Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servisní prohlídky - co se na jaké dělá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Fri Nov 02, 2007 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

Rolling Eyes
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Nov 08, 2007 3:59 pm    Post subject: Reply with quote

tak ako som napisal inde - ukrutil som skrutku na kolese pri vymene za zimne, nasrdil som sa a reklamoval v servise - 3 dni po prehliadke po 40 t, ze :
- skrutky su z blata
- nekontrolovali brzdy pri demontovanych kolesach - predpisany ukon
- nekontrolovali utahovacie momenty matic kolies - predpisany ukon
- vobec nemali dolu kolesa - matice boli zahrdzavene a ledva som odtocil aj tie neukrutene

zadara vymenili ukruteny stift, demontovali matice z ostatnych, ocistili, natreli cimsi a utiahli predpisanymi 85 Nm
nevzali za to nic a ospravedlnili sa za nespolahlivych zamestnancov. Twisted Evil

nakoniec sme celkom dobre s technikom podebatili a vysvetlili si aj problemy z minulost - ze nemaju ludi co rozumeju montazi radia, ze kontroluju lak bez umytia...

vraj teraz uz umyvaju vsetky auta pred kontrolou laku.

ak budete menit kolesa :
- moze sa mazat molikom, alebo niecim podobnym (vazelinou stareho otca), nielen naboj kolesa aby neprihrdzavel, ale aj stifty, len nie dosadacia gulova plocha

pri kontrole naucte vase servisy, ze dotahovaci moment nemozu merat tak, ze nasadia momentovy kluc a potiahnu az cvakne - to vie len ze moment je vacsi nez predpisany, nevie ci nie je 5x vasci - musi maticu povolit a potom dotiahnut momentakom - tu v Ziline to doteraz nevedeli, teraz uz su mudri. Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Dec 03, 2007 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

Getrag wrote:
ladin wrote:
Jak to tak sleduji, je to u všech značek se servisy stejné. Jsou ty poctivé a pak ty co chtějí jen vydělat.

Prosím uveďte zde každý jméno servisu, kde jste byli spokojeni a kterému servisu se raději vyhnout.


No neviem ci to nebude skryta reklama s tymi nazvami (mozno by sa to dalo zakamuflovat ze by sa uviedla len adresa), ale privital by som keby sa hodilo na web info, kde budu napisane jednotlive servisne ukony s cenami, datum prehliadky, pocet km, typ motora (mohlo by to tam byt rozdelene podla servisu, typu motora, km, ...atd.


Getrag este stale Ti nedoslo, ze cely tento web je skryta reklama??? Toto tu nie je rozhlasove ani ine medium kde to je zakazane. Teda aspon o tom neviem. Ak ma Admin - Dulius nejake zakazy ohladom reklamy nech sa ozve alebo nech to odstranuje (ak ho to bude bavit). Ale ak nie tak je to tu presne o tom - uviest cely nazov firmy, ktora je dobra a takisto cely nazov firmy ktora je zla. Ak budes hladat servis FORD a zadas do googla "fusion , servis povedzme kosice" Tak Ti garantujem ze lepsiu reklamu adny servis nepotrebuje vzhladom na citanost tohto fora.
Takze podla mna sa skryta reklama tohto tu vobec netyka.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Fri Dec 14, 2007 8:21 pm    Post subject: Reply with quote

Skrytá reklama- myslím si že ak si prispievateľ resp. čitateľ tohto fóra prečíta od účastníka (účastnikov) ktorý je aktívny niekoľko mesiacov že tam a tam bol spokojný resp. nespokojný tak to bude viac dôveryhodné ako keď sa sem prihlási niekto zo servisu a napíše že tam (u nich) je to super. Každý z nás má snáď vlastný úsudok.
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Sat Jan 26, 2008 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

Dufam ze sa pripojite nech mame vacsiu databazu Smile Na 1vu prehliadku s Dieslom 1,4 pojdem asi o 5 - 6 tyzdnov tak dam vediet. Dufam ze do vtedy tu bude viac podobnych dokomentov aby som tam siel pripraveny Smile
http://213.215.107.71/fotoalbumy/101/215/f_101215758_4efb2dc68224f0db6cab537a9d2c2e20.jpg

Tym co to nejde tak skuste toto:
http://www.pirat2.host.sk/fusion.jpg

Mne sa zobrazuje vsetko korektne Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza


Last edited by pirat on Mon Jan 28, 2008 10:19 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Sun Jan 27, 2008 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

Laci, dajako mi to neotvori. Pise, ze je to GIF subor s nespravnou koncovkou.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Mon Jan 28, 2008 8:53 am    Post subject: Reply with quote

nedavajte si tie fotky na azet, je to shit, je tolko moznosti inych ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
durco



Joined: 03 Jul 2007
Posts: 31
Location: Žilina

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 9:49 am    Post subject: Reply with quote

Včera som bol na prvej servisnej prehliadke s Fusionom. Výmena oleja+filtra,výmena peľového a vzduchového filtra,kontrola karosérie,doliatie 3dcl nemrznúcej zmesy, plus robota, všetko zo zľavou na materiál a robotu, takú mali akciu pri kúpe nového auta, ma vyšlo na 5.500,-Sk.Vraj kontrola bŕzd sa nerobí, neviem či skontrolovali podvozok s výfukovým potrubím a iné drobnosti.Trvalo to asi 1,5 hod.Čo som pozeral predpis na www.etis.ford.com, neviem či je ale aktuálny, tak sú tam rozdiely v čom podľa toho predpisujú a čo robia.Vraj nemajú servisný predpis, s termínmi výmeny jednotlivých častí,iba v rýchlosti mi niečo povedali.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Jan 30, 2008 11:00 am    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
Tak som bol menit olej. Narazil som na firmu Oilpartner pri Hypernove v Bratislave. Maju naozaj velky vyber olejov a su ochotny najprv ukazat flasu aby si ju zakaznik mohol poprezerat a skontrolovat. Je to mala dielnicka kde si mozte posediet pri kavicke alebo byt pri aute, na auto je vidiet aj od kavicky. Filtre maju Bosh a olej som dal Castrol Magnatec A1. Priamo na flasi je napisane, ze splna specifikaciu pre fusiony. Cenu maju za komplet prehliadku 4250 Sk. V cene je olej 4 litre, olejovy filter, kontrola vsetkych kvapalin (baterka, posilovac, .....kontrola meracikmi ), kontrola oleja v prevodovke, kontrola vzduchovych filtrov s moznostou vymeny (ak maju na sklade) dofukanie pneumatik, povysavanie auta, napojenie auta na pc. Skoda ze maju len jednoduchy pc program od boshu a s tym moc fusion nechce komunikovat, ale zoznam zavad z riadiacej jednotky to ukaze. Vsetky vzduchove filtre mi ukazali a povedali nazor co by bolo vhodne spravit s nimi. Pre motor bol velmi cisty tak ho prefukali a vratili, pelovy bol desny (asi ho ani vo forde nemenili iba uctovali) a ten doporucili vymenit. Skoda prave nemali ani jeden. Ceny vedia povedat okamzite a jeden len papierovy maju za 440 Sk a uhlikovy za 900 Sk. Nuz co vymenim pred kvitnucou sezonou. Zaujimave je, ze su ochotny z ceny odratat nepouzity olej z nacatej flasi, predali mi zo sady jeden stierac a maju tam dost velky vyber suciastok. Da sa snimi dohodnut vopred aby zabezpecili vsetko na auto. Vacsinu beznych dielov maju na sklade, iba som mal smolu na ten pelovy filter. Dokonca mi ukazovali aj to, ako na sroub od oleja dali novu podlozku. Nuz som spokojny s nimi. Aha a este mi ukazali ako skvele mi vo forde poulamovali na plastoch niekolko pacečiek a vsetko potom lepili.

Viem ze sem nepatry az takyto rozpis, ale nechcelo sa mi to delit do viacerych rubrik. Tak mi to prepacte.

pridane adminom aj to tohto topicu
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Thu Feb 28, 2008 12:59 pm    Post subject: Reply with quote

Dnes som sa informoval kolko by ma stala servisna na 20 000km v Presove mi povedali 7-8000 SKk palka ako svina. Tak som volal do Kosic ze pokial nebude treba vymenit vzduchovy filter len sa vyfuka tak 4000 SK. Do tohto motora vraj idu 4.0 L oleja a davaju tam samozrejme Shell. Musim to nejako vyriesit 8000 SK sa mi zato dat nechce teda.
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Tue Mar 04, 2008 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

Vcera sme absolvovali prvu servisnu prehliadku.
Aby sme nehanili len slovenske servisy, tak v Nemecku.

Objednal som sa a zaroven opytal na cenu. 120 eur bez vymeny prasneho filtra, ci jak sa to vola. S vymenou filtra 160 eur. Jasne, ze som dal bez Smile

O tri hodiny som bol pon. Auto som pevne dufal, ze bude cakat umyte. Cakalo. Ale nie umyte Smile Spinave bolo, v robote nam robia parkovisko a je to sama kaluz a blato.

Cena bola nakoniec 121 eur. Na fakture fakturovana kvapalina do ostrekovacov za 1,5 eura,pritom v sobotu som tam nalial 1,5 litra. Kaslal som na to.

Pytam sa aky olej mi tam dali. Nech sa mozem doma pochvalit, aki su ti nemci super. Odpovedal, ze Avia. Cakal som dajaku renomovanu znacku.

A na otazku, ci vsetko bolo s autom v poriadku povedal, ze po roku nesmie byt problem. Tak ktovie, co vobec skontrolovali.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Mar 04, 2008 9:45 pm    Post subject: Reply with quote

Tam su taki isti ludia ako u nas. Spekulanti. Kamos este za stareho rezimu kupil zrkadlovku vo svajciarsku. Potom sa pokazila. V servise mu povedali, ze to uz bolo "otvarane". Na poctivom zapade predali cloveku z ost bloku vadny tovar, lebo vedeli, ze sa uz nikdy nevrati.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Tue Mar 04, 2008 11:07 pm    Post subject: Reply with quote

Tak mam za zebou aj ja prvu prehliadku s TDCi olej som si doniesol vlastny aj fitre ale tie som nakoniec nemohol dat lebo som bol malo prezrieravy a nenakupil som original ford. Nevadi po skonceni zarucnej to tam mozem dat vymenit. Olej som dal Liqui Moly LEICHTLAUF SPECIAL 5 W-30
http://www.liqui-moly.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=135&category_id=103&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1
Za olej a fitre (Vzduchovy, Olejovy, Pelovy) som dal 1700 Sk a prehliadka ma stala 3934 Sk, cize ked nepocitam nepouzite filtre tak 5000 Sk co je proti 7000-8000 Sk co mi povedali celkom ok cena.

Ked som siel so servisu tak mi zacala klesat spotreba zastavila sa na 4,2 L pri 110 km/h co je myslim celkom okey Smile Fakturu prilozim ked bude cas do nato urceneho treadu.

Rada na zaver kupte si olej podla spec. WSS--M2C913-B, A ; original filtre ford a trosku usetrite korunky Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Jun 12, 2010 9:08 am    Post subject: Reply with quote

Zopar videí na celkom fajn stranke. Skoda, že aj my nemame v BA takeho fajn Honzu!
http://www.fordoriginalnidily.cz/kampane/honza-od-forda.html
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Toshiro



Joined: 07 Jul 2010
Posts: 1

PostPosted: Wed Jul 07, 2010 6:03 pm    Post subject: Reply with quote

Mám fusion cca 1 rok, při koupi my bylo řečeno, že první prohlídka je po 2 letech nebo 20.000km. Nyní mě telefonicky uhání, že bych měl už po roce. Co je na tom pravdy? Má to smysl? Co případně od takové prohlídky očekávat, čeho se vyvarovat, aby to nestálo zbytečný peníze?

Díky za rady.
(Mám první auto, v autech se moc neorientuju, tak se omlouvám za asi trochu hloupý dotaz)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 5 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group