Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Prosba o radu/velkost pneu
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
xXx



Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5

PostPosted: Tue Jul 29, 2008 3:11 pm    Post subject: Prosba o radu/velkost pneu Reply with quote

Dobry den,

chcel by som hocikoho z Vas poprosit o radu, ktora sa tyka nakupu zimnych pneumatik a kolies. Mam záujem o 195/55/R16, avsak trapi ma otazka velkost rafikov na diskoch. Mozem kupit 6,5J x 15, na spominany rozmer pmeumatik? Nie je to prilis uzke, či naopak prilis siroke? Za Vasu odpoved srdecne dakujem.

FF URBANITE X
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jul 29, 2008 4:17 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

xXx wrote:
Dobry den,

chcel by som hocikoho z Vas poprosit o radu, ktora sa tyka nakupu zimnych pneumatik a kolies. Mam záujem o 195/55/R16, avsak trapi ma otazka velkost rafikov na diskoch. Mozem kupit 6,5J x 15, na spominany rozmer pmeumatik? Nie je to prilis uzke, či naopak prilis siroke? Za Vasu odpoved srdecne dakujem.

FF URBANITE X

Na ráfky 15 nemožeš dať gumy R16!
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 8:19 am    Post subject: Reply with quote

Souhlas - na 15-ky disky 16-ky pneu nedas. Pouze se da dát na stejny disk na pneu o jeden rozmer +/- jiny. Ja Jsem mel letni 195/50 R15 a zimni jsem daval 185/55/ R15 (bylo to podle technicaku) - prezouval jsem to na stejne disky.
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
xXx



Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 8:49 am    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

Lenze oficialne máa auto na letných gumách o rozmeroch 195/55/R16, takze zimne by som chcel tiez v tejto spominanej verzii - samozrejme vratane diskov - bez prezuvania pneumatik.

Možem teda pripadne použiť 7J x 16?
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 10:03 am    Post subject: Reply with quote

kuk sem http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=161&start=60
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 2:02 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

xXx wrote:
Lenze oficialne máa auto na letných gumách o rozmeroch 195/55/R16, takze zimne by som chcel tiez v tejto spominanej verzii - samozrejme vratane diskov - bez prezuvania pneumatik.

Možem teda pripadne použiť 7J x 16?

Vecer sem dam link ako alternovanie gum na prislusny rafik.

To čo píšeš je tak trochu inak. Zimaky na Fusiona su užšie a nie ako 16 palcove. Ved sa to tu preberalo x-krat, že na 16-ky je problem nahodit retaze. Na ráfiku 16 palcov možeš dat iba 16 palcove, akurat, že možeš alternovat šírku pričom nezabudni na rozmery v techničáku.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
xXx



Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 2:36 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

Je dost mozne, ze sa to preberalo na tomto webe už mnohokrat, ale ja som zabudol pripomenut, ze mam auto len 10 dni. V kazdom pripade ma potesilo, ze ste na moju prosbu o radu zareagovali - ak vas nieco dalsie napadne prosim napiste.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 4:13 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

xXx wrote:
Je dost mozne, ze sa to preberalo na tomto webe už mnohokrat, ale ja som zabudol pripomenut, ze mam auto len 10 dni. V kazdom pripade ma potesilo, ze ste na moju prosbu o radu zareagovali - ak vas nieco dalsie napadne prosim napiste.

skus si precitat zopar topicov o gumach ... naozaj odpovede na Tvoje otazky tam najdes
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 5:41 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

duves wrote:
Zimaky na Fusiona su užšie a nie ako 16 palcove.


Asi jsi to myslel dobře, ale 16 zimní můžou být klidně ve stejném rozměru jako letní, jen na 16-ky nedáš řetězy

2 xxx, mrkni do techničáku, tam by jsi měl mít vypsané všechny kola, které můžeš použít i jako letní i jako zimní, jediný problém je pokud bys chtěl i nasazovat řetězy tak to musí být 14-ky
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
xXx



Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 6:15 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

V technickom je napísané:
185/60/ R14 80Q M+S na ráfikoch 5,5Jx14 H2 47,5
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Wed Jul 30, 2008 7:02 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

xXx wrote:
V technickom je napísané:
185/60/ R14 80Q M+S na ráfikoch 5,5Jx14 H2 47,5


Tak v tom případě kup disky R14 5,5 a pneu 185/60/14
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
xXx



Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 10:20 am    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

:D

Last edited by xXx on Thu Jul 31, 2008 10:24 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
xXx



Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 10:22 am    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

Dakujem za rady, ktore ste mi poskytli, uz to nejako - s tymi kolesami - poriesim. Ešte raz Vam všetkym srdecne dakujem.
Mam ešte jednu otázku, ktora mi viri hlavou. Je nou parkovaci senzor do Fusiona. Pozeral som nejake na webe a pozdava sa mi parkovaci asistent /senzor cuvania/ PTS 400 T. Mate s nim prosim Vas nejake skusenosti?
Back to top
View user's profile Send private message
Fraga



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 193

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 1:16 pm    Post subject: Reply with quote

Musíš hladať Wink senzory sú v inom chlieviku Laughing
_________________
FF Flair X 1,6i Duratec 5/2008 Black Panther alias Čérna kočka
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Thu Jul 31, 2008 2:48 pm    Post subject: Re: Prosba o radu Reply with quote

xXx wrote:
Dakujem za rady, ktore ste mi poskytli, uz to nejako - s tymi kolesami - poriesim. Ešte raz Vam všetkym srdecne dakujem.
Mam ešte jednu otázku, ktora mi viri hlavou. Je nou parkovaci senzor do Fusiona. Pozeral som nejake na webe a pozdava sa mi parkovaci asistent /senzor cuvania/ PTS 400 T. Mate s nim prosim Vas nejake skusenosti?

este raz: Skus trosku preluskat toto forum.
forum je zotriedene do kategorii ...

k comu patri park. senzor??? k eletrinike, teda: Elektroinstalacia, elektronika .. adresa http://fusion.fordclubs.org/forum/viewforum.php?f=32

a v nom su senzory: http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=325

ak by kazdy pisal otazky uplne mimo oblasti v ktorej je, za chvilku by bolo forum maximalne neprehladne a to nechces ani ty ...

takze este raz a naposledy: Skus si najskor preluskat forum a potom sa pytaj na veci v tom topicu, v ktorom je o tom pisane

vdaka Smile
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group