Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Husteni pneumatik
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Tue Jul 24, 2007 3:58 pm    Post subject: Husteni pneumatik Reply with quote

Rad bych se Vas vsech zeptal, na kolik hustite pneumatiky a jake s tim mate zkusenosti? V manualu (navode k autu) a na karoserii jsou uvedeny doporucene tlaky v zavislosti na zatizeni, rozmeru pneumatik atd. Pouzivate nekdo to komfortni husteni (2.0, 1.Cool, ktere vyrobce nedoporucuje ?
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
tribula



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 34
Location: BA

PostPosted: Tue Jul 24, 2007 4:38 pm    Post subject: Reply with quote

no ja hustim tak aby som nemusel pri kazdom vacsom zatazeni dohustovat... predne 2,4-2,5 - zadne 2,5. nie je to sice podla odporucani, lebo povacsinou jazdievam sam, resp. dvaja... a tiez je pravda, ze mam radsej tvrdsie jazdenie.
_________________
Ford Fusion 1,4 TDCi 08/2006
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Wed Jul 25, 2007 6:34 am    Post subject: Reply with quote

Ja kola foukam taky radeji vic, predni 2.4-2.5 a zadni 2.2-2.3 a to jezdim prevazne sam nebo ve dvou. Take mam radeji tvrdsi gumy, kdyz je to mene nafoukane, mam pocit, ze to auto trochu "plave". Na tvrdsich gumach je to sice mene komfortni a vice to drnca, ale mam lepsi pocit z jizdy. Ja jsem si zvyknul na predchozim aute, tam jsem mel gumy 195/50 - 15 (Fabia). Nevite, jestli netrpi vice napravy, kdyz jsou na aute nizkoprofilove pneumatiky - 45, 50 ?
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Wed Jul 25, 2007 7:23 am    Post subject: Reply with quote

Ja zas hustim na 2,2 vsetky. Skusal som aj podla manualu, ale toto sa mi najviac paci.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Wed Jul 25, 2007 9:34 am    Post subject: Reply with quote

ja okolo 2,3 az 2,5 vsetky
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MrKos



Joined: 13 Aug 2007
Posts: 36
Location: Brno

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 1:03 pm    Post subject: Reply with quote

hustím všechny pneumatiky na 2,2 - 2,3 a zatížení nějak tak v podstatě neřeším... na některé předchozí dotazy o větším taku v pneu bych řekl že nápravy to moc nepoznají ale může se stát že se to bude více sjíždět ve střední části běhounu...
_________________
Ford Fusion+ 1,6 16V duratec 07/2005
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Aug 13, 2007 10:56 pm    Post subject: Reply with quote

Já hustím kola na hodnoty určené pro dálniční provoz/ plné zatížení. Protože:
1. většinou jezdím po dálnicích a kvalitních silnicích.
2. o něco malinko klesně spotřeba a zlepšíse dynamika auta - kola mají menší valivý odpor.
3. nekontroluju tlak v pneu nijak často a tak i když tlak během provozu trochu klesne, přesto nejezdím na podhuštěných gumách.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 8:31 am    Post subject: Reply with quote

DR wrote:

1. většinou jezdím po dálnicích a kvalitních silnicích.

tak o tomto si my tu na vychode mozme "nechat zdat". Tu je to opacne, vacsinou nejazdim po dialniciach (lebo tu dialnice nemame, tie kratke useky to je nic KE-PO a pri Branisku) + vacsinou jazdime po nekvalitnych cestach, aspon v okoli Kosic je to tak.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Aug 14, 2007 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
... Tu je to opacne, vacsinou nejazdim po dialniciach (lebo tu dialnice nemame, tie kratke useky to je nic KE-PO a pri Branisku) + vacsinou jazdime po nekvalitnych cestach, aspon v okoli Kosic je to tak.

Ono to mírné přehuštění na komfortu pružení u normálch aut moc nepoznáš, většinou to nepoznáš vůbec. zkus to, schválně, za to nic nedáš.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budkacik



Joined: 28 Mar 2007
Posts: 90
Location: Salzwedel

PostPosted: Mon Aug 20, 2007 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

Minule mi tu pisal Getrag, ze spotreba blablabla a ja pozeram, a mne casom stupa a stupa. Reku co je. Napojil som kolesa na merac tlaku a pise 1,6!
Kurde. Som dofukal,dal som 2,0, mozno casom dam aj trosku viac a spotreba pocitacova klesla o skoro liter. Z 5,4 na 4,6. Ta som si povedal, ze by som si zasluzil Smile
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Tue Aug 28, 2007 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

V předu 2,5 a vzadu 2,3. Na přední kola ( pneu Continental ) je asi těch 2,5 moc, všiml jsem si že se mi lehce sjíždí gumy na prostředku víc než na kraji. Takže jsem ubral předek na 2,4. Pod 2,2 bych asi už nešel, když jsem auto přivezl, tak tam bylo 2,0 a jízda byla plovoucí.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Sun Sep 02, 2007 5:43 pm    Post subject: Reply with quote

budkacik wrote:
Minule mi tu pisal Getrag, ze spotreba blablabla a ja pozeram, a mne casom stupa a stupa. Reku co je. Napojil som kolesa na merac tlaku a pise 1,6!
Kurde. Som dofukal,dal som 2,0, mozno casom dam aj trosku viac a spotreba pocitacova klesla o skoro liter. Z 5,4 na 4,6. Ta som si povedal, ze by som si zasluzil Smile


Preco ti tak sfukli gumy?
Radsej sa mrkni ci mas dobry ventil.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Sun Oct 21, 2007 12:06 pm    Post subject: Tlak v PNEU Reply with quote

Zdravim, ja davam na všechny 4 pneu tlak 2.4 ,
naprosto mi to vyhovuje, jezdim vetšinou ve 2 nebo sam, ale často vozim něco těžkeho nebo s vozikem, tak jsem odzkoušel že 2.4 je idealni.

2.2 je už měka a 2.6 už moc tvrde.

JO A ZSADNĚ DAVAM DO LETNICH I ZIMNICH PNEU "PLYN"
(směs dusiku a nějakych dalšich plynu-to už vědi v pneuservisu co tam je)

Pneumatika je pak mnohem stabilnějši, meně se opotřebovava, lépe reaguje na změny teplot a téměř odpada problem se změnou tlaku,uchazenim pneu atd.-dofoukavam 1x nebo max 2x za rok.

( i když pichneš, tak uchazi pomaleji než se vzduchem - takže vklidu dojedeš do servisu to opravit - teda zaleži jak to pichneš a jak daleko maš do servisu)
.
.
.
.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sun Oct 21, 2007 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

fusik Už jsi někdy slyšel o placebo efektu? Co říkáš na tenhle odborný článek? http://motozurnal.centrum.cz/clanek.phtml?id=4089
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Sun Oct 21, 2007 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

sedlaq wrote:
fusik Už jsi někdy slyšel o placebo efektu? Co říkáš na tenhle odborný článek? http://motozurnal.centrum.cz/clanek.phtml?id=4089


Jo, hezky članek, ma však mnoho ale, a žadne podložene realne testy rozdilu vzduch/či směs dusiku.

Mimo jine, dnes už se maže guma a disk kolem dokola spec. lepidlem nebo co to je, ktery zabraňuje uniku vzduchu, svliknuti gumy - aspon o několik %, a taky mi takhle mažou i ventilek-tu čast co se dava do disku, aby to bylo utěsněny. To asi pan chemik z članku nevi, jak vidim.

Ja teda zustavam i po jeho přečteni na 50%, protože nebylo nic dokazano a nic zhoršeno.

Co vim ja,co jsem našel, přečetl, vyptaval se, tak ten plyn do pneu je vetšinou směsi dusiku a jinych asi 4 plynu, takže už toto hned vyvraci jejich tvrzeni že dusik neni lepši, protože ono to neni jen ten dusik co se tam dava.
(Samozřejmě je potřeba se divat i u ktereho pneuservisu si to nechaš udělat-to už je pak otazka, zda ti tam daly to co slibovali)

A taky bych řekl, že přece musel existovat nějaky důvod proč se to v pneuservisech nabizi,ne? a pochybuju, že si někdo jednou řek, budeme to nabizet jen kvuli ziskum, ne?

Ja si to prave takle jednou vyzkoušel ještě kdysi asi před 6 lety na mem druhem autě Corsička 1.5 TD, (prvni byla 105-ka, tam to nemělo smysl) a u Corsičky to bylo docela citelny. Ono je to auto od auta a guma od gumy, vše souvisi se všim.

A i kdyby ti to pomohlo byt jen o 20%, tak na ulici tech 20% zlepšeni nenajdeš ne, diky i za to, i když tomu članku neveřim, protože už od začatku je psan v negativnim duchu.

Na konec, jak jsem napsal v mem prvnim přispěvku, je to moje vyzkoušena věc, ja to tak vyzkoušel, funguje to u mě, a libi se mi to a tu 100 jsem za to ochoten dat, zbytek už si musiš rozhodnout sam, nic ve zlym samozřemě.

Zdarec a mnoho km bez nehod.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group