Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Plastový kryt předního okna
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 8:36 am    Post subject: Reply with quote

To lepenie tej okennej listy je najlepsie robit niejakym lepidlom na baze silikonu .Hlavne ide o to aby to lepidlo po vytvrdnuti bolo stale elasticke ..aby pri rozdielu teplot zima -leto to dobre odolavalo .Na trhu je vela lepidiel .A ako som pisal v predoslom prispevku utesnil som si aj tu 2mm skaru .Lepidlo som si naniesol do celej uckovej drazky ktora sa nasuva na okno a potom este aj na skaru ktora vznikla pri nalepeni listy .
Praca mi trvala asi 20 min.

V mojom pripade som pouzil toto.


http://www.soudal.sk/(S(5ovmxyblabz0nb454bb54255))/lepidlo-na-zrkadla-products-1480-12.aspx?category=23

http://www.soudal.sk/(S(5ovmxyblabz0nb454bb54255))/720.uf.ashx?dl=1
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 8:39 am    Post subject: Reply with quote

Sad zobrazilo sa tam nieco ine skusim znovu
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 8:40 am    Post subject: Reply with quote

http://www.soudal.cz/cz/product-detail.php?evc=1317800
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 7:02 pm    Post subject: Reply with quote

kolombo wrote:
http://www.soudal.cz/cz/product-detail.php?evc=1317800


Díky za tip. Asi se do toho taky pustím, sic mám obavy abych nezapatlal sklo, ale když to zvládli jiní.....
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Sat Aug 15, 2009 8:44 am    Post subject: Reply with quote

Ja som si lebedil, že mne to po zime pekne drži, no včera som zbadal, že to celkom odišlo od skla- vobec nič to nedrži a tak som volal do servisu kde ma objednali o dva tyždne. a že to musi 3 hodiny schnuť. Tak uvidim.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Aug 15, 2009 11:13 am    Post subject: Reply with quote

No mě to třeba opravili v rámci garance. Ale nic tam nelepili. Prej to jenom vyndali a znova nasadili. No počítám, že do zimy se to zase uvolní, takže si to stejně budu muset nakonec opravit sám.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz


Last edited by zdenal8 on Tue Oct 06, 2009 1:47 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Shedir



Joined: 20 Jun 2008
Posts: 40

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 6:56 am    Post subject: Reply with quote

Tak aj sa sa opat zaradujem do klubu - uz 3.krat. V sobotu som nasiel listu celkom oddelenu od skla, dzria len konce nacvaknute pri pantoch. Mal som to 1.krat hned tyzden po kupe, vtedy mi to len nacvakli, potom to znova vypadlo, tak to podlepili. Vydrzalo to asi rok. A teraz tam vidim len nejake 2cm kusky obojstrannej pasky v drazke toho plastu - spolu mozno tak 10-12 ks po celej dlzke. Tak neviem, ci si to mam radsej prilepit sam alebo este v zaruke ist do servisu. Mozno to tak robia kvoli pripadnej vymene skla, aby nemali problem s listou kvalitne prilepenou.
Neviem ako vy ostatni, ja mam pocit, ze ten plast nema tvar obluka ako sklo, lebo ked ho pritlacim na miesto ako ma byt, stred pruzi a odtlaca sa od skla - mozno aj to je pricina, ze to vyskoci, ci odlepi sa po prehriati slnkom. Ak sa to rozhodnem prilepit sam, budem to musiet niecim "zasprajcovat"
_________________
Ford Fusion 1.4i Duratec 16V,
Flair X Tango
06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Thu Aug 27, 2009 5:51 pm    Post subject: Reply with quote

Oparvu podlepenim obojstrnnou paskou zo strani servisu povazujem za zufali pocin.Ocakaval bi som od profikov nejake kvalitne pripevnenie listi pripadne vimenu deformovanej listi za inu ktora prilieha aj bez podlepenia nejakou pofidernou paskou.Najskor je to ale tak ze sa snazia vsetko spravit richlo abi to aspom chvilu drzalo.Je to jak z americanom ktoremu zavolam a piam sa ho -POcuvaj Jack potreboval bi som abi si mi vibavil nejaku pracu,a Jack na to ale samozrejme spolahni sa zavolam ti.Jack zlozi telefon a uz neviem ani to s kim volal.Ale to nie je dolezite.Dolezite je ze vibavil telefonat Very Happy
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
kolombo



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 55

PostPosted: Fri Aug 28, 2009 5:43 am    Post subject: Reply with quote

Shedir ,presne ako pises prilepenie listy obojstrannou paskou nieje najlepsie a po case to znova povoli , najlepsie je na to pouzit silikon ako som pisal uz predoslich prispevkoch a vobec sa nemusis bat pri vymene skla silikon od skla i od listy sa da pekne odtrhnut .Ja som tiez uvazoval ze si to dam urobit v servise ,ale ako som zistil niektory moji znami opat s tym mali problem a preto som si to robil sam .Podla mna su to malichernosti a take veci ako odlepena lista pod prednym oknom alebo bocne listy a pod. si radsej urobim sam do servisu jedine ak uz potrebujem diagnostiku a je niejaky zavazny problem .
_________________
Nikdy nehovor,ze sa to neda,lebo vzdy sa najde niekto,kto o tom nevie,ze sa to neda a urobi to .....
8/2008 1,4 TDCI Duratoq Flair X Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Horal



Joined: 13 May 2008
Posts: 205
Location: V. Tatry

PostPosted: Mon Aug 31, 2009 5:29 pm    Post subject: Reply with quote

Bol som v piatok v servise prilepiť "torpédo"- že vraj sa to tak volá- a urobili to zadara v zaruke. No musel som 4 hodiny čakať kym zaschne lepidlo. Pytal som sa či to je silikon- že vraj lepidlo na lepenie skiel do aut a že už ich dosť lepili a že to dobre drží a divili sa, že to u auta z vyroby nedrží. Ked som povedal, že dnes su dobré lepidlá, ktoré by to už mali predsa dobre držať tak mi povedali, že sa to nemože lepiť hociakym lepidlom, lebo sklo chemicky može reagovať a potom to zvykne prasknúť(sklo).
Hned som si dal zapojiť stale denné svietenie- necelých 48 eur.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 05/2008
http://picasaweb.google.sk/scootiphoto/FordFusion
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Thu Sep 03, 2009 7:54 am    Post subject: Reply with quote

Enriko wrote:
zbezne som si prebehol tuto temu a reakcie. Asi neexistuje nikto, komu by sa tato lista neuvolnila Smile, cest vynimkam. Ja som na to upozornil na zaklade tejto diskusie v servise a na garancnej mi to prilepili-zadarmo. Schlo to 3-4 hodiny. Vraj to je bezne pri tomto type aut. lepidlo vyzera ako nejaky pruzny silikon. zatial vpohode drzi. Skusal som, ked bola lista uvolnena, polievat celne sklo vodou z hadice, otvoril som prednu kapotu , aby som videl co sa deje a poviem vam, voda sa valila do oblasti motora, ako keby tam patrila.
Nerozumiem, preco to tak vymysleli. Odlepena lista je sice dekoracna zavada, len v dazdi nesmiete stat v kopci dole cumakom, lebo vam umyje motor zadarmo Smile)))

_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Oct 06, 2009 1:48 pm    Post subject: Reply with quote

Tak už se to zase uvolnilo. Ani ne měsíc a půl po garanci. No čekal sem, že to vydrží dýl. No nic. Bude se lepit svépomocí.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Tue Nov 03, 2009 4:11 pm    Post subject: Reply with quote

Vcera som si vsimol ze aj mne zacala odstavat lista na spodku celneho skla,a mam tam medzeru.Ako tu niektori uvadzali ze tam maju tri centimetre, tak ja mam zhruba tak isto a lista sa da volne ruku odtiahnut.
Hned som na parkovisku mrkol na novu fiestu ,je to tam podobné a medzera nulova.kolega ma fiestu rocnik 2005 a jeho lista drzi ako pribita takisto nulova medzera.Neni to dane ale modelom,lebo dalsi kolega ma fiestu 2008 a tiez ma listu odskocenu.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
gaston



Joined: 10 Oct 2007
Posts: 28

PostPosted: Mon Mar 22, 2010 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

I mě odstávala lišta, tak jsem to v rámci záruky reklamoval a oni mi to opravili - udělali to před 14 dny, dnes stálo auto celý den na sluníčku, příjdu k autu a z hrůzou jsem zjistil, že u spolujezdce je cca 30 cm prasklina - od kamínku to být nemůže, prasklina je bez jakékoliv dírky, vlásečnicového tvaru skrz celé sklo... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Vypadá to jakoby to natvrdo ke kostře přidělali a jak se vlivem tepla sklo kroutilo, tak prasklo...
_________________
Ford Fusion 1.4 Ebony,Tango
Back to top
View user's profile Send private message
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Jul 27, 2010 7:02 pm    Post subject: Reply with quote

pridavam sa do klubu odlepeneho torpeda... Sad
som objednany do servisu a dufam, ze to potom neskonci ako u gastona Confused
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Page 6 of 7

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group