Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

zabezpečení koupeného mírně ojetého Ferdy

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vrba



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 14
Location: Praha

PostPosted: Wed Nov 26, 2008 8:25 pm    Post subject: zabezpečení koupeného mírně ojetého Ferdy Reply with quote

Ještě sem nepatřím úplně, tak se za příspěvek omlouvám... Kupuji mírně ojeteho Ferdu Fusíka 1,4 a tak bych poprosil zkušené o radu jak ho po koupi zabezpečit - původní majitel může mít jak znalosti, tak klíče od veškerého jeho zabezpečení. Namátkou mi jde o bezpečnostní šrouby na litá kola (koupit? jaké? kde ?), centrální zamykání (vyměnit zámek ?), páku na volant (máte s ní zkušenosti ?), imobilizér (je tam ? mám ho nechat zabudovat ?), jak jinak byste mi poradili auto zabezpečit ? Děkuji za konkrétní rady a stanoviska.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Nov 26, 2008 10:04 pm    Post subject: Reply with quote

Tak imobilizér tam je. Já sem teda kupoval novýho, ale nechal sem si namontovat ještě defend lock a havarijní pojštění allrisk. Takže i proti odcizení. U ojetiny sem zámky nikde neměnil a nikdy nebyl problém. A ani nevim o nikom, kdo by to dělal. A že auto odcizil jeho původní majitel, tak o tom sem slyšel snad jednou.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan



Joined: 10 May 2007
Posts: 12

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:10 pm    Post subject: Reply with quote

Já mám taky defend lock a teď si chci ještě objednat Mechanický zámek pedálů aut.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Nov 27, 2008 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

No defend lock asi bude mít většina. Jelikož podle toho co mi řikal prodejce, tak je to jedinej typ zamykání zpátečky, kterej Ford uznává a nechává záruku na vozidlo. Jinak prej nejsou moc nadšený, kdyby tam někdo dával něco od jinýho výrobce. Třeba Construct. Pak se prej občas cukaji kuli záruce. Jako nemám to ověřený. Berte to jenom jako informaci, co mi dal prodejce.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 11:09 am    Post subject: Reply with quote

To je blbost. Ak ti to namontuju vo forde tak je to jedno. Ja tam mam Construct tak su to urcite blaboly. Montovali mi to vo Forde na nove auto. Ale ak to nevedia namontovat tak inu moznost nemas. Iba ak by si siel do forda kde ti daju aj construct.
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
MyTB



Joined: 23 Mar 2008
Posts: 452
Location: Karwina City

PostPosted: Fri Dec 12, 2008 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

Dle meho dobre veci:
1. Alarm umoznujici informovat majitele o naruseni vozidla. Na Felicii jsem mel pripojeny pager, dosah cca 3km, ted jdou koupit kolem 9000Kc sady s GSM pripojenim (informace primo na mobil).
2. Krome externi sireny alarmu mit take malou specialni sirenku schovanou v interieru vozu, ktera vydava tak "sileny" pistivy zvuk, ze v tom aute proste sedet nevydrzite (pripadny vykradac autoradii).
3. Pro ty, co maji auto v garazi: k alarmu jde pripojit bezdratove cidlo, ktere se umisti na stenu garaze, v pripade naruseni garaze zacne houkat jak garazovane auto, tak je opet v pripade GSM (pager) alarmu informovan i majitel.
4. Ruzne vychytavky typu naklonovy detektor (pro pripad pokusu o ukradeni kol nebo nalozeni vozu na odtahovku), ultrazvuk (ale ten ma docela dost falesnych poplachu - uz jsem nekolikrat bezel z obchodaku k autu Smile ) - lepsi je akusticky detektor rozbiti okna, .....

Dobre stranky www.jablotron.cz
_________________
Ford Fusion 1.4 59kW Ebony (2008-2010)
Ford C-Max 1.6 74kW Gen-X (2010-2015)
Ford Tourneo Courier 1.0 EcoBoost 74kW (2015)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Sat Dec 13, 2008 2:55 pm    Post subject: Re: zabezpečení koupeného mírně ojetého Ferdy Reply with quote

Vrba wrote:
Ještě sem nepatřím úplně, tak se za příspěvek omlouvám... Kupuji mírně ojeteho Ferdu Fusíka 1,4 a tak bych poprosil zkušené o radu jak ho po koupi zabezpečit - původní majitel může mít jak znalosti, tak klíče od veškerého jeho zabezpečení. Namátkou mi jde o bezpečnostní šrouby na litá kola (koupit? jaké? kde ?), centrální zamykání (vyměnit zámek ?), páku na volant (máte s ní zkušenosti ?), imobilizér (je tam ? mám ho nechat zabudovat ?), jak jinak byste mi poradili auto zabezpečit ? Děkuji za konkrétní rady a stanoviska.

Ahoj, sepsal jsem ti takove moje desatero ohledně zabezpečení, zatím se mi to vždy vyplatilo a nelituju, že jsem do toho investoval, protože už na první phled to auto odrazuje zloděje a "fetaky" aby ti ho vykradli, poničili atd. Samozřejmě když ho někdo bude chtít ukrast tak ho ukradne. Ale Fusion neni Octavka ani Passat ani BMW atd, takže zas až tak bych se té posledni varianty nebál.

Zámky, centrál:
dle mě je to zbytečné měnit, zaplatit nehoráznou cenu za vyměnu všech zámku. Lepší je proklepnout původniho majitele, aby ti dál všechny klíče. Většinou jsou 2, jeden servisni bez dálky, druhý s dálkovým. Ten je právě důležitý aby nebyl ještě jeden. Protože s dálkou ovládaš i imobilizer, který tam je, a alarm pokud tam nějaký je.
Ještě je možnost zajit do Fordu a nechat si ten klíč s dálkovým ovladáním překodovat, případně i tu řídicí jednotku co je v autě, tím by jsi měl vyřadit všechny ostatni kliče. Chce to ale zajit do Forda a zeptat se na to, už si nepamatuju jak to je přesně.

Páka na volant: naprosta zbyčenost, zloději i zlodějičkové ji uměji za cca 5 až 10 vteřit silou urthnout nebo otočit, případně přeštipnou volant a už odjiždi.

Ohledně zabezpečení:
1) jak už bylo řečeno, určitě zámek řazeni (dostaneš i slevu na pojištěni), značka je na tobě, pokud ti to namontuji ve Fordu, tak si to nech udělát tam, lépe znaji auto a máš větší jistotu že ti něco neponičili. - dle moji zkušenosti.
2) určitě Alarm kvalitni "značkový", např Cobra a s výkonnou sirénou. + k tomu čidla vnitřního prostoru + další čidla, dle výběru.

Případně + k tomu nějaký tajný knoflik nebo kodové zapnuti zapalováni.

3) určitě vypískovat (ne vyleptat) VIN cod na všechny okna se značkou CZ, aby bylo poznat ve které zemi je auto registrovane, za ty peníze co to už dnes stoji, to udělá dobrou službu. cca 1000 Kč.
4) bezbečnostní folie na všechny okna, znemožniš tím zloději rozbít okno.Nebo mu to hooodne ztížiš. Takže žádne vykradene rádio nebo že jsi něco zapměl na sedačce v autě u nákupniho centra, přijdeš a auto je poničene.

Folie jsou od uplně průhledne až po velmi tmave - výběr na tobě.

Ještě se dělaji (což mám třeba ja), že jsou ty folie kombinace bezpečnostnich a termoizolačnich folii v jedne. Takže ti chráni i přehřáti a vypalovani interieru auta, zvýši se učinnost klimatizace a děti a babičky maji radost, že je to sluničko nepáli do hlavy.
5) zámek pedálu - existuje více druhu, záleži co si vybereš a kolik za to hodlaš zaplatit. I kdyby to auto někdo nastartoval, tak s tim stejně neodjede, takže učinná věcička.
6) dvojité uzamknuti auta - víz návod k autu, udělaš to takhle - 2x rychle za sebou zmačkneš knoflik uzamknuti auta na dálce, 2x ti cvakne centrál a zablikaji blinkry.
7) ofuky nebo deflektory oken, zdánlivě nepotřebna věc, ale pokud zapomeneš přivřit okenko, tak to není vidět a zloděj tak jen horko těžko strčit prsty aby ho stáhnul dolu. Lámat to atd už pro něj bude moc nápadne a zdržovani.
Cool. bezpečnostní šrouby hlinikových disku - pokud nemáš, určitě kup, a značku McGard, špiškova kvalita a zabezpečeni za rozumnou cenu.
Pokuž už tam nějake máš, měl by jsi mit i bezpečnostni hlavici, tak koupi jiných zvaž nebo si ty staré nech na zimni plechače a na hlinikové si kup nové. A máš to zabezpečene na obě sezony.
9) před noci nebo když víš, že pár dni nikam nepojedeš - provist kontrolu zamčeni auta, znovu odemknout a zamknout, dotahnout okenka, kapotu, víko kufru. A mělo by to být OK.
10) Ještě je možnost zabudovani vyhledavacího systému, at už aktviniho nebo pasivniho. Např Sherlog nebo nějaky typ GPS nebo GSM vyhledávani. Je to už ale podstaně nákladnější záležitost.
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Gil



Joined: 26 Jul 2008
Posts: 515
Location: Brno

PostPosted: Sat Dec 13, 2008 3:04 pm    Post subject: Reply with quote

Rekl bych že na nejdůležitější jsi zapomněl a to je kvalitní pojištění Cool
_________________
Fusion 2008 1,4 Duratec Ebony ve vecnych lovistich
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Dec 13, 2008 11:06 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
To je blbost. Ak ti to namontuju vo forde tak je to jedno. Ja tam mam Construct tak su to urcite blaboly. Montovali mi to vo Forde na nove auto. Ale ak to nevedia namontovat tak inu moznost nemas. Iba ak by si siel do forda kde ti daju aj construct.


No mě právě řekli, že jediné zabezpečení které Ford uznává je Defend Lock a taky mi to montovali přímo u Forda. Dál sem to neřešil, protože sem si vybral Defend Lock dávno před tím.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
fusik



Joined: 08 Sep 2007
Posts: 103
Location: Praha, CZ

PostPosted: Sun Dec 14, 2008 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Gil wrote:
ňekl bych že na nejdůležitější jsi zapomněl a to je kvalitní pojištění Cool


Pojištěni jsem brál jako samozřejmost.

Povinné ručeni a Havarijní pojištěni je pro mě samozřejmost, u jedne pojiťovny, sleva na zabezpečeni, + nejaky ten bonus když se povede, když ukecáš tak i nějaka sleva od obchod.zástupce., spoluúčast 1000 Kč a hned máš klidnějši spani, teda aspon dle mého názoru.

U Fusiona stači malý jeden ťukanec hned to maš přes 20 000 Kč, takže se ti to hned cele vráti, než kdybys to zaplatil z vlastni kapsy.

Ja v praze bez ALL RISK se ani nehnu, protože hned za rohem to do mě napali nějky blbeček co projel na posledni chvili na semafor nebo volá nebo faraješi atd atd, kolikrát je to i autobus plný lidi, nebo ty co si mysli že v Praze můžou Prasit co to dá, protože to ukazujou furt v TV, jak tady všechno porušujeme a jsme neukázněni atd. třeba s C nebo K a B na značce, a ještě mi k tomu zamavaj. (nechci tim někoho samozřejmě urazit - jen blby zkušenosti z každodenního provozu)
_________________
Fusion 1.6 TDCI,Jeans Blue,2005,Xenony,AutoChip,Disky16-TOORA chrom,UniroyalRainSport2,205/50 R16,Audio Pioneer,6repro,Bruxafol,2xvýfuk UlterSport,Chrompaket OmsaLine,zrcatkaazadni světla NewFusion,chrom-Hagusy,maskaazadní nárazník kopie MondeoS.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sat Apr 18, 2009 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
No mě právě řekli, že jediné zabezpečení které Ford uznává je Defend Lock a taky mi to montovali přímo u Forda. Dál sem to neřešil, protože sem si vybral Defend Lock dávno před tím.

Asi nemáš pravdu-mám od Forda nainstalované uzamykání zpátečky,,MISTER LOCK" známé jako bear lock(medvěd)těch druhů je víc...
http://img162.imageshack.us/gal.php?g=fusik018.jpg
Quote:

_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk


Last edited by Kormi on Sat Apr 18, 2009 11:28 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Apr 18, 2009 7:05 pm    Post subject: Reply with quote

Kormi wrote:
mám od Forda nainstalované uzamykání zpátečky,,MISTER LOCK" známé jako bear lock(medvěd)


To je místo zásuvky? Shocked
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Kormi



Joined: 19 Jan 2009
Posts: 227

PostPosted: Sat Apr 18, 2009 11:25 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Ivašek napsal :To je místo zásuvky? Shocked

Ano a zásuvku mi nainstalovali přímo do té odkládací prohlubně...ideální Laughing-např. když nabíjím mobil můžu ho nechat i v autě a není to vidět -v té prohlubni se to ztratí - když instalují to uzamykání z boku od spolujezdce ,tak je to špatně přístupné -tohle mi vyhovuje více Smile Smile
_________________
Ford Fusion 1,4 -16V -Ebony Blaser 1/09
Ford Grand C Max-1,9 Tdi 12/13
http://fusion.fordclubs.org/nase5.html
MOTTO: ..je jedno čím jezdíš ,ale jezdi jako člověk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Mon Apr 20, 2009 3:24 pm    Post subject: Reply with quote

Ono so zarukou to mas tak, ze ak si nechas nieco niekde inde urobit, oni by mali prebrat zaruku na dotknute veci... /Ja to tak mam.../ A o.i. je tu este jedna vec - aj keby si nikde nikdy nic nedal urobit, aj tak by si mal problem, nakolko vo viacerych automobilkach je velky problem s prebitim sa cez zaruky... KIA - reklama, ze 7 rokov... Po par mesiacoch pojdes, ze v dolnej casti volantu zo zadu je presuchana koza... Predajca Ti povie, ze si to urobil Ty... Hadat sa musel chlap, aby mu to uznali... Sad Taky je pristup a realita... Jedno je reklama, druhe skutocnost...
Inak, vo Forde Ti povedia vsetko tak, aby si to zobral u nich... Ohladne autoalarmu mi tvrdili, ze magicar ma problemy s elektronikou vo fordoch - bullshit... A snazil sa mi natlacit META system... Ked som im ale povedal, ze chcem HPA, povedali mi, ze nemaju, ze montuju len HPB... Tak som im povedal, nech si to nechaju, ze su to vyhodene prachy... /HPA ma vlastny ovladac a tym plavajuci kod, HPB pouziva dialkovy ovladac auta, cim sa signal-kod nemeni - pre vysvetlenie.../
Takze je fajn toto forum, kde si mozeme povedat veci ako su a nenechat sa neustale napalovat predajcami, ktori nevidia cestu pomoci, ale zisku...
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group