Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Belgie - zimni nebo letni pneumatiky?

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Morph



Joined: 04 Dec 2007
Posts: 6

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 10:21 am    Post subject: Belgie - zimni nebo letni pneumatiky? Reply with quote

Ahoj,
jedu s Fofikem zacatkem zari do Belgie, kde budu az do poloviny prosince (a budu tam s nim samozrejme jezdit). Tim mi nastava otazka jake pneusky pouzit. V Belgii se pry v zime pohybuje teplota nad nulou (cca 5 °C). Samozrejme je tu moznost jet na letnakach a vzit si sebou zimaky a pripadne prezout tam, ale zas tak velkej kufr auto nemá :-/ (s prihlednutim na dalsi bezne veci co povezu).
Je jasny, ze cesta tam je nejlepsi na letnich pneu. V Belgii by to bylo behem pobytu asi tak na hrane (nechci tu rozpoutat diskuzi od kolika presne stupnu celsia jsou lepsi zimaky ci letnaky). Ale cesta zpet (v prosinci) prez Nemecko a CR uz by byla asi horsi (zalezi jaka bude zima).
Ja se tedy nakonec klonim k nazoru, ze asi prezuju a pojedu na zimnich. Hold je trosku víc odrasuju, ale co (jsou to Bridgestonky a stali me cca 6000 Kc). A mam je na plechacich, takze se o kola nemusim tolik bat (auto bude asi stat venku).
Jaky je vas nazor?
-----------------------
ps: dik za presunuti prispevku, nebyl jsem si jisty kam to zaradit Wink


Last edited by Morph on Tue Aug 26, 2008 9:43 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 6:34 pm    Post subject: Reply with quote

To stejný si psal už v jiném vlákně?
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Neviem, ako v Belgicku, na severe Nemecka (Hamburg) minuly rok snezilo dvakrat. Raz vydrzal sneh az do rana a druhykrat snezilo doobedu a na obed bolo po snehu. Celkom som sa zamyslal, ze ci som sa neodzubal.

Potom som vsak isiel po zenu do Prahy a bola mokra cesta, teplota nieco nad nulou. Vchadzal som na obycajnej ceste do tiahlej zakruty a tesne pred zakrutou mi zenska s autom vosla do cesty. Musel som sa vyhnut a hned aj brzdit, lebo ta zakruta mala jednu chybu. Za nou stala kolona aut, ktoru som zbadal az pri obiehani zeny. Moje Goodyeary nadherne udrzali stopu aj pri brzdeni v zakrute a ABS urcite tiez pomohlo.

Takze nespekuluj, daj zimne a sicher.

Keby si daco cestou potreboval, do 11.9. som v Salzwedli, potom idem do Prahy a potom tu uz bude plny dom deti a manzeliek (2+1).
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
To stejný si psal už v jiném vlákně?

pisal to na zlom mieste, preto som to presunul sem a zo zleho miesta vymazal.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group