Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

skúsenosti s jazdou v terene - lúka, polná cesta
Goto page 1, 2, 3  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 11:51 am    Post subject: skúsenosti s jazdou v terene - lúka, polná cesta Reply with quote

Mám záujem o kúpu novéfo Fofu a chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s jazdou v terene- lúka, polná cesta, ako sa správa Fofu. Nebude to mať vplyv na skoré opotrebenie napr. riadenia, keď budem raz týždenne s ním chodiť na chalupu cca 2 km v terene?
Ladislav
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:04 pm    Post subject: Reply with quote

Myslím si, že když nepojedeš po polní cestě 120 km/ hod, tak to musí všechno vydržet. Při rozumné jízdě polnačkou bych neviděl problém, pokud ti není cesta podobná cestě při projíždce Hummrem v Hummer centru u Prahy.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:14 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
Myslím si, že když nepojedeš po polní cestě 120 km/ hod, tak to musí všechno vydržet. Při rozumné jízdě polnačkou bych neviděl problém, pokud ti není cesta podobná cestě při projíždce Hummrem v Hummer centru u Prahy.


No určite nemám na mysli terenne závody, myslel som skôr na to, že to je predný náhon...mám starú Š 100 len na tento účel - výjazd na chalupu a nikdy nebol problém, ani ked bolo mokro. Favorit, na ktorom jazdím bežne si za mokra ani neškrtne.
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:19 pm    Post subject: Reply with quote

dovolil som si pozmenit nazov topicu, ktory by korespondoval s jeho obsahom Cool

inak, skusenosti velmi nemam po nejakych polnych cestach v blate, po mokrej trave a tak, takze v tomto neporadim ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

Podla mna FoFu nie je vyložene off road autiak. Okrem toho, že mu chyba pohon 4x4, nie je jeho konstrukcia porovnatelna s takymi vozmi. Zbytocne by som ho v terene netrapil.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:36 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Podla mna FoFu nie je vyložene off road autiak. Okrem toho, že mu chyba pohon 4x4, nie je jeho konstrukcia porovnatelna s takymi vozmi. Zbytocne by som ho v terene netrapil.


Viem že to nie je SUV, off road, len chcem zrušiť dve staré autá Š100, favorit a kúpť nové a aby ma to vyviezlo aj cez víkend na chalupu, ináč prevažne mesto. nejde o nejaké dlhé jazdy, len výjazd na chalupu cca 20 km z toho 2 km v terene
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:42 pm    Post subject: Reply with quote

Ake mas moznosti okrem fusiona? Vela asi nie. Myslimze to je lepsie ako IGNIS pokial nebudes mat 4x4. Ale v kazdom pripade potrebujes na teren diesel. Je to dost rozdiel.
Co znamena ze si Favorit neskrtne? Ze presmykuje? No to budes mat tazke ak kupis benzin. Mam pocit, ze ho treba vytocit aby potiahol na jednotke. Ale inak som sa zatial dostal vsade (v najhorsom pripade na jednotke) ale jazdim len po cestach zatial.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 12:51 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Ake mas moznosti okrem fusiona? Vela asi nie. Myslimze to je lepsie ako IGNIS pokial nebudes mat 4x4. Ale v kazdom pripade potrebujes na teren diesel. Je to dost rozdiel.
Co znamena ze si Favorit neskrtne? Ze presmykuje? No to budes mat tazke ak kupis benzin. Mam pocit, ze ho treba vytocit aby potiahol na jednotke. Ale inak som sa zatial dostal vsade (v najhorsom pripade na jednotke) ale jazdim len po cestach zatial.


Hmmm, dá sa to riešiť aj jazdeným 4x4, len by som chcel niečo nové. Realne sa však dá skákať iba do výšky príjmu.
Ale na diesel najazdím málo km...tak max 10t /rok. Favorit šmýkal aj na orosenej tráve, Š 100 má zadný náhon, nemala problém nikdy, iba keď zapršalo tak dva týždne v kuse. Preto som sa pýtal, či má niekto skúsenosť s Fofu v terene, keď je to predný náhon.
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Nechci se nikoho dotknout, protoze i ja jsem hrdym majitelem Fofika Very Happy ,
ale musim rict, ze vlastnosti v terenu jsou uplne stejne jako u me byvale Felicie nebo jako u vsech „normalnich“ aut s pohonem predni napravy.
Na dovolene na Vysocine jsme v ramci vyletu zabloudili a jeli jsem asi 5km lesem a po hrazi kolem rybnika, pomalu, mel jsem strach ze dostanu defekt, projel jsem, ale urcite bych to zvladl i s Feldou.
V Uvalne u Krnova jsme byli juknou na rozhlednu, pri couvani z lesniho parkoviste jsem nacouval az na louku (samozrejme docela prudky svah dolu), takze jsem na mokre trave pekne dlouho „hrabal“, nakonec jsem vyjel, ale opet, zvladlo by to snad jakekoliv jine auto.
Fofik se tvari krasne „off road“, ale krome vysoke svetle vysky zadne jine terenni vyhody nema...
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 1:09 pm    Post subject: Reply with quote

Ladislav wrote:

Ale na diesel najazdím málo km...tak max 10t /rok.

ked som kupoval Fofika, myslel som si (v hlave prepocitaval), ze rocne prejdem okolo 12t km, preto som siel jednoznacne do benzinu ...
po roku som mal 21t km, po 2rokoch 44t km najazdenych ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 1:12 pm    Post subject: Reply with quote

MyTB wrote:

Fofik se tvari krasne „off road“, ale krome vysoke svetle vysky zadne jine terenni vyhody nema...

Tak dajako.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 1:20 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
MyTB wrote:

Fofik se tvari krasne „off road“, ale krome vysoke svetle vysky zadne jine terenni vyhody nema...

Tak dajako.


Pre tu vačšiu svelú výšku aj nad ním uvažujem a ešte pre dobrý system sklápania sedadiel (predné dopredu), zmestí sa aj niečo dlhšie[/quote]
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 1:55 pm    Post subject: Reply with quote

Už som kadečo v nom aj na nom vozil. V auguste na streche na nosici aj 3 tabule sadrokartonu 2x1,2 m hrubky 9,5 mm.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

Pri normálnej jazde v teréne nie je problém, chce to len trochu byť predvídavý a nejazdiť ako blázon,Fusion má určite svoje limity, zatiaľ ma všade doviezol, dokonca aj hore prúdkým rozmáčaným svahom s plne naloženým autom, je možné, že sa bude trochu šmýkal , ale ked sa hore kopcom rozbehneš tak vyjdeš Wink aspon mna nenechal zatiaľ v štichu a to prešiel už kde-kade, nemal problém ani pri zimnom skúšaní na lúke so sypkým snehom, samozrejme vrámci možností. Čo sa týka Ignizu, akurát má naviac poruchový 4x4 pohon, inak je to auto úplne nanič, malé, stiesnené, zlá technika, zlé materialy v interieri, vyzerá strašne, jazdné vlasnosti úplne neisté, Fusiona máš "v rukách" môžeš si s ním dovoliť sa vyšantiť na kľukatých cestách, Suzuki absolútne nereaguje na tvoje povely, aspon moje skusenosti sú také. 8)takže toľko asi
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ladislav



Joined: 20 Oct 2008
Posts: 17
Location: Žilina

PostPosted: Mon Oct 20, 2008 3:46 pm    Post subject: Reply with quote

jasné, bláznivé jazdy už mám dávno za sebou...potrebujem spolahlive autičko, čo ma dopraví na chalupu, niečo odvezie..aké gumy by boli najvhodnejšie?
_________________
Ladir, Fofu 1,4 B, silver
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group