Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

klape klima
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ichta



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: Mon Aug 25, 2008 3:12 pm    Post subject: klape klima Reply with quote

Stalo se mi po necelem pulrocnim pouzivani auta, ze zacal z niceho nic lupat klima. Je to takove pravidelne lupani pri zaple klime, ktere se ozyva nekde za prihradkou pred spolujezdcem, trva to uz tak mesic. Neni to zadna zavada a pri hluku ci radiu to neni ani poradne slyset, ale prece jen se ptam, jestli to nezna i nekdo jiny nebo nevi co to je. Dekuji
_________________
Fusion 1.4 champion ebony, blazer;comfort X, boční airbagy, MP3; unor/08
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Thu Aug 28, 2008 8:44 pm    Post subject: klapi klap Reply with quote

Taky mi to dělá. Myslím, že je to elektromagnetická spojka kompresoru, která spíná a vypína kompresor při natlakování a nachlazení výparníku. (v lednici má kompresor konstantní otáčky a taky odběr tepla a při nachlazení na nastavenou teplotu jednoduše vypne. V autě podle otáček motoru, všimni si, že na volnoběh je cvakání méně časté než se výparník natlatukuje)
Je to jen můj názor.
Back to top
View user's profile Send private message
ichta



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: Wed Sep 10, 2008 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

No mozny to je,dik za radu. Me hlavne prekvapilo,ze to zacalo delat az po pul roce jezdeni.
_________________
Fusion 1.4 champion ebony, blazer;comfort X, boční airbagy, MP3; unor/08
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Thu Sep 18, 2008 8:06 pm    Post subject: klepání Reply with quote

Ichta
Jak pokračuje tvoje klepání klimy ? Zítra jedu na garančku tak se na to zeptám, zda to není nedostatečnou náplní klimi z výroby.
Back to top
View user's profile Send private message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 8:55 am    Post subject: Reply with quote

Abych řekl pravdu, tak mě ta klima klape od začátku a přikláněl bych se k názoru, že je to nějaký ten spínač, nebo čidlo...
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Fri Sep 19, 2008 12:46 pm    Post subject: ichta Reply with quote

Vidím, že je nás víc, tak to asi je v pořádku. Kdyby to dělalo jen mě tak bych hned letěl do servisu. Je to asi stejné jak z hlučností převodovky, někomu jo někomu ne ale podle servisu je vše OK. Uvidím co na to servis na garnční prohlídce.
Back to top
View user's profile Send private message
ichta



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 99

PostPosted: Mon Sep 22, 2008 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

Klape,klape. Ale uz jsme si zvyk,no a ted uz klimu tolik nepoustim Smile
_________________
Fusion 1.4 champion ebony, blazer;comfort X, boční airbagy, MP3; unor/08
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 9:26 am    Post subject: cvakání klimi Reply with quote

no včera jsem byl na první servisní prohlídce a moje klapání klimatizace se jim nezdálo, tak mě objednali s tím, že servis klimi pro ncih dělá nějaká jiná firma. Každopádně mi do té doby zakázali klimu používat z důvodu možného poškození kompresoru neustálým jeho samovolným zapínáním a vypínáním. Hm takže nevím co bude dál. Předběžný závěr servisu je nedostatek náplně z výroby nebo únik způsobený poškozením nějaké trubky na spodu auta, třeba najetím na obrubník, nebo odrazeným kamínkem od kola a to pak bude moje chyba bez možnosti záruční opravy. Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 12:17 pm    Post subject: Reply with quote

To je nejlepší - odražený kamínek od kola.
"Promiňte, je to vaše chyba, neměl jste na ten kamínek najíždět..." Laughing
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Fri Sep 26, 2008 8:43 pm    Post subject: oprava klimi Reply with quote

Dneska se mi na klimu díval chladírenský technik (asi má smlouvu s fordem, nevím, ale servis to sám nedělá a najímá si externí firmu) a jeho závěr byl, že klima musí pulzovat v závislosti na odběru tepla z výparníku. Takže spojka kompresoru zapíná a vypíná podle venkovní teploty a otáček ventilátoru. Takže čím je venku víc horko, tím by klima měla méně často spínat a vypínat. Pro jistotu mi klimu znovu naplnili chladící směsí, ale klepání zůstalo. Je fakt, že při volnoběhu už neklepe. Jo a má se stavit začátkem léta znovu na kontrolu.
Back to top
View user's profile Send private message
pierot28



Joined: 01 May 2009
Posts: 1

PostPosted: Fri May 01, 2009 6:44 pm    Post subject: Re: klapi klap Reply with quote

palo.789 wrote:
Taky mi to dělá. Myslím, že je to elektromagnetická spojka kompresoru, která spíná a vypína kompresor při natlakování a nachlazení výparníku. (v lednici má kompresor konstantní otáčky a taky odběr tepla a při nachlazení na nastavenou teplotu jednoduše vypne. V autě podle otáček motoru, všimni si, že na volnoběh je cvakání méně časté než se výparník natlatukuje)
Je to jen můj názor.
Back to top
View user's profile Send private message
michal.solar



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 77
Location: Holešov

PostPosted: Mon May 04, 2009 2:07 pm    Post subject: Re: klape klima Reply with quote

ichta wrote:
Stalo se mi po necelem pulrocnim pouzivani auta, ze zacal z niceho nic lupat klima. Je to takove pravidelne lupani pri zaple klime, ktere se ozyva nekde za prihradkou pred spolujezdcem, trva to uz tak mesic. Neni to zadna zavada a pri hluku ci radiu to neni ani poradne slyset, ale prece jen se ptam, jestli to nezna i nekdo jiny nebo nevi co to je. Dekuji
Tak nazdar ,záleží jak to komu lape. moje skušenost je ,že po doplnění chl.média klapání přestalo.doplnoval sem přede dvěma rokama, tet neklape.
_________________
B-max 1,6L Duratorq Midnight Sky
ex fusion 2004 1,4tdci stříbrný
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Thu May 28, 2009 4:24 pm    Post subject: Reply with quote

Pred pár dnami mi zacala cvakat klíma ... pri nízkych otáčkach - keď auto stojí to necvaká, začne to cvakať až pri 1500-2000 otáčkach ... je to také nepríjemné a hlasné plechové cvakanie a popri tom cvakaní počuť ako sa tam niečo v klíme niekde hydraulicky naťahuje .... Niekde na fóre som čítal že to cvaká kompresor v klíme...
Bol som aj s tým vo Forde ... a ukázal som im to tak mi povedali že hej, že sa im to tiež nepozdáva. Tak som sa objednal den neskor ... a s vedomím, že si mna aj problém na mojom Fuiíku budú pamatať som im odovzdal auto a čakal na identifikáciu problému . ... Dočkal som sa - servisák mi doniesol kluce so slovami, že klíma mi už dobre chladí tak ma skoro porazilo .... Ze doplnili klímu. Tak som mu povedal že mne to chladilo super aj doteraz ale problem bol v cvakaní ... tak zrazu uz im to cvakanie tak nevadilo .... ALE MNE TO KUR.A STRASNE VADÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ze mám trochu pojazdit a ked to neprestane mám prísť zasa.... Kua odjebabrať tam zasa pár hodín .... Ale pokial to nespravia tak tam budem chodit ako na klavír .... Kua nové auto - 3 mesiace má, nabehal som cca 2400 km .... Vsadil som na Fusion a jeho bezporuchovost ... tak ma sklamal Ford a este som si ho ani poriadne nezabehol ...
Poradte prosím niekto ak vjete ... co to cvakanie može byť a ako sa to dá odstránit ... Dakujjem
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Thu May 28, 2009 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

Podla toho co tu citam tak to robi viacerym nielen mne .... To s tym dokazete normalne jazdit? Mne to neskutocne ide na nervy ... aj ked pustim radio tak to dost pocut .... A popri tom este aj s tym cvakanim jemne citit ako trha s motorom - s otackami .... kto to ma vje o com hovorim ....
Na novom aute v zaruke ani pipnut by nemali .... a opravit to resp. tam vymenit co treba .....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Thu May 28, 2009 4:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam auto od marca a robi mi to takisto.Nie je to nejaki neznesitelni hluk ale tiez som sa nad tim pozastavil vidava mi to dva zvuki jeden zvuk je akobi kvapla kvapka vody a druhy je taki kovovi neci ako tuk.Dvaja kolegovia maju fiesti s klimou,jednemu to nerobi vobec a maju tri roki a druhemu ktori ju ma rok to zacalo robit po tristvrte roku.Takze asi to celkom normalne neni ked to niekomu nerobi vobec a klima mu funguje bez problemov.
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group