Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

autoškola - skúsenosti
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Zaujímavé odkazy a informacie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Oct 16, 2008 7:19 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som mal super instruktora, sice fajčil za jazdy, síce hovoril vybranými slovami (nebolo vety kde by nebola častica ku**a) Very Happy ale zase som chodil aj meste,aj mimo mesta, aj ťažké situacie a bezproblémov ma to naučil, je sice pravda, že ja som mal veľa najazdené už predtým( vodičák na motorku od 15-tich a autom po poľných cestách či uzavretom letisku)Embarassed šak na prvej jazde po 15tich minutách jazdenia po parkovisku(rozbeh,zastavenie, rozbeh....) som išiel rovno do premavky a po prvej križovatke mi povedal vetu, ktorú si budem pamatať do konca života:,, Mi ku**a nehovor, že si nejazdil!" skušky som urobil na prvý krát s policajtom, ktorého sa bojí celý okres Very Happy ale inak ako to pozorujem, je to v našich autoškolách bieda, vodičák dostane človek pomaly zato, že si to odsedí...potom sa čudujeme, že je toľko nehôd a vôbec to nevyrieši 50-tka či vysoké pokuty, keď nevedia ludia jazdiť nemajú sadať za volant!!! Musím zaklopať, oco má 32 rokov vodičák, jazdíl so všetkým okrem autobusov 1,4 miliona km bez nehody z vlastnej chyby a ja mám druhý rok vodičák, cca 35 tisic ročne bez nehody, dúfam, že ešte mi to vydrží. Smile A hlavne si treba vážiť seba, spolujazdcov život, či všeobecne život...a v neposlednom rade treba mať aj vztah k autu, kto si ho váži a stara sa on, má ho rád, len tak ľahko nenabúra,proste treba sa riadiť heslom:,,Mojho Fusiona vždy za každých okolností bezpečne dokážem ovladať a nepripustím ani najmenší škrabanec!" Razz
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Thu Oct 16, 2008 9:14 pm    Post subject: Reply with quote

patulka83 wrote:
Drahy MajoV....

Draha Patukla
Nikto by nemal ist po ternazeri rovnodo premavky ak nevie radit rychlosti. Ani ja som tak nesiel ale az po par koleckach na parkovisku s radenim po 4ku som sa dostal do premavky. A co je rozdiel ist 60 40 alebo 90 ked je to bezpecne??? A to ze to bezpecne bolo si mozes byt ista pretoze som to nehodnotil ja ako zacinajuci vodic ale instruktor ktory ma za sebou pekncy par stoviek ziakov. Autoskola, ktora sa vlecie 30 tam kde je 60 by nemala existovat. Brzdi premavku a sposobuje problemy. Instruktor tam je od toho aby ziaka usmernil ked treba brzdit a kedy pridat.
Uz Ta vidim ako sa pripajas z pripajacieho pruhu na autoskole v 30tke na nejaku Bajkalsku (v BA)...
Nikomu som netvrdil, ze som super jazdec alebo co. Ale mesiac po autoskole som isiel s uplne novym Fusionom nez znaciek z BA do Kosic. Kto z Vas by si to trufol po autoskole? Po mojej autoskole asi mnohi ale co ten zvysok?
A dopln si podpis kde mas sidlo nech vieme kolko bije.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Fri Oct 17, 2008 12:48 pm    Post subject: Reply with quote

moc to sem nepatri, ale srdia ma niektore blbe zasady ucene tiez aj v autoskole :

- gentlemenstvo - chlap predo mnou zbytocne zabrzdi, pusti zensku cez prechod alebo auto z bocnej, ja sa za nim skoro prizabijem aby som ubrzdil a za nami oboma je pol kilometra miesta na volnej ceste...

- vchadzat do krizovatky bez stopky na dvojke, aj ked vidi kilometre daleko a moze ju prefrcat rychlo, nechapem nikdy za nim, ci ide zastat alebo preco blbne... fakt ich to ucia, druhy synek je teraz v autoskole...

- nizka rychlost kde je dovolena vyssia - nie je to o vacsej bezpecnosti, lebo vyprovokuje inych za sebou k somarinam, aj vyhlaska hovori o nepripustnosti bezdovodne pomalej jazdy... ak je dovodom neskusenost sofera, mal by mat asi pustene vystrazne 4 blikace, ja ich tiez pustam, ked robim nejake cudne veci...

- fundamentalisticke dodrziavanie odstupu od vozidla pred nim, ked ideme cez Strecno MT-ZA a mame rozstupy 30 m prejde za hodinu 1000 aut, ked bude rozstup 20 m prejde ich 1500, nebudu zapchy. a pri tej slimacej 60-70 km/h je to bezpecne az dost... je nas proste na cestach privela a nemozeme drzat zasady platne pred x rokmi...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Fri Oct 17, 2008 3:42 pm    Post subject: Reply with quote

Souhlasím se vším, jen bych měl malou výhradu ktomu přejíždění křižovatky, která se zdá být přehledná. Jednou jsem si taky myslel, že to mám pod kontrolou a že letím do přehledné křižovatky. Byl za ní obrostlý plot a nikde nikdo. A najednou kolista. V hnusným asi původně zelenohnědém kabátě, a hučkou na hlavě. Nebylo na něm nic, co by na něj upozornilo. Ani Rambo by se nemusel stydět za to jak byl proti plotu zamaskovaný.
Měl jsem kliku, že krom dědka tam nic nejelo a já jsem to strhnul doleva a jel jsem jinam než jsem původně zamýšlel. Původně jsem chtěl přeletět křižovatku a jet rovně.

Proto ted patřím k těm kteří "vchadzají do krizovatky bez stopky na dvojke, aj ked vidi kilometre daleko a moze ju prefrcat rychlo".
Jedno varování mi stačilo.
Asi tak.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 6:29 am    Post subject: Reply with quote

Souhlasím s Gekem Crying or Very sad Mam podobne zkusenosti a uz neverim, ze jedu pres krizovatku po hlavni nebo na zelenou. Skoro pokazde hodne spomalim (hlavne ve meste) a jeste se podivam na obe strany, jestli nic nejede. Na silnicich si spoustu ridicu dela co chce (ze by obraz dnesni doby Embarassed ) a nejake dopravni predpisy jim nic nerikaji nebo na ne zvysoka se.....
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 8:48 am    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
...A najednou kolista...

co je to kolista? to slovo nepoznam Confused
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 10:35 am    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
co je to kolista? to slovo nepoznam Confused

Myslim, ze Gek mel na mysli cyklistu Very Happy
Taky je mam rad Twisted Evil Auta musi sviti cely den, ale 90% cyklistu se neobtezuje svitit ani rano za tmy/mlhy po ceste do prace...a to jich denne potkavam i ted v tomhle pocasi tak jeste aspon 5-6.... a aby si oblekli nejake vystrazne obleceni? Evil or Very Mad
(poznamka pro rejpaly, ze zrovna oni jezdi na kole osvetleni - uvedl jsem naschval jen 90%, tech 10% jsem si nechal pro Vas Cool )
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 10:40 am    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:
dulius wrote:
co je to kolista? to slovo nepoznam Confused

Myslim, ze Gek mel na mysli cyklistu Very Happy
Taky je mam rad Twisted Evil Auta musi sviti cely den, ale 90% cyklistu se neobtezuje svitit ani rano za tmy/mlhy po ceste do prace...a to jich denne potkavam i ted v tomhle pocasi tak jeste aspon 5-6.... a aby si oblekli nejake vystrazne obleceni? Evil or Very Mad
(poznamka pro rejpaly, ze zrovna oni jezdi na kole osvetleni - uvedl jsem naschval jen 90%, tech 10% jsem si nechal pro Vas Cool )

Smile aha ...
ohladom cyklistov: aj cyklisti su povinny svietit a rovnako by mali dostat pokutu za to, ze nesvietia, ze nemaju svetlo, ze ho maju nefunkcne a podobne. Je to v zakone.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 3:57 pm    Post subject: Reply with quote

Absolutny suhlas s tými cyklistami ale kto je zodpovedny?VODIČ!!!neprisposobil jazdu, pripadne má predvidať.... To isté platí aj pre chodcov, že by sa mali zamyslieť čo maju oblečené, resp.kedy vkročia na cestu. I keď teraz som si všimol, že už je viac osvetlených a už aj reflexné veci nosia, ale stále nič moc,ale príjemne prekvapíSmile

Započul som, že v Čechách konečne zrušili chodcom absolútnu prednosť na prechodoch, dokonca majú zakázané vstupiť do vozovky ak sa približuje vozidlo,je to pravda?Kedy konečne pochopia aj u nás, že celá nehodovosť je o tom, že ľudia nevedia reagovať, nemajú skusenosti, či už za volantom alebo aj ako iný učastníci. Represia,pokuty, 50-tka a podobne nič neriešia, stále hovoria, že pri 50-tke sú menšie nasledky, ja si myslím, že daleko lepsie by bolo naučiť jazdiť a spravať sa tak aby neboli žiadne nehody= žiadne nasledky.Nie je problem chodiť rychlo, ale ludia nevedia toto spojit...ako som písal, oco má za 32 rokov 1,4 miliona km a jazdil aj s autami atakujúcimi 270 Km/h, ale nikdy sa nedostal do situacie, že by nemal auto a dianie pod kontrolou... nikdy nepredbiehal, pokiaľ dostatočne nevidel, resp. pre vrcholom stupania, kde je dvojitá plná čiara, či nepoznal cestu, nepil alkohol pred ani počas šoférovania...atď atd...to len deklaruje to, že sa to dá spojiť.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
patulka83



Joined: 16 Oct 2008
Posts: 3

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 1:56 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
patulka83 wrote:

Drahy MajoV....absolutne v tomto smere s Tebou nesuhlasim....Predsa nemozes ocakavat od novacika, ktory po autotrenazeri pride prvykrat do premavky (napr. v KE),aby siel 60km/hod.!!! Ani Ty si svojej mamke z porodnej saly neutiekol, vsetko v zivote ma svoj cas. Ked Ta uz v autoskole musi instruktor napominat pre ryhclu jazdu, necudujme sa,preco je na nasich cestach tolko nehod.S pozdravom Patka

draha Patka ... ale vies aky je efekt toho co pisal Majo?
ze Ti ludia spomaluju premavku a nevram mi ze nie, DENNE zazijem na cestach viac pripadov, ked niekto brzdi a si predstav, ze vo vacsine pripadov su to zeny...
aj dnes ... idem si po vedlajsej dedine a zienka za volantom si to vali 30kou, nemohol som predbehnut, lebo oproti siel autobus ... zrazu v sekunde ta zena zastala na krajnici .. ziaden blinker, nic Sad kebyze nedavam pozor, tak som v nej .. toto ja v zivote nepochopim.
A stava sa mi to casto, ze tam kde je 60ka ide niekto nizsou rychlostou = brzdi premavku ... vrcholom je, ked niekto ide v rychlom pruhu 50kou a nepreradi sa ani za toho boha doprava Sad


Drahy Dulius....
tak si skus znovu precitat Majov prispevok - narazal na pomalu jazdu ziakov autoskol, alebo nie ??? A co sa tyka jazd, tiez neuznavam bezdovodne pomale jazdy,aj ked je pravdou, ze zeny su v tomto smere opatrnejsie, ja na opatrnosti nevidim nic zle....A ta Tvoja veta, citujem: "
DENNE zazijem na cestach viac pripadov, ked niekto brzdi a si predstav, ze vo vacsine pripadov su to zeny..." trosku odveci, nie ??? Ty azda pri jazde autom brzdy nepouzivas ???
A este...kde si prisiel na to, ze "tam, kde je 60ka, ak niekto ide pomalsie, brzdi premavku... "Preboha, co su to za nezmysly ? Ved 60 ka je v tomto pripade NAJVYSSIA POVOLENA RYCHLOST, NIE PRIKAZANA ! Za spomalenie premavky sa povazuje, ak niekto jazdi mensou rychlostou, ako je najnizsia povolena rychlost... Smile Toto nie je nazor, to je jednoducho FAKT Smile Patka
Back to top
View user's profile Send private message
patulka83



Joined: 16 Oct 2008
Posts: 3

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 2:34 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
patulka83 wrote:
Drahy MajoV....

Draha Patukla
Nikto by nemal ist po ternazeri rovnodo premavky ak nevie radit rychlosti. Ani ja som tak nesiel ale az po par koleckach na parkovisku s radenim po 4ku som sa dostal do premavky. A co je rozdiel ist 60 40 alebo 90 ked je to bezpecne??? A to ze to bezpecne bolo si mozes byt ista pretoze som to nehodnotil ja ako zacinajuci vodic ale instruktor ktory ma za sebou pekncy par stoviek ziakov. Autoskola, ktora sa vlecie 30 tam kde je 60 by nemala existovat. Brzdi premavku a sposobuje problemy. Instruktor tam je od toho aby ziaka usmernil ked treba brzdit a kedy pridat.
Uz Ta vidim ako sa pripajas z pripajacieho pruhu na autoskole v 30tke na nejaku Bajkalsku (v BA)...
Nikomu som netvrdil, ze som super jazdec alebo co. Ale mesiac po autoskole som isiel s uplne novym Fusionom nez znaciek z BA do Kosic. Kto z Vas by si to trufol po autoskole? Po mojej autoskole asi mnohi ale co ten zvysok?
A dopln si podpis kde mas sidlo nech vieme kolko bije.


Drahy MajoV,
nemusis so mnou suhlasit, ja nemusim suhlasit s Tebou.Mozno tu neslo o to, ze ziak nevedel radit rychlosti, ale ze mal jednoducho strach,je to podla mna totiz v autoskole bezne.A ktovie,mozno mu aj instruktor kazal ist rychlejsie...Som z KE, nie som instruktorka a dokonca mam vodicak len par mesiacov - to je bezocivost, ze ? Smile
Mna iba prekvapil Tvoj nazor, ze tam, kde je 60ka, a autoskola ide 40kou,ze je to zarazajuce...Ked som chodila do autoskoly, ktora ma mimochodom v KE velmi dobre meno, v useku, kde bola 60ka som sla 50kou a uz ma instruktor napominal, aby som sla pomalsie, pretoze to bola moja prva jazda po meste. Myslis, zeby ta autoskola kvoli tomu nemala existovat ???Zaujima ma Tvoj nazor ... Patka
Back to top
View user's profile Send private message
mlhoš



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 39
Location: Vev.Bítýška

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 9:25 pm    Post subject: Reply with quote

patulka83: 100%souhlas s tvými názory.Pánové ,Tvoji oponenti ,jsou velcí "mistři volantu".Ale je také pravda, že i mistři končí občas v příkopě mimo silnici .Možná že si někteří z nich po takové zkušenosti dají víc pozor.Pokud si ještě někdy mohou vůbec sednout za volant.
_________________
....jen zvolna...
FOFU CHampion EBONY 1,4Duratec-58KW-Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 10:27 pm    Post subject: Reply with quote

Jasne, mozeme to tu rozoberat donekonecna. Ja som za to ze instruktor ma pripravit ziaka tak aby sa nebal. Ak ide 40 tam kde je 60 moze to byt aj preto, ze sa boji ist viac aby neprekrocil nahodou 40tku, ktora je dost casta v mestach. A to je trochu chyba - idem preventivne 40 aby som pri 60tke neprekrocil rychlost??? Druha vec je plynulost dopravy...
A k tym mistrom kolegu mlhosa za Tebou sa nevyjadrujem. Netvarim sa ako majster sveta.
Sadni si za 1.9TDi motor (moj pripad autoskoly) a potom sa snaz drzat rychlost na 60tke ked musis instruktorovi ukazat, ze vies radit rychlosti az po 4tku!!! Aj o tomto je autoskola. Nielen jadit pomaly a "bezpecne". Ale pokojne si jazdite 30-40. Ak mate dobry pocit z toho, ze idete bezpecne aj ked brzdite premavku. Otazka je naco Vam su auta...
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 10:32 pm    Post subject: Reply with quote

mlhoš wrote:
patulka83: 100%souhlas s tvými názory.Pánové ,Tvoji oponenti ,jsou velcí "mistři volantu".Ale je také pravda, že i mistři končí občas v příkopě mimo silnici .Možná že si někteří z nich po takové zkušenosti dají víc pozor.Pokud si ještě někdy mohou vůbec sednout za volant.

Ak posudzujes bezpecnost jazdy len rychlostou (alebo skor pomalostou) tak pouvazuj ci vies vobec jazdit. V priekope mozes skoncit aj ked ides pomaly. To sem neplet.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
mlhoš



Joined: 30 Aug 2007
Posts: 39
Location: Vev.Bítýška

PostPosted: Sat Nov 08, 2008 11:28 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV: Máš pravdu Mistře,ale já si myslím že i když nejsem tak dobrý řidič jako ty,tak bych snad mohl s platným řidičákem na silnici vyjet. Jsou asi mezi náma závodníci ,kterým vadí pohodová, klidná jízda jiných účastníků silničního provozu.Já Ti řeknu,že mnohdy mám strach na našich silnicích. A říkám si, že někteří mistři by potřebovali mnohem tvrdší postihy za bezohlednost a hazardérství. Poslední dobou jsem bez sebe nad tím,že Rebíček prosazuje na některých úsecích dálnic rychlost 160km/h.Jestli to projde ,tak potěš pánbu.TO BUDOU JATKA.
_________________
....jen zvolna...
FOFU CHampion EBONY 1,4Duratec-58KW-Deep Navy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Zaujímavé odkazy a informacie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group