobce) a jak ti to pak ten lepič dobře natáhne a nalepí. A jak se tvářili na seřízení dveří, srovnali ti všechny čtyři ? A taky gratis? Dík za odpověď
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Sun May 17, 2009 2:41 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem se konečně odhodlal a pustil jsem se do nalepení folií aby fusion nebyl tak obitý. První fáze relativně úspěšně zvládnutá, dávám pár fotek jak to vypadá. http://dodo50.rajce.idnes.cz/folie_fusion/
Nalepené to je, teď se ukáže jak dlouho to vydrží. Matroš - dvě koupené krabice s foliemi za celkem 1200,- Kč. (jedná se o ten výrobek s několika kusy folie o rozměru 1,4 m x 20 cm a 30 cm - jedna krabice je málo. Vyšlo to na prahy při vstupu vpředu vzadu, obě spodní hrany pod dveřmi ke spodku vozu, všechny dveře od spodu po boční lištu a ještě zbylo, uvidím, asi to nechám na příště.
Postřehy:
1. jde to s druhým člověkem, na menší části stačím jeden.
2. Nastříhat, mít k ruce rosení s vodou (rozprašovač od sava), fén, hadřík, a přiložené hladítko. A hodně trpělivosti, jde o zručnost ale je to možné zvládnout.
3.vytváří se taková "batika" v návodu píšou, že to do několika dnů zmizí - opravdu to na slunku mizí, jak se vypařuje zbytek vody. Jestli zmizne bílý film, tak je to super.
4. Na to jak jsem tomu nedůvěřoval, tak to perfektně drží, žádné odchlípování. Tloušťka je nějakých 90 mikronů (asi) a zdá se to odolné. Odlepit se to dá dobře, jen nevím jak to půjde dolů po nějaké době (letech ?)
V tomto okamžiku doporučuji, jen zatím není zkušenost, jak to vydrží v provozu.
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sun May 17, 2009 9:44 pm    Post subject: Reply with quote

dodo50 wrote:
Tak jsem se konečně odhodlal a pustil jsem se do nalepení folií aby fusion nebyl tak obitý. První fáze relativně úspěšně zvládnutá, dávám pár fotek jak to vypadá. ....)
V tomto okamžiku doporučuji, jen zatím není zkušenost, jak to vydrží v provozu.

Zajímavé a vzhledem k tomu,že o tom uvažuji už delší dobu -inspirující- jen v mém případě to asi raději svěřím odborníkům...určitě dej vědět zda se folie nebude kamínky odírat a zda je tlouštka 90 mikronů dostatečných
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Apr 29, 2010 10:48 am    Post subject: Reply with quote

ahojte, otvorim tuto temu opat. uvazujem nad ochrannou foliou za zadne dvere na ochranu blatnikov pred kamienkami.

ake su aktualne po-zimne skusenosti tych, co ste si to uz dali spravit?

na niektorych autach som videl vytvarovane kusky folii, ktore boli asi navrhnute priamo vyrobcom na inkriminovane miesto, ma take nieco aj fofu?
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Thu Apr 29, 2010 12:46 pm    Post subject: Reply with quote

dodo50 wrote:
Tak jsem se konečně odhodlal ...
V tomto okamžiku doporučuji, jen zatím není zkušenost, jak to vydrží v provozu.

Ahoj DODO, ,myslím,že nebudu sám koho bude zajímat jak se Ti podepsala zima a následně inertní posypy na těch ochranných fóliích ..díky a dej vědět zda to stálo za tu námahu a zda se to dle Tvého názoru vyplatilo
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group