Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servisní prohlídky - co se na jaké dělá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 8:56 am    Post subject: Reply with quote

tuto diskusiu si vytlacim Smile chystam sa buduci tyzden na prehliadku.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jun 06, 2007 9:11 am    Post subject: Reply with quote

xxnobodyxx wrote:
Ja som dal za Mobil 5W-30 5L - 1660 Sk ...


Ford Formula je přesně tenhle olej, jenomm v jiné flašce (a za lepší cenu)

Dulius, vytiskni si seznam úkonů z Etisu, když dáš "na začátek" - "Předvolby" "Česká republika nebo Slovakia" "aktualizace" a pak zase "Servis Ford", budeš to mít v kilometrech.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 7:43 am    Post subject: Re: cena prehliadky Reply with quote

DR wrote:
jader: 4,5 litru oleje za 2500???? To snad bylo tekuté zlato. Fordí olej (Ford Formula 5W-30) stojí cca 200Kč za litr a to je to nejlepší, co můžeš do motoru dát. Chápu snahu servisů vnutit zákazníkům nějaký dražší (a často buhužel pro forda nevhodný) olej, na kterém víc vydělají, ale nenechte se okrádat.


Bol to olej Shell Helix F 5W30. Na českých stránkach veľkoobchodu http://www.luja.cz/index.php?id=002070014 som ho našiel v cene za 359Kč za liter bez dph. Pri vtedajšom kurze Kč a Sk + 19%dph by ma ten olej (4,5l) stál rovnako cca 2500 Sk. Na tejto stránke http://www.seol.sk/oilosob.html je konkrétne tento olej označený ako vhodný pre motory Ford Duratec. Tak nie je čo riešiť - Ahoj.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 11:02 am    Post subject: Re: cena prehliadky Reply with quote

jader: já neříkám, že ten shell není vhodný, sám na něj jezdím taky - protože mi ho tam dali, i když jsem výslovně chtěl Ford. Ale Ford Formula 5W30 je za skoro poloviční cenu a má naprosto shodné parametry. Jinými slovy, Shell není v ničem lepší, jenom je výrazně dražší. Takže opravdu není co řešit Wink.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 11:18 am    Post subject: olej Reply with quote

Je to ako keď sa rozhoduješ či si kúpiť pneu Barum alebo Michelin. Jinými slovy, Michelin není v ničem lepší (na normálnu jazdu), jenom je výrazně dražší. Takže opravdu není co řešit.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 12:58 pm    Post subject: Re: olej Reply with quote

jader: tobě už to sice nepomůže. ale nemáš pravdu. Ten Ford Formula, je přebalený MOBIL 5W30. Vlastnosti těch olejů jsou přesně definované jejich specifikacemi. Ty jsou totožné, dokonce ještě nedávno měl Ford lepší výkonostní třídu (SL, shell měl jenom SJ). Shell jsou opravdu oknem vyhozené peníze - doslova a do písmene.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 1:48 pm    Post subject: Re: olej Reply with quote

DR wrote:
jader: tobě už to sice nepomůže. ale nemáš pravdu. Ten Ford Formula, je přebalený MOBIL 5W30. Vlastnosti těch olejů jsou přesně definované jejich specifikacemi. Ty jsou totožné, dokonce ještě nedávno měl Ford lepší výkonostní třídu (SL, shell měl jenom SJ). Shell jsou opravdu oknem vyhozené peníze - doslova a do písmene.


V Česku stojí ten olej to čo u nás tak ma to nevzrušuje. Keby som bol "buran" a počítal každú korunu, tak si ten olej vymením doma a nalejem tam Madit (olej Mobil jsou opravdu oknem vyhozené peníze - doslova a do písmene) . Naozaj to nemienim riešiť ( Madit je najlepší aj do BMW aj Ferari a výkonostné třídy pre bežnú prevádzku sú mi ukradnuté) - olej je vymenený a to je podstatné. Nakoľko nie som odborník v týchto veciach tak to nechávam na servis. Preto chodím na toto fórum aby som sa niečo nové dozvedel. Dík za radu.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 4:55 pm    Post subject: Re: olej Reply with quote

jader: ale kvůli tomu se nemusíš vztekat - a už vůbec ne takhle plácat nesmysly.

Doufám, že někomu dalšímu ta informace o olejích ušetří peníze (bez jakéhokoliv snížení kvality údržby), proto jsem to psal.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Thu Jun 07, 2007 6:17 pm    Post subject: 4,5 litru oleje za 2500???? To snad bylo tekuté zlato Reply with quote

Prepáč ak sa Ti zdá že som naštvaný a plácam nesmysly . (...len som chcel povedať :...naozaj neviem prečo do luxusných áut lejú drahé oleje typu Castrol ak vlastnosti olejov určitého typu sú stanovené medzinárodnou normou a pod.)
Ty si písal : "Fordí olej (Ford Formula 5W-30) stojí cca 200Kč za litr a to je to nejlepší, co můžeš do motoru dát." ??? a následne:"Chápu snahu servisů vnutit zákazníkům nějaký dražší (a často bohužel pro forda nevhodný) olej". Naozaj neviem o veľa ľuďoch ktorí prídu do značkového servisu a povedia že chcú ten a ten olej resp. doniesol som si svoj olej. Predpokladám že servis pri výmene oleja ručí za jeho vhodnosť a kvalitu, tak tam asi dá to čo má osvedčené. Výber oleja pri výmene v servise nechávám na nich. Prepáč ak som Ťa mojím štýlom odpovede (aj predchadzajúcich) urazil, to som naozaj nechcel. Sorry.
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Jun 08, 2007 10:16 pm    Post subject: Re: 4,5 litru oleje za 2500???? To snad bylo tekuté zlato Reply with quote

jader: na jednu stranu píšeš, že se v olejích nevyznáš, na druhou stranu máš velmi vyhraněný názor na cenu a kvalitu.

Ano, napsal jsem že ten fordí olej je to nejlepší, co můžete motoru dát. Protože splſuje výrobcem auta předepsané specifikace a za velmi přijatelnou cenu. Samozřejmě, že existují kvalitnější oleje, ale ty mají ACEA A5/B5. Nebavíme se tady o luxusních autech (nic proti Fusionu, ani mondeo bych za luxusní auto neoznačil). Bavíme se tady o motorech (prosím bez jakékoliv ironie) o objemu 1.4 - 1.6 a výkonu 58-74kW (to je litrový výkon 46kW, to má mů Fiat Brava z roku 1997). Ford předepisuje stejný olej i do motorů s dvojnásobným objemem a víc než dvojnásobným výkonem (2.2 TDCi, 2.5T, 3.0V6, litrový výkon 66kW). A i tyto motory na tento olej bez problémů najezdí statisíce kilometrů. To si necucám z palce, to jsou zkušenosti uživatelů a servisů (a garance výrobce). Můžeš dát do motoru lepší olej (A5/B5, určený pro prodloužené servisní intervaly), ale nic tím nezískáš, protože větší výkonostní rezervu toho oleje tvůj motor nevyužije.

V servisech dokonce občas i tohle všechno vědí (popravdě, většinou ne), ale když chce zákazník u nich utratit víc peněz, proč by mu to rozmlouvali? Nemusíš si do servisu nosit vlastní olej, Fordí servisy samozřejmě olej Ford Formula mají (musí mít). Ale přesto si vlastní olej donést můžeš a nesetkal jsem se se servisem, který by ho odmítl. Konkrétně v příapdě Ford Formula kontra Shell Helix F je rozdíl v ceně olejové náplně cca 1100 Kč v neprospěch oleje Shel, přitom ty oleje jsou zela rovnocenné. Za 1100 Kč si už můžeš něco užít.

A na závěr. Právě proto, aby bylo možné oleje nějak porovnávat a rozlišit, jsou stanoveny normy a výkonostní parametry. Oleje se stejnými parametry samozřejmě nebudou zcela totožné, ale lišit se budou jen nepatrně - větší odlišnost by znamenala zařazení do jiné kategorie.

Je úplně jedno, co má servis osvědčené ("překvapivě" obvykle to, co levně koupí a draze prodá). Výrobce jasně definuje, jakou specifikaci musí olej splnovat, aby motor vydržel, co vydržet má - to ohledně případného uznání záruky. Dražší neznamená vždycky lepší, doufám, že teď už si rozumíme.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 1:15 pm    Post subject: prehliadka po 2 rokoch Reply with quote

olej-2514
filter olej-300
vzduch.filtar-727
brzdová kvapalina-154
prehliadka-500
nast.ruč.brzdy-143
výmena ol.a filtra-357
výmen vzd.filtra-143
výmena brzd.kvapaliny-500
kontrola karosérie-214
SPOLU 5553 Sk
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Jun 12, 2007 1:31 pm    Post subject: Re: prehliadka po 2 rokoch Reply with quote

jader wrote:
olej 4,5l =2514,71
filter olej =323,32
prehliadka =458,15
kontrola karoserie =163,63
výmena oleja a filtra=327,25
SPOLU 3787 Sk (14.6.2006)


jader wrote:
olej-2514
filter olej-300
vzduch.filtar-727
brzdová kvapalina-154
prehliadka-500
nast.ruč.brzdy-143
výmena ol.a filtra-357
výmen vzd.filtra-143
výmena brzd.kvapaliny-500
kontrola karosérie-214
SPOLU 5553 Sk


pekny rozdiel Confused

mna to caka za chvilku, este vybavujem tu poistovnu a potom opravu spojim s garanckou ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jun 22, 2007 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

Takze v pondelok 9:00 ide auto do servisu .. 1.garancna prehliadka + oprava toho naraznika ... budem bez mojho tatosa cca 3 dni, fnuk, fnuk ...
Potom sem hodim naklady ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jun 25, 2007 8:53 am    Post subject: Reply with quote

auto je v servise, ufff ...
ten lak inak prestriekanie celej kapoty stoji 3000 Sk ( v KE), tak mi povedal hlavny technik ... na servisnej prehlliadke to skusi len prelestit, lebo je poskodena len vrchna cast laku ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Thu Jul 12, 2007 8:43 am    Post subject: Reply with quote

Dulius, nenapsal jsi jak jsi dopadl se servisní prohlídkou.
Já jsem tam byl včera a dle mého očekávání jsem odjel naštvanej. Hlídal jsem si auto což je evidentně sr..o. Na autě dělal jeden člověk cca 60 - 70 min a druhý asi 5 min. Ale auto bylo na dílně víc jak 3 hodiny. Udělal výměnu oleje, filtru oleje a vzduchu, zkontrolovali jestli svítí žárovky a brzdy a kontrolu laku na karoseriii. V jednu chvíli mi to připomělo film od Svěráka, už nevim jak se jmenuje, ale byla tam scénka než rodinka vyjela autem a kontrolovali ho - děti tatínkovi hlásili ...... klakson troubí, stírače stírají . Hlavně jsem po nich chtěl na záruku přetěsnění motoru - teče mi olej pod hlavou ventilů. To bylo výmluv a keců. Tvrdě jsem do nich zatlačil že mě nezajímá dovolenka kompetentní osoby, že to vidím napsané na jejich rozpisu prací a objednával jsem si to a že to chci mít odpoledne hotový. Nakonec jsem rád že to nepřetěsnovali, protože když jsem viděl to jelito co mi měnilo olej tak jsem jenom rád že se jim do toho nechtělo. Dotáhl údajně plastové víko motoru, že to je tam. Doplnil mi vodu v ostřikovači a chladicí kapalinu. Postříkal kontakty baterky nějakou bílou srágorou tak, že zaprasil ještě půl motoru okolo.
Škoda, že jsem se na cca 30 min vzdálil. Viděl jsem, jak si balí na dílně svačiny a jdou někam za roh - tenhle asi držel dietu. Když jsem se vrátil, tak už auto stálo v myčce a bylo hotovo. To mě naštvalo a hned jsem začal mít na ně těžké otázky. Nejvíc mě ale rozzuřil předložený účet. Naúčtovali tam každou blbinu a dokonce i úkony které měli být na záruku si vyúčtovali. Suma vylezla někam na 4000 Kč a pár drobných. Takže odečetli nesmyslné práce, myčku a nějakej drobnej materiál. Výsledkem je 2914,50Kč. Nakonec šel ještě okolo naštvanej majitel a všiml si napjatého ovzduší. Aniž by se na cokoliv zeptal, tak to tam hned všechno seřval ( zná svý lidi Rolling Eyes ) a ode mne se jim dostalo ujištění že k nim už nepojedu. Jenom jsem podotknul že do další servisní prohlídky nemám čas a budu pravidelně dojíždět na doplſování olej a mytí motoru zdarma.
Čekal jsem hrůzu, to ano, ale ne takovouhle. Kdybych nemusel ohledně záruky k autorizovanému servisu, tak si výměnu udělám sám a ty kontroly taky. Škoda, že mnou oblíbený jiný servis Ford není autorizovaný.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group