Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

klape klima
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kuna



Joined: 03 Apr 2009
Posts: 109
Location: České Budějovice

PostPosted: Thu May 28, 2009 9:35 pm    Post subject: Klima Reply with quote

Auto mám týden a s klimou jsem jel pouze párkrát. To cukání motoru cítím také, např. při 90-ti mám pocit jako by byl malý problém s benzínem nebo vynechávala elektrika. Ale není to nic hrozného a považoval jsem to za vlastnost, za daň z přítomnosti klimatizace. Cvakání jsem postřehl, ale spíše neznatelné.
_________________
Ford Fusion (Fučík) 1,4 59kW Ebony, Red Tango, 5/09
Back to top
View user's profile Send private message
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Fri May 29, 2009 7:17 am    Post subject: Reply with quote

No ved to .. ja mam kamosa co ma Fusion tiez a mu to nerobi ... ani mne to nerobilo hned ... az asi po dvoch mesiacoch mi to zacalo....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Fri May 29, 2009 8:50 am    Post subject: Reply with quote

No neviem ja použivam klimu už dva roky na fusiku,a ide potichučky žiadne cvakanie klepanie,myslim že by to nemalo v interieri počut.
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Sun May 31, 2009 9:20 pm    Post subject: klape klima Reply with quote

klima mi i po kontrole a naplnění v servisu klape pořád. Na volnoběh ne, ale až u vyšších otáček. Vím, že to na 100% dělá kompresor který spíná a vypíná podle teploty výměníku. Při nižších otáčkách trvá ochlazení výparníku déle a proto je kompresor sepnutý pořád. Je fakt, že na spoustech aut to buď nedělá a nebo to není slyšet stejně jak hlučnot převodovky. Vždy ale se musí teplota výparníku nějak regulovat aby nešel do auta zmrzlí vzduch. Chci se zeptat: znáte někoho komu se na fusíku pokazil kompresor nebo klimatizace ? nepočítám únik chladícího média nějakou tou netěsností
Back to top
View user's profile Send private message
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Sun May 31, 2009 9:33 pm    Post subject: Reply with quote

palo.789 ale vjes co je na tom sranda? Ze polovici ludom co maju Fusion to neklepe vobec ... mne to donedavna neklepalo vobec tiez ... Takze to urcite v poriadku nieje ... A ked je to este aj vada na uplne novom aute, tak neni o com ... Nekupoval som si nove auto preto, aby som sa v nom pri jazde citil ako v nejakom klepajucom starom vraku ....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Sun May 31, 2009 10:02 pm    Post subject: rotteno Reply with quote

víš já nevím jestli to v pořádku je nebo není, stejně tak jako nikdo na 100% neřekl jestli je v pořádku hlučnost převodovky, která se tu probírá už dva roky a taky to dělá polovičce a druhé ne a zatím se nikomu nerosypala
Back to top
View user's profile Send private message
palo.789



Joined: 17 Apr 2008
Posts: 56
Location: Břeclav

PostPosted: Sun May 31, 2009 10:04 pm    Post subject: názor odborného servisu na autoklimi Reply with quote

Jak poznat, že klimatizace ve Vašem automobilu potřebuje pozornost? Stačí sledovat chování při jejím provozu. Při zapnuté klimatizaci, kdy se okolní teplota pohybuje okolo 25°C, by se teplota vzduchu z výdechů ventilace auta měla pohybovat okolo 5-10°C a kompresor by se při volnoběžných otáčkách u většiny vozů neměl vypínat. Stejně tak jakýkoliv hluk vycházející z kompresoru může naznačovat problém. Také by z Vaší klimatizace neměl být cítit žádný nepříjemný pach.
Back to top
View user's profile Send private message
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Wed Jul 01, 2009 6:44 am    Post subject: Reply with quote

No takže bol som s tou klepajúcov praskajúcov klímov v Szilcare zasa .... tak ma objednali ... dúfam že už konečne príjdu na to čo to robí a vymenia to ... Kua ved som to minule ukazal kamosovi automechanikovi a hned povedal ze to bude nejaky snimac, alebo porucha s kondenzatorom ... proste je jedno co, ale ze to tam nema byt v ziadnom pripade to klepanie ... Lenže to soudruzi v Szilcare asi nevedia ... tak som im to pre istotu povedal, že čo s tým asi bude .... aby sa náhodov nezopakovalo to čo minule, že mi len doplnia klímu .... Kua jak keby to z ich vrecka šlo ....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Wed Jul 08, 2009 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes som tam s tou klímou bol zasa a podla nich je tam vadný nejaký zásobník na médium v klíme .... vraj tam bol pboblém s prietokom .... No ... nevjem prečo ale nejako sa mi to nepozdáva .... No uvidíme .. o týžden mi to idú premontovať ... ak to bude klepat dalej tak im tam auto rovno nechám a najbližšie tam už asi prídem aj s nejakým automechanikom nech im vysvetlí čo je tam za problém ....
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
Rotteno



Joined: 24 Feb 2009
Posts: 15
Location: Košice

PostPosted: Thu Jul 16, 2009 2:15 pm    Post subject: Reply with quote

No tak dnes mi to premontovali a zistili že to nebude to čo si mysleli ... a objednali zasa niečo iné a zasa ma objednali ..... kua tak toto sú zatiaľ moje super zážitky s mojím novým Fordom Fusion a servisom Ford ..... Chodím tam ako na klavír .... Sku.veny system
_________________
Ford Fusion 1,4 80k Flair X 2009 Avalon
Back to top
View user's profile Send private message
red fofu



Joined: 04 Nov 2009
Posts: 6
Location: ...tam pod Tatrami

PostPosted: Wed Nov 04, 2009 10:43 pm    Post subject: časté spínanie klímy-mechanická Reply with quote

Ahoj, klíma mi cvaká od kúpy auta / august 2009/, každých cca 5-8 sekúnd, predajca tvrdil, že to tak má byť, po 1000km návšteva servisu, výmena náplne /malo byť 470g- na štítku, bolo 350, nová náplň 480g/. Cvakanie -spínanie tak ako pred výmenou.
Rotteno- vyriešili Tvoj problém?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Vykurovanie, vetranie, klimatizacia All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group