Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Celne sklo - Čmuhy pri daždi
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Dec 18, 2008 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

joko69 wrote:

tekuté stěrače jedině na suché sklo a vyleštit, dle návodu


Presne tak, musi byť suché čisté sklo. Keď idem nanášať tak pred umývaním auta, umyjem samostane okná(šampon.voda+oplach čistou) zotrem gumennou stierkou. Nanesiem Sheron rain off, preleštím a potom normálne komplet umyjem auto (aj okná) a tým zamedzím šmuhám. Inak minule mi to tiež robilo také mastné mapy na čelnom okne, tak uplne najjednoduchšie riešenie, technický benzín alebo lieh potom šamponová voda a už sa nič nerobilo. Laughing
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Dec 19, 2008 9:04 am    Post subject: Reply with quote

Nechapem, že prečo to aplikovať pred umytim auta.

No vecra som to robil v garaži. To leštenie je pekna pakaren, lebo ten sajrajt je dajaky mastny alebo čo. Prechodne to bolo este horsie ako normalne, ukazali sa tam flaky a stale to neslo preč. Leštil som ako blazon.
To som zvedavy na ten dažd.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango


Last edited by duves on Sat Dec 20, 2008 10:49 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Fri Dec 19, 2008 1:33 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Nechapem, že prečo to aplikovať pred umytim auta...


Pripadne šmuhy sa umyjú,ale to je len grif, keď sa ti to nechce donekonečna leštiť.Samozrejme musí byť čisté okno, preto ho predtym umyjem samostatne + treba mať čistú handru...Wink Ano je to také mastné a to mi vadí, že po čase to začne robiť mastné mapy.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
joko69



Joined: 25 May 2008
Posts: 50

PostPosted: Fri Dec 19, 2008 5:24 pm    Post subject: Reply with quote

Funguje to jako leštěnka, musíš nechat zaschnout a potom leštit
_________________
Ford Fusion, Ebony 5D 1.4 Duratec /barva:DEEP NAVY/tmavě tónovaná skla / Mio C520 / 9/2007
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Dec 26, 2008 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Takže zatial ocenujem! Parada. Mam taky silny dojem, že ten sheron rain off vytvara vyssie napätie na povrchu kvapky dažďa. Na skle sa voda nerozlieva, ale drži sa v takych guličkach a napor vzduchu to vytlača preč. Včera, čo u nas bolo ešte mokro a nad nulou, tak som ostrekovače nepoužil, stačil stierač. Nechapem.
Vdaka za tip mladenci. Cool

p.s. este som zvedavy na dažd po tme.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TREK



Joined: 03 Jul 2008
Posts: 156
Location: Bratislava

PostPosted: Sat Jan 09, 2010 4:45 pm    Post subject: Reply with quote

k tym flakom a mapam na celnom skle.Nikto si to z nas nezavinil,je to z vyroby,mne to robilo tiez a kolega to ma tiez na mesiac starom peugeote. su to mapy z vyroby predneho skla, som uz vydel aj tie kruznice zo saviek pri montazi. treba nato technicky benzin a kopu nervov,len to rozlestit a je to v poriadku . moze sa to vyskitnut aj na zadnom skle. dost to otravuje nervy pri osvetleni protiiducich vozidiel v noci.
_________________
FORD FUSION ,RIVAL X,1.4l,80hp,TANGO,
6X AIRBAG,KLIMA, denne svietenie,
2 DIN PIONEER,195X55 R16´
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
GaZ



Joined: 29 Mar 2009
Posts: 100
Location: Bratislava

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 9:21 pm    Post subject: Reply with quote

Prva skusenost so Sheron Rain off-om je velmi nepresvedciva Sad. Mozno som nieco robil zle, aj ked som postupoval podla navodu... Zacina to "ucinkovat" az od rychlosti 80 km/h, dovtedy sa nam gulicky vody drzia na mieste. Okrem toho, ked zapnem stierace, tak drhnu, ako keby sli na sucho, hoci je sklo posiate vodnymi gulickami.
_________________
Ford Fusion Flair X - 1.4 Duratec 16V - Sea Grey

Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Jul 25, 2010 10:24 pm    Post subject: Reply with quote

To, že to funguje až od 80 km/h je normálne a čo sa týka tých stieračov, tak prvých pár krát budú tak skákať, no po čase to prestane Smile
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 2:39 pm    Post subject: Reply with quote

GaZ wrote:
Prva skusenost so Sheron Rain off-om je velmi nepresvedciva Sad. Mozno som nieco robil zle, aj ked som postupoval podla navodu... Zacina to "ucinkovat" az od rychlosti 80 km/h, dovtedy sa nam gulicky vody drzia na mieste. Okrem toho, ked zapnem stierace, tak drhnu, ako keby sli na sucho, hoci je sklo posiate vodnymi gulickami.

Gulicky je jedna vec a ich odfukovanie vec druha.
Ked si nepoužil ten zazračny pripravok, tak si to mal pri 50-ke lepsie?
Lebo ja nie. Mne robi dažd problemy, resp. sa necitim dobre, ak mi zostava roztečena voda na skle. Tie guličky, tak to je parada.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4425

PostPosted: Sat Nov 20, 2010 5:58 pm    Post subject: Reply with quote

pridane z ineho topicu (spajanie):

MajoV wrote:
nexter wrote:
Mam na vas otazku. Ked prsi tak po zotreti celneho skla sa mi vytvori ako keby taka "mapa" na skle. Najskor som si myslel ze je to nejaky konzervacny prostriedok a ze casom sa to zosucha a bude to ok ale minule ked som umyval okno tak som si dal sakra zalezat aby som okno poriadne vycistil pouzil som aj omastovacie prostriedky ale nevypada to ze by na skle nieco bolo. Ono ide oto ze za normalnych okolnosti je okno v pohode ale ked sprchne alebo pustim ostrekovac tak sa tam vytvory taka neviem to inak nazvat iba mapa. A vadi mi to najma v noci ked prsi lebo potom je znizena priehladnost alebo viditelnost toho skla. Vtedy to vyzera ako keby to okno bolo mierne zahmlene.
Chcem vediet ci si to niekto vsimol, a ak ano co s tym?
Vdaka za nazory.

Riesilo sa to tu pri stieracoch.
Asi som mal ten isty problem. Povedal by som, ze to je dlhy stierac a slaba pruzina ale neviem to isto. No a co pomoze? Chod do Tesca kup si tie speci stierace znacky Tesco - vyzeraju ako Aerotwin za 100 SK / ks a hotovo. Ja si ich neviem vynachvalit akurat, ze mi ukradli jednu sadu lebo original stoji 1000Sk... Ale ucel plnia rovnakodobre Smile.
Tiez jazdim v noci (90% z mojich 25tisic km) a viem presne o com hovoris ked prsi musis vidiet vsetko nielen trochu. Odvtedy mam aj cyklovac pomalsie ako niektore auta.


pavluto wrote:
jako bys měl na tom vosk,mě to občas taky dělá,tak zapnu vyhřívaní čelního skla ani ne po minutce je to pryč


Ivašek a spol. wrote:
Máme probém-možná něco podobného jako nexter...
Při dešti když se pustí stěrače, tak po čelním skle "dřou" -jakoby bylo jemně namrzlé Sad
Dělá už to delší dobu, nepomohlo ani voda v ostřikovačích,ani jarová voda ani vydrhnutí přípravkem na skla...
Šteračemi to nebude, ty jsou cca půl roku staré..spíše to od něčeho bude zašpiněné,protože z určitého uhlu nebo proti slunku jdou na něm vidět takové "tupky".
Nevíte čím to zkusit ještě vyčistit? Rolling Eyes
Díky za odpovědi.


Ivašek a spol. wrote:
Ted nevím kde to dát..ale dám to tady, protože to stejně asi s tím Duvesovým moc společného nemá Rolling Eyes

"Tečky" na čelním skle,které nejdou umýt a asi způsobují to "dření" stěračů...



hanýsek starší wrote:
Tak i já se po včerejší večerní jízdě z HK zapojuji do debaty o čelním skle a stěračích.
U nás ve východních Čechách včera od 16:30hodin lilo jak z "konve".Dá se říci,že poprve cca.po1.roce jsem jel chvílemi i na plné stěrače.Při projíždění obcemi,kde svítilo veřejné osvětlení (žluté světlo od sodíkových výbojek) jsem za stopou setření skla stěračem vždy na chvilku viděl jakoby orosené sklo - zamlželý potah, který během 2.sekund vždy zmizel.Na vnitřní straně skla nic,při potkávání protijedoucích aut také nic.Pouze když do stíraného skla při projíždění obcí zasvítilo světlo veřej.osvětlení.
Je to zvláštní,FoFíka meju stále ručně,před zimou jsem ho celého "opláchl" kvalitním šampónem a dostatkem vody udělal skla,která jsem pak vyleštil bezalkoholovým přípravkem na skla,který je perfektně vyleští a nezanechává žádné čmouhy.
Stěrače nijak nedrhnou,pokud nejedu ,tak je mám v garáži podložené elektrikářskými vývodkami,aby se břity zbytečně neotlačovaly.Stírají v pohodě bez znatelných čmouh,takže si dost dobře ten popisovaný "chvilkově zamlželý"efekt na skle nedovedu vysvětlit. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Už jste někdo při jízdě za deště něco podobného pozorovali???

_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group