Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Prislusenstvo - potrebne - nepotrebne
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd.
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sat Mar 10, 2007 12:36 pm    Post subject: Prislusenstvo - potrebne - nepotrebne Reply with quote

zaujimalo by ma, co povazujete za uzitocne a potrebne prislusenstvo a co za zbytocne vyhodene peniaze.
napriklad :
- delene zadne sedadlo - super, bez toho ma auto polovicnu uzitkovu hodnotu
- ABS - super, zachranilo mi par-krat naraznik, ale ked mi skocila zboku pred voz pubertou napadnuta sestnastka, aj tak si obuchala hlavu o kapotu a skotulala sa pred voz. aspon, ze som ju nepresiel. Evil or Very Mad
- tempomat - super, nemam ho, nechapem, preco ho vyrobca neponuka k malym motorom ako moja 1.25-ka. uz som tolkokrat na dlhej dialnici stal na plyne lavou nohou ked ma bolela prava, ze to ani neporatam.
- okno v elektrike - uz som sa vyjadril inde, za ten peniaz krutim rucne a vplyv na bezpecnost - nestahujem okno na krizovatke spolu s radenim a ladenim radia.. Twisted Evil
- trikrat bliknutie smerovkou po jednom stalceni, pomale stmievanie v kabine pri zavreti dveri, pomale zhasnutie svetlometov pri opustani garaze - vsetko prijemne, ale neviem ci by som to bral keby som za to musel doplacat.
- klimatizacia - fajn, mohla by stat polovicu, jazdim rano do roboty - kurim aj v lete, poobede z roboty - bez klimy, akurat na dovolenku mi ju treba.
- ine...?
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Tue Mar 13, 2007 8:46 pm    Post subject: prislušenstvo Reply with quote

disky z ľahkých zliatin. -nemusím -kolega kúpil na novú felíciu a keď išiel na polnočnú omšu tak sa vrátil k autu postavenému na tehlách. Disky boli preč. Pre istou si auto nepoistil tak zarobil cca 20 tisíc. Keď pozerám na tie " pneuservisy" v garážach a pod, kde sa to hemží ľahkými diskami od ruky tak si hovorím odkiaľ asi budú. Možno aj s tej felície. Obávam sa ak si kúpim takéto disky tak mi ich do niekoľkých týždnov ukradnú ( lebo sa dobre predávajú) a nájdem ich možno v tom istom pneuservise kde som ich kúpil. A originál ktoré sa mi páčia nekúpim ( vo forde stoja nekresťanské peniaze).

elektrické sťahovanie okien - bohužiaľ keď som kupoval Fusion tak nebolo vo výbave Flair. Dnes už je v tej istej cene. Zvykol som si aj bez neho. Okná veľmi nesťahujem nakoľko v lete používam pri dlhších jazdách klímu a inak mám deflektory na oknách tak iba trocha stiahnem okienko. Auto bez el. sťahovania bude menej lákať dlhoprstých no asi sa aj horšie bude predávať.

klimatizácia -musím -kvôli nej som bral Fusion Flair. Stačilo mi niekoľko jázd Košice -Galanta v lete vo Fábii bez klímy a vedel som že klíma musí byť v každom ďalšom aute ktoré si kúpim.

tempomat- bodol by no ako už bolo napísane do takejto nižšej výbavy sa nedáva a udajne sa ani nedá dokúpiť[/u]
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Mar 14, 2007 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

disky sa neoplatia kupovat original. Stoja 20K navyse.
Keby si clovek zobral plechace s original puklicami neplati nic. Keby si to chcel kupit, zaplati 8tis. Takze v konecnom dosledku hlikace stoja 28tis,
za co si mozem kupit o triedu lepsie hlinikove disky a plechace by mohli automaticky ostat na zimu. Kazdopadne boli v akciovej cene a ked som chcel klimu, musel som ich zobrat tiez. Smola.

elektricke stahovanie okien, no, na Lade pred 15 rokmi sa mi na nemeckych hraniciach nemci smiali ked som klukoval a vtedy som si povedal ze nikdy viac. V 96tom na daewoo espero to bolo v standarde, v 2006 na fusione za priplatok? Vysmech. Je to akasi kultura ktora proste musi byt. Aspon teda pre mna. Zaujimave je vsak, ze aj v 21 storoci do nasich koncin staledavaju niektore samozrejme elektricke veci ako priplatkovu vybavu. Na zapad od ciech je to samozrejmost a priplatkove je ovladanie autoradia a klimatizacie hlasom co u nas v akcii ani nekupis. Hold, vychodny blok forever :)

klimatizacia toto ja zase nemusim. Klima mi nerobi dobre a citim sa neprijemne ked je zapnuta. V aute je priserne teplo v lete, ale potim sa predsa a to je okrem ineho aj zdrave :) Usetrim na saune. ;) Len treba vela pit. Bohuzial mat klimu bola poziadavka manzelky pri kupe takze sa tomu nedalo vyhnut. Neprijemne je ze sa da cakat celkom nakladna kazdorocna udrzba tejto srandy ktora ma vobec netesi.

ostatne:

-tempomat je fajn na dlhe trasy a raz mesacne to bez neho vydrzim. Inak
v meste je to nanic, len to viac zerie naftu.
-abs, nikdy som po tom netuzil, ale da sa cakat ze to bude v povinnej vybave coskoro tak ako katalizator, takze neda sa svietit.
-delene sedadlo, asi vyuzijem na dovolenku, inak mi je to jedno.
-bliknutie smerovkou, zaujimave ako rychlo som si na to zvykol :)
-pomale zhasnutie som mal aj na starom a je mi to jedno. Teoreticky to viac setri vlakno na ziarovke, prakticky je to nanic.
-ovladanie autoradia pod volantom. Fakt mi to chyba a uz ma to dost serie, ale neviem sa dokopat konecne si to nechat spravit. :( Chlapik vo forde ma ukecal ze to je nanic a ze z radiacej paky vystrcis ukazovak a ovladas....blbost. Ak si na to raz clovek zvykne a nema to, tak je to presne ten efekt ako koliesko na mysi od pocitaca. Bez toho ste uz lavy a vzdy budete. Nastastie sa to da asi dokupit, myslim ze tu niekto z nas to ma.

zhrniem to: priplatkova vybava je to, co bude mat pri predaji vasho/mojho ojazdeneho auta hodnotu 0 korun takze si ju treba uzit :)
Vsimnite si auta s vybavou GHIA, maju v bazaroch zhodne ceny so socialnymi verziami, pretoze sa asi akosi rata ze cim viac vybavy, tim sa to viac moze kazit (myslene na starsich autach) Tiez, ktovie ako zafunguje stvrdnuty airbag po 12 rokoch :P
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Wed Mar 14, 2007 2:27 pm    Post subject: Reply with quote

ked som predaval cez aaa-auto, tak ich nezaujimalo ci je vylagrovany motor ani aku ma voz spotrebu, ako som sa staral, ale chceli vediet priplatkovu vybavu. za klimatizaciu zvysovali cenu, ale zimne gumy na diskoch brali ako pritaz a pomaly by chceli, aby som priplatil za to, ze im ich nechavam. tak neviem.
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Thu Mar 15, 2007 9:10 am    Post subject: Reply with quote

disky - nepozeram na cenu ... ale musime vsetci uznat ze auto na elektronoch vyzera naozaj ovela lepsie ako na plechacoch, uz aby som prezuval ... (mal som ich vo vybave)

elektricke stahovanie okien - toto bola moja poziadavka, v dnesnej dobe bez toho by som naozaj uz auto nekupil ... je to proste parada, ked napr. niekde zastavite a povedzme sa chcete porozpravat s niekym, kto je na 2.strane auta a otvorite z miesta vodica aj okno spolujazdca, proste ten luxus ... pohodlie

klimatizacia - pre mna super vec, najma v lete, samozrejme .. zase pohodlna jazda bez potenia sa a spotenia pradla co mam na sebe. Ohladom udrzby to az tak zle nevidim ...

ostatne:

-tempomat - bral by som ho hned, bez debaty aj na kratsie vzdialenosti, napr. dialnica KE-PO a podobne ...
-abs - bezpecnost, to by uz amlo byt v zaklade kazdeho auta si myslim
-delene sedadlo - naozaj len pri prevoze niecoho dlhsieho ...
-bliknutie smerovkou - vyuzivam to v kuse, super vec
-v garazi ked pridem za tmy stale vyuzijem tu funkciu polminutoveho (ci dlhsie?) zapnutia prednych svetiel, vystupim ... zavriem dvere ..stihnem vsetko v pohode ...
-ovladanie autoradia pod volantom - toto by som tiez bral, ale vraj to stoji viac ako 5 litrov (v predajni, servise mi vraveli), tak zase az tak to neepotrebujem Smile Smile

inak ta priplatkova vybava myslim, ze v bazaroch, alebo inde, kde to budes chciet predat, tak prihodi nieco k sene ... minimalne taka klimatizacia, alektrika urcite da vyssiu hodnotu auta ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sat Mar 17, 2007 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

teraz ma napadlo ze by bolo fajn priplatkove prislusenstvo, ktore by napisalo :

tomu vzadu :
1 - nechaj ma zaradit
2 - preco trubis, nechapem kde je problem, ved som bol pri predbiehani slusny.
3 - dakujem

tomu vedla :
4 - do rici, neodbocuj dolava, nevidis ze som tu?
5 - prestan pridavat ako besny ked ta predbieham
6 - prestan mi zatvarat flek na zaradenie lebo sa obaja zahlusime

tomu vpredu :
7 - co sa moces, hladas sever?
8 - to si naco zabrzdil, zbadal si smrtku?

tym v autach nad melon :
9 - zadaj si cintorin do navigacie a chod tam inokade nez idem ja

sem-tam vsetkym :
10 - to som teda fakt dodrbal, sorry

toto vsetko musim teraz nahradzat :
3 a 10 - vsetky blinkre
4 - klakson
ostatne - nemam na to nic len dodatocne cudovanie, nadavanie, grimasy, skripanie zubov a slzy Confused
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Sat Mar 17, 2007 6:33 pm    Post subject: bod 6 Reply with quote

k bodu 6 - ak patríš medzi tých "kreténov" čo sa v špičke derú vedľajším pruhom dopredu a potom sa chcú zaradiť tak sa nečuduj že ťa nepustím sa zaradiť. Sorry!
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Sun Mar 18, 2007 11:07 am    Post subject: Reply with quote

nie, kilometrove rady nepredbieham. len tych, co zavadzaju mojmu vykonnemu 1.25 l motoru. Twisted Evil

a neboj sa, nie si jediny, komu nic nevravi :
§ 14 Predchádzanie
(4) Vodič predchádzaného vozidla nesmie zvyšovať rýchlosť jazdy ani inak brániť predchádzaniu

hlavne ze ma na stare kolena "vychovas" a titulujes, nie? Surprised
Back to top
View user's profile Send private message
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 1:52 pm    Post subject: sorry Reply with quote

Sorry nechcel som ťa uraziť, iba ma títo vodiči nasierajú tak som použil trocha "lyriky". A ak "na to máš" podľa §14 tak ťa kľudne pustím, ale nie tak že ma niekto obieha o 10 km vyššou rýchlosťou a keď vidí že ide oproti vozidlo tak sa vtrepe predo mňa tak že musím rázne pribrzdiť. Ja osobne nepatrím medzi vodičov ktorých nemôže nik predbiehať.
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Mon Mar 19, 2007 3:18 pm    Post subject: Reply with quote

ok, nic sa nedeje
tiez som myslel na tipka, ktory ide a telefonuje, vyprava sa s babou alebo nieco hlada aked si vedla neho tak ho chyti reflex pridat a zavriet ta. priznam sa, ze niekedy to chyta aj mna, ale snazim sa tomu odolavat. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
mikezs



Joined: 04 Apr 2007
Posts: 1

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 2:54 pm    Post subject: Vyhřívané přední sklo Reply with quote

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti s vyhřívaným předním sklem, nemyslím při rozmrazovaní, ale třeba za deště a tak... Není přes to špatně vidět?
Back to top
View user's profile Send private message
Rado



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 16
Location: Ústecký kraj, CZ

PostPosted: Wed Apr 04, 2007 10:02 pm    Post subject: Vyhřívané přední sklo Reply with quote

Špatně přes přední sklo s rozmrazováním vidět není, ale menší rozdíly vůči normálnímu sklu tady, podle mě, jsou.
Při jízdě v noci jsou světelné zdroje(světla aut, veřejné osvětlení) přes sklo vidět jakoby s třpytícím (trbliecu sa) efektem. Za deště se tento efekt nezvyšuje, ale naopak vymizí.
Přes den jsem vnímal ty tenoučké drátky jen první kilometry, hlavně ty úplně první ze salonu.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec Trend 12/2005 (model 2006) Blue Jeans
Back to top
View user's profile Send private message
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 7:50 am    Post subject: Reply with quote

no k tym potrebnym a nepotrebnym doplnkom...ved to zalezi na miajitelovi, ak kazdu korunu mu je luto minut, tak mu staci ato bez nicoho...len aby to malo motor a 4 kolesa....ved vsetky doplnky su len o luxuse (teda okrem bezpecnostnych ako je ABS a airbag)....sak si to vezmime : klima- v podstate netreba, ved otvorime okno a trosku sa spotime v zacpe, kde prazi slnko, pali asfalt a okolite auta pekne hreju motormi...ideal, ak musite do prace v obleku Very Happy ....elektricke stahovanie okien?- no ved ak mame zdrave ruky, tak zakrutime klukou....centralne a dialkove?-ved mame klucik a vo dverach zamok....hlinikove disky?-ved pneumatiky idu aj na plechace....laketna opierka?-ved dako tie ruky na volante vydrzia pri dlhsich cestach bez opretia sa.....radio na MP3?-ved staci pocuvat len radio....a takto by som mohol pokracovat o kazdom doplnku predsa...ale ja osobne si doprajem radsej, ked uz na tom mam jazdit...No a ohladne toho predbiehania celej kolony aut, ked je zacpa....takeho ani ja nepustim, a ked ma nasere, tak vystupim a mu nalozim od srdca...ja si slusne odstojim celu soru a nekomplikujem to a daky arogantny hajzel vsetkych predbehne a potom sa na konci tlaci nadrzovku, div ze tam nespravi dalsiu buracku....
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 8:11 am    Post subject: Reply with quote

Stinpy, pekne si to popisal ...

kazdopadne v dnesnej dobe si kupit auto napr. bez elekt. stahovania okien, to by som uz nemohol Smile

ja ked som siel kupovat auto, mal som len 2 zakladne podmienky: vpredu elekt. stah. okien a centralne zatv. dveri, to som osobne povazoval uz za nevyhnutonost ...

ostatne veci boli len +

este mi chyba tempomat, ten by som bral a ovladanie radia pod volantom by tiez nebolo od veci, ale nvestovat uz nebudem ..

teraz som kupil parkovacie senzory a este idem si dat tmave folie, tak sa tesim Smile
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Stinpy



Joined: 19 Jun 2007
Posts: 70
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 1:07 pm    Post subject: Reply with quote

ja som mal zase podmienku, ze tam musi byt klima....nie som typ, co si nastavi 16 stupnov, ked je vonku 35...ale proste sa to potvrdilo, ked teraz boli 40..ides po meste, okna stiahnute, nemas sancu rozbehnut auto na dlhsiu drahu, aby si trosku prefukol interier a seba, a ked aj sa ti to podari, tak aj ten vzduch je horuci Smile ..... No a tie folie, samozrejme velmi dobra vec..len osobne nepreferujem cierne auta s totalne ciernymi sklami....netreba mi sa hrat na gangstra...Bol som rad, ze boli v cene mojho auta...nie su nepriehladne, takze je na sedadla za svetla vidiet (niektori preferuju nepriehladne, ze vraj aspon zlodej nevidi na sedadla a tak ho nic nelaka, ak tam daco zabudnes, alebo nedajboze ked si tam vlezu so slecnou, tak ze nie je vidno dnu Razz ). Ja este uvazujem o drobnostiach ako ochranne listy na prahy a podobne. Ale premyslam na deflektormi..ale v podstate skor esteticky prvok...kuknem na fore, ale ak mate link, kde sa da kupit, tak dajte...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Prislusenstvo - tažné zariadenie, strešne nosiče, atd. All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group