Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Doplnky a nahradné diely
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 9:57 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som kupil v akcii v optime tuto http://www.auto-moto-shop.sk/1/index.php?idvyrb=254&akc=detail

Namontoval som to na plast ktory je okolo rucnej brzdy 3ma skrutkami a sedi to na stredovej konzole.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 5:13 am    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:
Ja som kupil v akcii v optime tuto http://www.auto-moto-shop.sk/1/index.php?idvyrb=254&akc=detail

Namontoval som to na plast ktory je okolo rucnej brzdy 3ma skrutkami a sedi to na stredovej konzole.

Je tam nejake obmedzenie rucnej brzdy?!?
Priznam sa, ze ta "fordacka" vyzera a aj je trosku labilna, preto som pokukoval po niecom takom, len som sa obaval, ze ci to nahodou nejako neovplyvni pouzitelnost rucnej brzdy...
Mohol by si to, prosim, nafotit a dat to sem na forum? Dakujem...
PS: Aky to ma povrchovy material?
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 10:18 am    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:

Je tam nejake obmedzenie rucnej brzdy?!?
Priznam sa, ze ta "fordacka" vyzera a aj je trosku labilna, preto som pokukoval po niecom takom, len som sa obaval, ze ci to nahodou nejako neovplyvni pouzitelnost rucnej brzdy...
Mohol by si to, prosim, nafotit a dat to sem na forum? Dakujem...
PS: Aky to ma povrchovy material?


Nafotim to neskor. Obmedzenie tam je cize ked chces chodit do zakruty na rucnu tak si to nedavaj, ale nieje to az take zle, aby si nevedel rucnu zatiahnut obmedzenie spociva len v sposobe zatahovania. Su 2 sposoby prvy ze z predu dlanou stlacis poistku a zlozis, a druha ze ohnes ruku a zapastie ako ked drzis loptu pod pazuchou. Ja som musel dat vysku na maximum, ale ta opierka sa tak akurat vojde medzi sedadla a opiera sa z 1 strany o plast na spolujazcovom sedadle (ak mas sedadlo s pracovnou plochou) a z druhej o vodicove sedadlo cize je fixovana proti pohybom do boku.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 11:10 am    Post subject: Reply with quote

Na rucnej nechodim do zakrut, jazdu si vychutnavam sice niekedy rychlu, ale bezpecnu a pouzivanie rucnej v zatackach mi pride ako zbytocnost...
Pokial teda standardne nie je jej "funkcnost" obmedzena, v tom pripade je to super... Wink

"Ja som musel dat vysku na maximum, ale ta opierka sa tak akurat vojde medzi sedadla a opiera sa z 1 strany o plast na spolujazcovom sedadle (ak mas sedadlo s pracovnou plochou) a z druhej o vodicove sedadlo cize je fixovana proti pohybom do boku." - To znamena mensie problemy pri sklapani sedadla?!? Dost sa to bude suchat pri zmenach polohy operadiel?!?

PS: To je sirka 12 alebo 15 cm?!? (Mas v zadu jeden drziak na pohare, alebo dva?!?
PPS: Uz sa tesim na foto... Wink
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Fjodor wrote:
Na rucnej nechodim do zakrut, jazdu si vychutnavam sice niekedy rychlu, ale bezpecnu a pouzivanie rucnej v zatackach mi pride ako zbytocnost...
Pokial teda standardne nie je jej "funkcnost" obmedzena, v tom pripade je to super... Wink

"Ja som musel dat vysku na maximum, ale ta opierka sa tak akurat vojde medzi sedadla a opiera sa z 1 strany o plast na spolujazcovom sedadle (ak mas sedadlo s pracovnou plochou) a z druhej o vodicove sedadlo cize je fixovana proti pohybom do boku." - To znamena mensie problemy pri sklapani sedadla?!? Dost sa to bude suchat pri zmenach polohy operadiel?!?

PS: To je sirka 12 alebo 15 cm?!? (Mas v zadu jeden drziak na pohare, alebo dva?!?
PPS: Uz sa tesim na foto... Wink


Mam tu co je v odkaze teda 15cm.
Pri sklapani ani posuvani problem nieje tolko sa ta opierka prisposobi, no s tym presuchanim to by si skor zodral kolajnice na sedadle podla mna Smile Neviem ako ty ale ja predne sedadlo spolujazca neposuvam casto snad len pri vysavani inak je nastavene vzdy pre mna, a spolujazdzove mozno o trochu viac.

Ja mam drziak na plechovku ked odklopim vrchne veko, ale pockaj si na fotky aby som to nemusel vsetko opisovat Smile

Edit01: tak som to nafotil fotky su tu http://www.pirat.internetkosice.sk/album02/
Chystam sa este kupit cierne skrutky tieto mosadzne su viac vidiet. Opierka je prichytena 3ma skrutkami, lebo zo strany vodica som sa tam nedostal. Aj od spolujazdca to bol trochu problem, ale ked som dvihol sedak vybral plastovu vanicku a este bocny plast na sedadle dostal som sa tam cez taku 5 cm dieru v plechu sedadla.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 2:10 pm    Post subject: Reply with quote

Pozeral som tu opierku v Hypernove ale zdá sa mi krehká (slabý plast). Rozmýšľal som nad opierkou Kamei ale cena na Slovensku (8265 Sk) a v Čechách (3790 Kc) tak to ma položilo (kurz 1:2,2 v neprospech Sk). V Košiciach som našiel firmu čo ich tiež dodáva, chcel by som ju najskôr vidieť v reále. Ak bude dobrá dúfam, že sa dohodneme (bez dph, dokladu a pod).

odkaz na sk: http://tuningweb.sk/sindex.php?idvyrb=1116&akc=detail
odkaz na cz: http://www.kamei.cz/Kamei/Loketni-operka-premium-kuze-Ford-Fusion-2002-2004-Mazda-2-2003-_g407.html
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

jader wrote:
Pozeral som tu opierku v Hypernove ale zdá sa mi krehká (slabý plast). Rozmýšľal som nad opierkou Kamei ale cena na Slovensku (8265 Sk) a v Čechách (3790 Kc) tak to ma položilo (kurz 1:2,2 v neprospech Sk). V Košiciach som našiel firmu čo ich tiež dodáva, chcel by som ju najskôr vidieť v reále. Ak bude dobrá dúfam, že sa dohodneme (bez dph, dokladu a pod).

odkaz na sk: http://tuningweb.sk/sindex.php?idvyrb=1116&akc=detail
odkaz na cz: http://www.kamei.cz/Kamei/Loketni-operka-premium-kuze-Ford-Fusion-2002-2004-Mazda-2-2003-_g407.html

To este niekto robi? Bez dokladu? Mi to pripada smiesne. Jazdis na aute za 400 tis. a nemas na opierku? Ja sa tiez snazim usetrit kde sa da ale toto sa mi zda prehnane. Pozri na internete a kup. To si myslis, ze sa dohodnes ze Ti niekto spravi taku SLUZBU ukaze Ti to rozbali a este s tym bude mat problemy? Preco to potom nekupis v tej hypernove? Tam tie sluzby mas v cene.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 3:11 pm    Post subject: Reply with quote

Kde ty žiješ. Nebudem preplácať predražený tovar ak nemusím. Prečo tu potom píšu ľudia že to a to ti urobia bez dph a bločka lacnejšie. (napr. fólie na okná)
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 3:21 pm    Post subject: Reply with quote

jader wrote:
Kde ty žiješ. Nebudem preplácať predražený tovar ak nemusím. Prečo tu potom píšu ľudia že to a to ti urobia bez dph a bločka lacnejšie. (napr. fólie na okná)

Predrazeny tovar jednoducho nekupim. Niesom ochotny podporovat akozepodnikavcov. A preco to tu ludia pisu naozaj nechapem. Myslel som, ze sme uz v EU a nie rok po revolucii. Ale nechal som sa uniest. Je to kazdeho osobna vec. Mozno by bolo lepsie zistit ci je ta opierka dobra.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Dydy



Joined: 16 Nov 2007
Posts: 35

PostPosted: Wed Apr 30, 2008 4:33 pm    Post subject: Reply with quote

jader, pozri toto: http://www.amckn.sk/opierok.html
má ju veľa ľudí a sú spokojní, aj ja som, dorucili mi ju cca do 12 hodín, na Fusiona pasuje ta na Fiestu, ten podstavec je trochu vyšší ako na tom obrázku, je tu na vebe vidiet aj na fotkách ak pohladaš
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Wed May 14, 2008 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

Nakoniec som v Košiciach kúpil túto opierku Kamei http://www.kamei.cz/Kamei/Loketni-operka-premium-kuze-Ford-Fusion-2002-2004-Mazda-2-2003-_g407.html. Nemusel som ani zjednávať cenu nakoľko 3800,- sa mi zdalo (oproti 8000 v e-šope) prijateľných. Bez vŕtania, jednoduchá montáž, pevná - som veľmi spokojný. Na sklade mali len typ na Fiestu ale pán čo mi ju predával povedal že by mala byť dobrá aj na Fusion. Dohodli sme sa nech si ju zoberiem domov, vyskúšam a ak nebude dobrá tak ju vrátim a on mi zoženie originál na Fusion. Sedela perfektne tak som si ju nechal.
Oproti opierkam v Hypernove podľa mna:
+ pevnejšia, kvalitnejší plast, elegantnejšia, jednoduchá montáž bez vŕtania, lepšia manipulácia s ruč. brzdou
- menší odkladací priestor


Last edited by jader on Wed May 14, 2008 2:32 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
sklima



Joined: 16 Jul 2007
Posts: 175
Location: UL

PostPosted: Wed May 14, 2008 7:57 pm    Post subject: Reply with quote

2 Jader: Neuděláš nějaké fotky? I od zadních sedadel?
Back to top
View user's profile Send private message
PETER DURISIK



Joined: 22 Sep 2008
Posts: 1
Location: DLHE POLE

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

Poradi mi niekto kde kupim zasterky original na Fusiona Neviem ci v Cechach alebo na nete ci na SK
FORD FUSION 74 KW 100 KONI
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 7:01 pm    Post subject: Reply with quote

V každé prodejně Ford. Pokud je nebudou mít, tak ti je objednají.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

to Pirat: tak mě napadlo - navadí ti ta opěrka v posouvání sedadel dopředu a dozadu???
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 5 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group