Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Celne sklo - Čmuhy pri daždi
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 9:03 pm    Post subject: Celne sklo - Čmuhy pri daždi Reply with quote

Mam taky blby problem.
Neviem čím a čo sa stalo. Ale teraz co pršalo tak som mal na prednom skle čmuhy. No a potme, čo ma osvietilo protiiduce auto, hotova katastrofa! nič som nevidel.
Najprv som myslel, že mam orosene sklo zvnutra, ale nie.
Potom na druhy den som to pretieral handrou a cleaonom na sklo a tie čmuhy sa tam znovu objavovali. Su take mapy. Mate s tym niekto skusenosti?
Co som urobil zle. Nalial som do letneho ostrekovača zimny. Ale mam zato, že to nemože mať taky dopad.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 9:11 pm    Post subject: Re: Čmuhy pri daždi Reply with quote

duves wrote:
Mam taky blby problem.
Neviem čím a čo sa stalo. Ale teraz co pršalo tak som mal na prednom skle čmuhy. No a potme, čo ma osvietilo protiiduce auto, hotova katastrofa! nič som nevidel.
Najprv som myslel, že mam orosene sklo zvnutra, ale nie.
Potom na druhy den som to pretieral handrou a cleaonom na sklo a tie čmuhy sa tam znovu objavovali. Su take mapy. Mate s tym niekto skusenosti?
Co som urobil zle. Nalial som do letneho ostrekovača zimny. Ale mam zato, že to nemože mať taky dopad.


Nebol si umývať auto na kefách? Tie totiž jednak ničia lak, neumyju skoro nič a keď voskujú tak navoskujú aj okno a potom to tobí také mapy pri daždi Smile Aj preto tam nechodím, mám rád svoje auto.
Skus urobiť tak, že si namočíš sklo(vyleješ kybel vody) a na špongiu si dáš čistú Jar,Pur a podobne....poriadne umyješ okno takou hustou penou, nehambi sa aj 5 minut a potom dôkladne opláchni vodou, malo by to pomôcť, aspon mne to vždy pomohlo, keď mal oco na služobnom aute masné okno.
Na zahodenie nie sú aj tekuté stierače (Sheron Rain off) fakže to funguje a keď aj už musiš používaš stierače, tak vidiš jasne, proste pekný pohľad Cool
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Fri Nov 28, 2008 11:06 pm    Post subject: Reply with quote

jj. Sheron rain off nebo sheron rally sou naprosto perfektní. Používám už několik let a paráda. +kvalitní stěrače.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 8:08 am    Post subject: Reply with quote

Na kefach som nebol. No napadlo ma....voskoval som na dušičky. Je možne, že pri prvom daždi sa z toho vytvoril film na okne?
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 3:09 pm    Post subject: Reply with quote

ty čmouhy mě to dělá taky, na myčce jsem nebyl a tekuté stěrače tam mám, myslel jsem si že asi budou špatné gumy, ale nevim jak mají dlouho vydržet, mám je rok. Zvláštní na tom je že to začalo dělat jaksi maráz. Kapalinu do ostřikovačů používám celý rok stejnou a dělá to až teď v zimě Shocked
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

joko69 wrote:
ty čmouhy mě to dělá taky, na myčce jsem nebyl a tekuté stěrače tam mám, myslel jsem si že asi budou špatné gumy, ale nevim jak mají dlouho vydržet, mám je rok. Zvláštní na tom je že to začalo dělat jaksi maráz. Kapalinu do ostřikovačů používám celý rok stejnou a dělá to až teď v zimě Shocked

Nemusia byť staré stierače, ale jednoducho stvrdnú gumičky vplyvom zimy....Ja ich mám od nového auta 3,5 roka (116 tis. km), hovoria, že už by bolo treba vymeniť, no zatiaľ stieraju dobre...Tie mastné mapy resp. čmuhy sa objavujú, keď je už staršia vrstva tekutých stieračov, doslova sa to oderie:-) lebo ono to je vlastne tiež namastenie okna Cool
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 7:10 pm    Post subject: Reply with quote

Taky mi to začalo nedokonale stírat po roce a půl. Tak jsem nedávno koupil nějaké uhlíkové stírací lišty za cca 100,-Kč. Vyměnil jsem je a dobrý.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 7:47 pm    Post subject: Reply with quote

Já se taky musím přidat...
Mě to hodně dělá při spodní části ve prostřed směrem k řidiči asi 10cm širokou a 15 cm dlouhou šmouhu.A ješte u spolujezdce po celý jeho straně...
Taky nevím co stím..každej den to čistím.
Asi je to tou silničářskou solí a všelijakým sarajtem..
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Blazer Blue,Audio 6000 CD,PalPc,Tonovaná zadní skla......

--Fair play--
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 8:03 pm    Post subject: Reply with quote

Co jsem někde četl, tak by se stěrače měli měnit 1-2x za rok. Právě kuli tomu bordelu co se na okno dostane přes zimu.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Sat Nov 29, 2008 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

Liboro wrote:
Ja ich mám od nového auta 3,5 roka (116 tis. km), hovoria, že už by bolo treba vymeniť, no zatiaľ stieraju dobre...

Chcel by som vidiet to tvoje zotrete okno. Ak mas tak dlho stierace bud nejazdis v noci po dazdi alebo ked prsi ides pesi. Ja som menil stierace po par mesiacoch. Ale riesia sa v inej teme. Bosch Aerotwin (a la Tesco).http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=530&start=30&postdays=0&postorder=asc&highlight=
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 11:53 am    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:

Chcel by som vidiet to tvoje zotrete okno. Ak mas tak dlho stierace bud nejazdis v noci po dazdi alebo ked prsi ides pesi. Ja som menil stierace po par mesiacoch. Ale riesia sa v inej teme. Bosch Aerotwin (a la Tesco).http://fusion.fordclubs.org/forum/viewtopic.php?t=530&start=30&postdays=0&postorder=asc&highlight=

No ako aj ja som prekvapený, že tak dlho vydržali,samozrejme, nie sú ako nové, to nevravím,ale ešte zotierajú dobre, je vidieť vynikajúco.Proste nie je potrebné ich meniť.Možno prispieva aj to, že auto sa garážuje, čiže nie sú až tak vystavené poveternostným vplyvom.
Autom jazdíme stále - denne, či cez den, či v noci, či v lete, či v zime, či za sucha, či za dažda... a prvé dva roky cez 40 tisíc, potom už menej, cca 20 tis.ročne + využívame aj iné vozy.Aj krátke vzdialenosti,ale aj krížom cez celé Slovensko, boli dni, kedy Fusionom prišiel brácho domov z Blavy do Žiliny a len sa vymenili a oco pokračoval do Sniny, t.j. 550 km cesta. a na víkend naspäť Cool alebo sa chodia iné dlhšie či kratšie trasy, takže auto jazdí,nestojí na špalíkoch...Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Sun Nov 30, 2008 6:28 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

inak ja som auto kupoval v maji 2006 a zatial som nemal potrebu menit stierace ... mam povodne a som spokojny, len ich stale umyvam, ked som na benzinke a umyvam predne sklo, aby neboli smuhy .. najazdenych 51 000km ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Nov 30, 2008 6:30 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
inak ja som auto kupoval v maji 2006 a zatial som nemal potrebu menit stierace ... mam povodne a som spokojny, len ich stale umyvam, ked som na benzinke a umyvam predne sklo, aby neboli smuhy .. najazdenych 51 000km ...

Rok po nás Laughing
Jj,to umývanie je dobré, pomôže im to, keď ich človek pretre vlhkou handričkou apod. alebo pri umývaní auta nie je lenivý, zdvihne stierače a prejde po nich špongiou Wink
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Dec 18, 2008 11:21 am    Post subject: Reply with quote

Vcera som kupil Sheron rain off. Aplikoval som to na mokre sklo a bolo to ešte horšie. Nieco robím zle? Treba to aplikovať na suche okno?
Skusim to vyfotit, lebo nejde o mastnotu. Na skle pri daždi sa vytvaraju take matne mapy a z vnutra je slaby vyhlad na vozovku. Mam z toho nervy. Cez vikend som si ručne poumyval auto, okna tiež.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Thu Dec 18, 2008 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Vcera som kupil Sheron rain off. Aplikoval som to na mokre sklo a bolo to ešte horšie. Nieco robím zle? Treba to aplikovať na suche okno?
Skusim to vyfotit, lebo nejde o mastnotu. Na skle pri daždi sa vytvaraju take matne mapy a z vnutra je slaby vyhlad na vozovku. Mam z toho nervy. Cez vikend som si ručne poumyval auto, okna tiež.


tekuté stěrače jedině na suché sklo a vyleštit, dle návodu
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group