Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servisní prohlídky - co se na jaké dělá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MrKos



Joined: 13 Aug 2007
Posts: 36
Location: Brno

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 10:20 am    Post subject: Reply with quote

scorsese: jasně, to chápu... když se po záruce rozhodneš že značkový servis opustíš tak se ozvi a dám Ti kontakt... je to v Brně a fakt jsem po 10ti letech naprosto spokojen... ono i za předpokladu že na forda dá můj servismen výhradně originální nové dily za forďácké ceny tak jen rozdíl v ceně za práci je v řádu několika stokorun za hodinu práce... a to už je docela poznat... Smile
_________________
Ford Fusion+ 1,6 16V duratec 07/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 9:50 pm    Post subject: Reply with quote

MrKos wrote:
scorsese: jasně, to chápu... když se po záruce rozhodneš že značkový servis opustíš tak se ozvi a dám Ti kontakt... je to v Brně a fakt jsem po 10ti letech naprosto spokojen... ono i za předpokladu že na forda dá můj servismen výhradně originální nové dily za forďácké ceny tak jen rozdíl v ceně za práci je v řádu několika stokorun za hodinu práce... a to už je docela poznat... Smile


Dobrý servis se vždycky hodí. Ale většina z vás mý auto s mně než 100000km na tachometru a najdete do 20000km ročně. Takže byste servis měli navštívit 1x za rok kvůli výměně oleje, popř. pravidelné prohlídce. To moc neušetříte.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jeff



Joined: 17 Oct 2007
Posts: 80
Location: Praha

PostPosted: Wed Oct 17, 2007 6:57 pm    Post subject: Re: Cena 1. garancni prohlidky Reply with quote

boskoov wrote:
Nevite, kolik stoji cca 1.garancni prohlidka na 1,4 benzin (2006), pokud je vse ok? Po me chteli 4600 CZK a prislo mi to docela hodne... Pri prodeji rikali cca 2500-3000 CZK


Tyhle peníze jsem před měcícem zaplatil taky, při prodeji slibovali 3500,-Kč, ale pikantní na tom bylo, že na zak. list ten technik napsal předb. cenu 8 tis.!!! To vyrazí dech po roce provozu.
_________________
Fusion 1,4i 16 V, Ambiente, Deep Navy, 9/2006
Back to top
View user's profile Send private message
boskoov



Joined: 22 Feb 2007
Posts: 12

PostPosted: Mon Oct 22, 2007 12:27 pm    Post subject: Ford Brandys nad Labem? Reply with quote

KK wrote:
Nechci jmenovat, ale je to na sever od Prahy. Uvažuji že další prohlídku, ale i to přetěsnění na záruku dám už jinam. Kašlu na trvalou slevu 15% za práci, jenom proto že jsem to od nich koupil. V tomto směru péče o zákazníka OK, ale jinak na prd. Na jednu stranu je mi líto toho majitele servisu, že má problémy s lidma u sebe ve firmě, ale to mě auto dohromady nedá. Přeji mu aby to vyřešil, víc pro něj udělat nemohu.
Kouknul jsem na www a zjistil že plno servisů Ford které znám v okolí jsou jenom autorizovaní, ale nejsou třeba i specializovaný. Ti by už měli umět opravit úplně všechno. Docela mě toto překvapilo. Naštěstí bydlím a pohybuji se na takovém místě, že mám v dosahu do 50 km 6 specializovaných servisů , tak je z čeho vybírat.

Tribulo, tu cenu bych asi nerozchodil. Když odečtu klimu a přepočtu na Kč tak to je asi 4900 Kč Rolling Eyes

Mě nakonec naúčtovali:
Materiál 1313 Kč + DPH ( olej 562, filtr oleje 274, vzduchu 407, nemrznoucí směs 40, kapalina do ostřikovače 30 )

Práce 1135 Kč + DPH ( kontrola brzd, výměna oleje a filtrů, kontrola přední a zadní osy, karoserie a laku a samozřejmě servisní prohlídka po 20000 km ) po slevě 15% ( zákaznický bonus )



Nejedna se nahodou o Ford v Brandýse nad Labem? Mam totiz naprostou stejnou zkusenost...... Taktez sleva na praci 15%, taktez byl ze zacatku mycka zdarma a take byli na garancni prohlidce realizovany ukony jako mycka ap., ktere jsem neobjednal a nehodlal platit........
_________________
Ford Fusion 1,4 16V r.v. 2006
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 10:06 am    Post subject: Reply with quote

vcera som absolvoval prehliadku po 40000 km.

vdaka vsetkym ucastnikom tejto temy a vdaka vlastnej skusenosti s Zilinskym servisom som spravil delostrelecku pripravu - nastudoval navod, stranku etis, fakturu z minulej prehliadky, pozrel ceny ekvivalentnych motorovych olejov a siel som.
hned na lacny zaludok som do zakazky nadiktoval nedolievat chladiacu kvapalinu, nedolievat do ostrekovacov, nevymienat pelovy filter - minule urobili bez opytania - pritom je to nepovinny ukon, nemenit gumicky v stieracoch.... proste vsetko, co som nedavno robil sam alebo co mi pripada zbytocnost. pozerali zacudovane, ale vsetko si zapisali. rovnako som skontroloval cenu dodavaneho oleja - bola len mierne vyssie nez v obchodoch, ktore som predtym pozrel.
vysledok :
3540.-Sk vratane DPH (minule cez 5t) - zaratany olej, filter oleja a vzduchu, prehliadka.
zaujimave je, ze po mojom rannom vystupe boli vsetky diely lacnejsie nez pri prehliadke po 20 t. olej asi o 100 - a nauctovali ho menej - aj ked viac nez uvadza manual, filtre kazdy lacnejsi o 50, neuctovali somariny ako vypustnu skrutku oleja ked staci prezihat podlozku...
auto ostalo spinave ako minule, ale aspon nevzali peniaze za kontrolu laku, minule to dokazali kontrolovat aj pod bahnom.
cudoval som sa len, ze nemenili brzdovu kvapalinu - etis pise, ze sa to ma po 2 rokoch tak mozno nabuduce.

celkove na nich pozitivne vplyva chovanie na drzovku, nechapem, ale som ochotny sa prisposobit, za tie peniaze, nie? Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
boskoov



Joined: 22 Feb 2007
Posts: 12

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 10:10 am    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
vcera som absolvoval prehliadku po 40000 km.

vdaka vsetkym ucastnikom tejto temy a vdaka vlastnej skusenosti s Zilinskym servisom som spravil delostrelecku pripravu - nastudoval navod, stranku etis, fakturu z minulej prehliadky, pozrel ceny ekvivalentnych motorovych olejov a siel som.
hned na lacny zaludok som do zakazky nadiktoval nedolievat chladiacu kvapalinu, nedolievat do ostrekovacov, nevymienat pelovy filter - minule urobili bez opytania - pritom je to nepovinny ukon, nemenit gumicky v stieracoch.... proste vsetko, co som nedavno robil sam alebo co mi pripada zbytocnost. pozerali zacudovane, ale vsetko si zapisali. rovnako som skontroloval cenu dodavaneho oleja - bola len mierne vyssie nez v obchodoch, ktore som predtym pozrel.
vysledok :
3540.-Sk vratane DPH (minule cez 5t) - zaratany olej, filter oleja a vzduchu, prehliadka.
zaujimave je, ze po mojom rannom vystupe boli vsetky diely lacnejsie nez pri prehliadke po 20 t. olej asi o 100 - a nauctovali ho menej - aj ked viac nez uvadza manual, filtre kazdy lacnejsi o 50, neuctovali somariny ako vypustnu skrutku oleja ked staci prezihat podlozku...
auto ostalo spinave ako minule, ale aspon nevzali peniaze za kontrolu laku, minule to dokazali kontrolovat aj pod bahnom.
cudoval som sa len, ze nemenili brzdovu kvapalinu - etis pise, ze sa to ma po 2 rokoch tak mozno nabuduce.

celkove na nich pozitivne vplyva chovanie na drzovku, nechapem, ale som ochotny sa prisposobit, za tie peniaze, nie? Twisted Evil


Asi to budu muset takto v breznu take udelat. Protoze kdyz me stala 1. prohlidka po 20 tkm kolem 4500 Kc, tak kolik si asi budou uctovat za 2.?

P.S. Neznate nekdo dobry servis Ford v Praze?
_________________
Ford Fusion 1,4 16V r.v. 2006
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 10:28 am    Post subject: Reply with quote

Jak to tak sleduji, je to u všech značek se servisy stejné. Jsou ty poctivé a pak ty co chtějí jen vydělat.

Prosím uveďte zde každý jméno servisu, kde jste byli spokojeni a kterému servisu se raději vyhnout.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 2:53 pm    Post subject: Reply with quote

ladin wrote:
Jak to tak sleduji, je to u všech značek se servisy stejné. Jsou ty poctivé a pak ty co chtějí jen vydělat.

Prosím uveďte zde každý jméno servisu, kde jste byli spokojeni a kterému servisu se raději vyhnout.


No neviem ci to nebude skryta reklama s tymi nazvami (mozno by sa to dalo zakamuflovat ze by sa uviedla len adresa), ale privital by som keby sa hodilo na web info, kde budu napisane jednotlive servisne ukony s cenami, datum prehliadky, pocet km, typ motora (mohlo by to tam byt rozdelene podla servisu, typu motora, km, ...atd.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Doprdele (sorry), co furt všichni máte se skrytou reklamou? Když napíšete jenom, že jste byli spokojení/nespokojení a nenapíšete kde konkrétně, je taková informace všem ostatním úplně k ničemu (to jako na hovno).

Kdo dělá kvalitně, tak si tu "reklamu" zaslouží, kdo to fláká, taky si zaslouží, aby se o tom vědělo a lidi se mu obloukem vyhnuli. Což ale předpokládá, že budete psát objektivní informace.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 9:35 pm    Post subject: Reply with quote

DR wrote:
Doprdele (sorry), co furt všichni máte se skrytou reklamou? Když napíšete jenom, že jste byli spokojení/nespokojení a nenapíšete kde konkrétně, je taková informace všem ostatním úplně k ničemu (to jako na hovno).

Kdo dělá kvalitně, tak si tu "reklamu" zaslouží, kdo to fláká, taky si zaslouží, aby se o tom vědělo a lidi se mu obloukem vyhnuli. Což ale předpokládá, že budete psát objektivní informace.


Klidek, asi si to nepochopil, ked tam nenapisem: Built Presov, ale bude tam Ford Petrovanská 44, Prešov, kazdy vie o koho ide, ale nieje tam meno firmy.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
floda



Joined: 06 Oct 2007
Posts: 13
Location: okres Litoměřice

PostPosted: Thu Nov 01, 2007 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

souhlas s DR
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec. Deep Navy Blue(4,10,2007)
Back to top
View user's profile Send private message
ladin



Joined: 01 Mar 2007
Posts: 178
Location: Milevsko

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 6:19 am    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:
Klidek, asi si to nepochopil, ked tam nenapisem: Built Presov, ale bude tam Ford Petrovanská 44, Prešov, kazdy vie o koho ide, ale nieje tam meno firmy.


Nevidím jediný důvod proč by tam ten název firmy neměl být. Podle jména každý hned ví o koho se jedná a nemusí dohledvat, který že servis to na udané ardese sídlí. V praze je devět různých servisů Ford a když napíšu že u Charouze na Černokostelecký to bylo takový a makový nikdo mě za to soudit nebude.
_________________
Fusion 1,25 deep navy, 04/2007
klima, mlhovky, radio 5000c, defend lock, tazne, hagusy
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

Jsem taky pro uvadet i nazvy servisu. Na ten zakon o reklame se muzeme vykaslat, stejne je podle mne na prd. Nekdo si dela reklamu jak chce a kdyz nekdo jiny uvede nahodou neci znacku nebo nazev, hned ho na to "jemne" upozorni nebo prerusi (viz vetsina radii a televizi). No a nevim kdo nas za to bude tahat po soudech.......?
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 5:49 pm    Post subject: Reply with quote

Ok prehlasovali ste ma ale ten napad ako celok by som bol rad keby sa zrealizoval.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Jaký zase zákon o reklamě? Tohle je náš web, ne nějaké veřejno právní médium, lidi mějte přece rozum :-/.

Není problém s tím, že někoho jmenujete konkrétně, ale je rozdíl, jestli pak napíšete fakta, nebo pomluvu.

Když napíšete, že v servisu Vopička s.r.o. vám předražili opravu, nevrátili staré ND a ještě ušpinili sedačku řidiče, je to naprosto OK. Kdaž ale napíšete, že servis Vopička s.r. jsou zloději a prasata, smrdí to pomluvou a tahanicí po soudech.

Popsat osobní zkušenost není reklama a není žádný důvod neuvádět názvy firem, naopak, informace bez "adresy" jsou na nic.

V každém případě, co je nebo není reklama tady určuje provozovatel webu, což je dulius, popř. fordclubs.

Fakt nechápu, co na tom je složitého.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 4 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group