Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Servisní prohlídky - co se na jaké dělá
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sun Feb 06, 2011 5:27 pm    Post subject: Reply with quote

Zítra jdeme s Fofínem na poslední garančku. Dolil jsem opět ostřikovače do plna a tak jsem zvědav, jestli mi zase naúčtují dolití jako minule Surprised . Tak uvidíme co bude.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Feb 12, 2011 5:44 pm    Post subject: Reply with quote

Tak co bylo? Smile
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Sun Feb 13, 2011 8:12 pm    Post subject: Reply with quote

Bylo to tak jak to má být. Nahlásil jsem, že má ostřikovače dolité, a sami mi naúčtovali jen 4,5 litru oleje místo obvyklých pěti. Asi mají poznámku = pozor remcá.
Sedala vržou nadále a bylo mi sděleno, že prasklé výdech spadají do normální reklamace a ne do prodloužené, kterou si platíme. Sad . Tak mě nemine návštěva vrakoviště, nebo se na to prostě vyprdnu. Smeky dveří mi namazali nějakou stříbrnou vazelínou a zasral jsem si od toho bundu. Jednání bylo vynikající a paní mě vzala na posezení do Fordu Kuga. Ten se mi opravdu moc líbí.
Když jsem viděl v prodejně stát bílého Fofína, dobře vybaveného a dokonce i s multifunkčním volantem a na okně 231 000 a paní říkala, že ještě bude cca 14 000 sleva, bylo mi do bréče při pomyšlení na 330 000 co jsme zaplatili Cool .
Ale toto byla poslední prohlídka. Stála 3 700. Budu si olej a filtry měnit asi sám. Taky musím říci, že už je Fofín náš.
Taky vyrazím do pojištovny s tím, že chci zrušit havárku a doufám, že mi nabídnou jenom pro mě speciální zlevněnou pojistku Laughing jak tomu bylo u Feldy.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Feb 14, 2011 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
Bylo to tak jak to má být. Nahlásil jsem, že má ostřikovače dolité, a sami mi naúčtovali jen 4,5 litru oleje místo obvyklých pěti. Asi mají poznámku = pozor remcá.
Sedala vržou nadále a bylo mi sděleno, že prasklé výdech spadají do normální reklamace a ne do prodloužené, kterou si platíme. Sad . Tak mě nemine návštěva vrakoviště, nebo se na to prostě vyprdnu. Smeky dveří mi namazali nějakou stříbrnou vazelínou a zasral jsem si od toho bundu. Jednání bylo vynikající a paní mě vzala na posezení do Fordu Kuga. Ten se mi opravdu moc líbí.
Když jsem viděl v prodejně stát bílého Fofína, dobře vybaveného a dokonce i s multifunkčním volantem a na okně 231 000 a paní říkala, že ještě bude cca 14 000 sleva, bylo mi do bréče při pomyšlení na 330 000 co jsme zaplatili Cool .
Ale toto byla poslední prohlídka. Stála 3 700. Budu si olej a filtry měnit asi sám. Taky musím říci, že už je Fofín náš.
Taky vyrazím do pojištovny s tím, že chci zrušit havárku a doufám, že mi nabídnou jenom pro mě speciální zlevněnou pojistku Laughing jak tomu bylo u Feldy.

Napln do 1.4 benzinoveho je 3,8 litra. Laughing
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Yardas



Joined: 12 Feb 2009
Posts: 145
Location: Blanensko

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 8:26 am    Post subject: Reply with quote

I mě účtovali 3,8 litru oleje při 1.a 2.garančce.
_________________
Ford Fusion Ebony 1,4 Duratec (1/2009) modrá metalíza
http://fusion.fordclubs.org/nase4.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 10:35 am    Post subject: Reply with quote

No tak to vidíte. Mě vždy v Chrudimi u Fordů účtovali 5 litrů. Podruhé jsem se ptal kolik je tam oleje. 4,5 litru byla odpověď a pán mi donesl pixlu s půllitrem oleje. Rolling Eyes Třeba je 4,5 při výměně filtru. Nevím. U motorek to tak je, že s filtrem je o trochu víc oleje.

Nechápu tohle malé okrádání. To je tedy 1,2 litru oleje doma, dolití litru kapaliny ostřikovače do plné nádobky Sad. Je mi z toho smutno. Sad .
Kam to půjde ?? Lidi jsou na sebe hnusní a okrádají se navzájem.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 12:57 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:

Taky vyrazím do pojištovny s tím, že chci zrušit havárku a doufám, že mi nabídnou jenom pro mě speciální zlevněnou pojistku Laughing jak tomu bylo u Feldy.

Akú poistku máš na mysli? Nemam prehlad, ale zrejme by mi o rok stačilo niečo jednoduchšie než je klasicka havarjina, proti živelnym udalostiam, pri kradeži auta...apod.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

Myslel jsem nějako u mini havarijní.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Feb 18, 2011 7:31 pm    Post subject: olej Reply with quote

Yardas wrote:
I mě účtovali 3,8 litru oleje při 1.a 2.garančce.


bude to + - tak ,
ja som si začal meniť olej doma sám...1x som si kupil 5 litr. Ford fromula ...
.2x som si kupil 5 litr. Ford fromula ...lebo v predaji su 5 litr. alebo 1 litr.
balena
a teraz ked budem meniť olej tak si len dokupim 1-2 litre a mam vybavené...

smutné je len to že ten istý olej v motoobchode je značne lacnejší ako vo forde...
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Feb 18, 2011 9:00 pm    Post subject: Re: olej Reply with quote

King24 wrote:

...smutné je len to že ten istý olej v motoobchode je značne lacnejší ako vo forde...

Ved toto. Ale je dost možne, že v noname servisoch to vyjde trochu lepsie. Ja som cez net nakupil veci na 2 roky dopredu (olej, filtre, kabinovy....). Mam menit olej v tomto mesiaci, ale malo jazdim (asi 7500 km za rok), tak to počka do aprila.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
hanýsek starší



Joined: 29 Nov 2009
Posts: 440

PostPosted: Sat Feb 19, 2011 11:58 am    Post subject: Re: olej Reply with quote

King24 wrote:
a teraz ked budem meniť olej tak si len dokupim 1-2 litre a mam vybavené....


Nevím,nevím,ale pokud máš to předešlé množství oleje v již načnutých - otevřených obalech,není to asi moc ideální.Veškeré syntetické oleje podlehají poměrně rychle stárnutí,uvadí se jeden rok.Proto ten interval výměn 20 000Km/rok.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Feb 19, 2011 12:50 pm    Post subject: Re: olej Reply with quote

hanýsek starší wrote:
King24 wrote:
a teraz ked budem meniť olej tak si len dokupim 1-2 litre a mam vybavené....


Nevím,nevím,ale pokud máš to předešlé množství oleje v již načnutých - otevřených obalech,není to asi moc ideální.Veškeré syntetické oleje podlehají poměrně rychle stárnutí,uvadí se jeden rok.Proto ten interval výměn 20 000Km/rok.

Tak 1 liter stareho a zvyšok novy. To nemôže byť problem.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
King24



Joined: 24 Mar 2009
Posts: 226
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Feb 19, 2011 2:50 pm    Post subject: Re: olej Reply with quote

hanýsek starší wrote:
King24 wrote:
a teraz ked budem meniť olej tak si len dokupim 1-2 litre a mam vybavené....


Nevím,nevím,ale pokud máš to předešlé množství oleje v již načnutých - otevřených obalech,není to asi moc ideální.Veškeré syntetické oleje podlehají poměrně rychle stárnutí,uvadí se jeden rok.Proto ten interval výměn 20 000Km/rok.


Možné to je, ale olej ktorý mi "zostal" som prelial do 1 litr. fliaš až po vrch tak je tam min. vzduchu. A čo je smutné tak výmena oleja mi vyhádza cca po 9-10 mesiacoch....
Interval výmeny 20 t alebo rok je viac biznis pre servis ako potreba meniť olej...
Niekde som tu čítal príspevok o tom že niekto najazdil do roka menej ako 5.000 km a išiel na povinnu prehliadku aby nestratil záruku....
Výmena oleja vyučtovaná ale nekonala sa....
_________________
Fusion Comfort, Moondust Silver, r.v. 2/2007, 80 koní v stajni Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Mar 05, 2011 9:36 am    Post subject: Reply with quote

Ceny v servisoch sa dramaticky líšia
http://auto.pravda.sk/ceny-v-servisoch-sa-dramaticky-lisia-dvj-/sk-aporadna.asp?c=A110305_085234_sk-aporadna_P39
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Mar 05, 2011 11:23 am    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Ceny v servisoch sa dramaticky líšia
http://auto.pravda.sk/ceny-v-servisoch-sa-dramaticky-lisia-dvj-/sk-aporadna.asp?c=A110305_085234_sk-aporadna_P39

to uz vime davno ... s Kiou idem do Spisskej, rozdiel asi 50 euro v cene ... a sme doma ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group