Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Proč už nemusej mít auta zástěrky!?
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lachtan002



Joined: 30 Oct 2008
Posts: 2

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 1:12 am    Post subject: Proč už nemusej mít auta zástěrky!? Reply with quote

Proč už nemusej mít auta zástěrky!? V tomhle počasí je to na prd Evil or Very Mad , navíc nemluvim o poškození laku a pořád špinavim autě. Sad Sad Sad

edit by admin: jemna zmena nadpisu, pre sprehladnenie
_________________
Fofík 1.4 16V - ebony - sea - 07
Back to top
View user's profile Send private message
breit



Joined: 16 Jun 2008
Posts: 103
Location: Praga mater urbium

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 7:35 am    Post subject: Reply with quote

Drž si od auta za kterým jedeš odstup (říká se tomu bezpečná vzdálenost Very HappyVery HappyVery Happy ) a nebudeš už tohle muset řešit Laughing Laughing Laughing
_________________
FUSION Ebony, Frozen White, 1.4i 16V 59kw Duratec, 06/2008
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Nov 03, 2008 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

No při 90km/h to lítá docela daleko. O dost víc než je bezpečný odstup. Pokud jde o to poškození laku, tak to je na každym řidiči individuelně, jestli si auta váží a zástěrky si tam dá, nebo se na to vykašle. Ale teda že si na to přišel až teď, to se divim. Takhle už je to hodně dlouho. Jinak aby to bylo přesný, tak je nemusíš mít na autě, který je tak nemá už z výroby a bylo tak schválený k provozu. Takže třeba na starejch škodovkách apod. by bejt měli.
No a pokud ti jde o odletující bordel z auta před tebou, tak nárazník je plastovej a když bude otlučenej tak ti reznout nebude a na kapotu se dá pořídit takovej divnej tuzingovej návlek z koženky. No ale já to řešim spíš tak jak píše breit nebo ho prostě předjedu.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz


Last edited by zdenal8 on Tue Nov 04, 2008 9:04 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 11:41 am    Post subject: Re: Zástěrky... Reply with quote

lachtan002 wrote:
Proč už nemusej mít auta zástěrky!?


Protože tam sedí banda kreténů, kteří vymýšlejí hovadiny.
A nejde o to, že si nedržíš bezpečnou vzdálenost, ale když chceš předjet, tak máš hned okno zakydaný. A navíc i když nechceš předjíždět, držíš si bezpečný odstup, tak přiletí bezzástěrové auto, řízené dementním spěchačem a nacpe se před tebe. Uděláš si zase odstup, přiletí další závodník atd. Osobně to považuji za nesmysl. Mám zástěry na všech kolech. Respektivě za všemi kolami, nabo za všema kolama ?? Prostě na všech blatnících. Laughing
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 1:08 pm    Post subject: Reply with quote

Gek :

hovoris mi z duse, obzvlast ta cast o kretenoch sedi. a tiez mam zasterky vsade. za prednymi - ucta k mojmu autu, za zadnymi - ucta k druhym...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 6:01 pm    Post subject: Reply with quote

I když byly zadní zástěrky povinný, tak tady jezdili cizinci bez zástěrek jakoby nic. Já vzadu zástěrky nemám a občas toho využívám k odhánění "lepičů". Nesnáším auta 5m za sebou, takže občas schválně vymetu nějakou tu louži..... Evil or Very Mad
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 8:36 pm    Post subject: Reply with quote

Na lepiče jsem ženě poradil jednu fintu. Taky nesnáší, když se jí někdo lepí na zadek, tak prostě lehce přišlápne przdu, jen aby se rozsvítila světla. Funguje to.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

No mě tak napadá. Já teda ty zástěrky mam taky, ale myslíte si, že za autem se záštěrkama nic nelítá. Co ten aerodynamickej vír za autem co tu vodu zvedá? Neřikejte mi, že když máte zástěrky, tak se vám nešpiní zadní okno. A když se špiní zadní okno, musí se ta voda taky zvedat. Jako zástěrky sou dobrý tak proti odletujícímu štěrku, ale proti vodě to moc nepomůže.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Nov 04, 2008 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Gek wrote:
Na lepiče jsem ženě poradil jednu fintu. Taky nesnáší, když se jí někdo lepí na zadek, tak prostě lehce přišlápne przdu, jen aby se rozsvítila světla. Funguje to.

Ja sa NElepím zo zasady ale keď mi niekto toto urobí tesne pred predbiehacím manevrom tak ma to vytočí, pretože ťažko sa odhadujú jeho reakcie.Vacsinou sa prave taký zas nalepí na mna...Dva krát ma už tak nahnevali, že som použil fintu s brzdou ale tak,že auto aj zareagovalo na dotyk na pedál brzdy...samozrejme nikdy by som to neurobil tak,aby mi rozbil auto, nato ho mám moc moc rád, bez ohľadu nato, že na vine by bol vodič za mnou, kedže on nedodržal zákonom stanovenu(no nikde nedefinovanú Laughing ) bezpečnú vzdialenosť
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 11:51 am    Post subject: Reply with quote

zdenal8 wrote:
Neřikejte mi, že když máte zástěrky, tak se vám nešpiní zadní okno. A když se špiní zadní okno, musí se ta voda taky zvedat. Jako zástěrky sou dobrý tak proti odletujícímu štěrku, ale proti vodě to moc nepomůže.


To je pravda, voda se stejně zvedá, ale není to takový gejzír jako bez zástěr. Tady ani snad nejde o moje zadní okno, to se zasviní stejně, ale o přední okno toho za mnou. A když jsem já ten vzadu, tak o moje přední okno. Bezzástěrák si jede klidně dál ničit další okna, ale já mám starosti. A pokud nemáš pojištěné sklo, máš s ďubkou i problém.

A navíc vodu ze skla otře stěrač, nebo já ale dírku od kaménku na okně ne.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 8:33 pm    Post subject: Reply with quote

No to je fakt, že dírku od kamínku ne. Ale od toho je pojištění čelního skla, který už dneska k povinnýmu ručení nabízí snad každá pojišťovna. A rozumnej člověk, pokud má nový auto s vyhřívanym čelnim sklem, tak ho pojištěný má. Dyť to stojí 500 Kč na rok.
No a ta odletující voda. Mohu doporučit vodu do ostřikovačů Sheron Rally, která na skle vytvoří film a pomáhá a to dost výrazně odvádět vodu z čelního skla.
Takže nějaký možnosti máš. To aby měli všichni zástěrky je bez šance.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Nov 05, 2008 8:49 pm    Post subject: Reply with quote

Stojí, to je pravda, ale ten kašpar co mi ho rozbije tam s mojím sklem nepojede, nevezme si dovolenou aby to všechno zařídil. O to tady taky jde. On bude v pohodě, ale já budu mít starosti. Evil or Very Mad
Jo třeba řekneš, ale to jen dáš do okenářství. Ano, ale já jsem z vesnice a musím tedy jet do velikého města, co bydlí pan Kotrč. A protože mi to neudělají na počkání, musím si zajistit odvoz sebe z oknárny a pro opravené auto aby mě zase někdo dovezl.
Tak jsem ti to asi úplně vysvětlil.
Proto mám zadní zástěrky, aby něměl někdo jiný starosti. Protože co nechceč aby ti dělali druzí, nedělej to ty jim. I když to už asi neplatí, ale já jsem ze staré školy.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Nov 06, 2008 6:42 pm    Post subject: Reply with quote

Já měl na čelním skle Mondea 3 ťukance a všechny jsem chytil od protijedoucích aut. Protijedoucí auto s dlouhejma zástěrkama nedělá sice bordel za sebou, ale kolem sebe.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Nov 21, 2008 12:24 pm    Post subject: Reply with quote

Ja som dal zasterky na auto asi po prvom dazdi. Ked som zistil, kam az to hadze bordel. Prvi tukanec na celnom skle som chytil do mesiaca od kupi. Nastastie sa to dalo zalepit a dodnes je to OK. Sice casom sa pridal dalsi, tiez zalepeny. Najdivnejsi pripad s kamenom sa mistal na kruhaci. Idem si nan vbehnut sak nic siroko daleko a zrazu sa nieco mihne a rana jak zdela do skla a nieco sa este obtrelo o strechu. Nikey som nezistil ani co a ani odcoho to priletelo.

Inac zakon by mal konecne definovat zasterky zadne pre urcite auta. Napr. ofroady a suvka maju velmi odkrite kolesa .
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Nov 25, 2008 10:58 am    Post subject: Reply with quote

toto by mala stanovit EU alebo platnost na vsetky auta jazdiace u nas. Inak ta moze rozhodit ked ta predbehne nemec na SUV s kolesami po strechu a narobi ti skrabance aj za usami. Inac, icask, ako si to lepil? Na nete som nasiel nejake info o oprave okien, ale tie ceny ma zarazili. Tak sa to snazim uspesne uz nejaky ten rocik ignorovat a snad sa to "nerozrastie"
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group