Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

slusnak a magor

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 8:19 am    Post subject: slusnak a magor Reply with quote

nevideli ste v sobotu autosalon na prime?

spravili jazdu 130 km, cast mesto, cast okresky a cast dialnica, vsetko za plnej prvadzky, s dvoma sofermi :
- zena, kludna jazda s predvidanim, dodrziavanie predpisov - kryci nazov "slusnak"
- chlap, jazda brzda-plyn, agresivny styl - kryci nazov "magor"
- auto subaru impreza tusim 2.2 l

vysledok :
- slusnak spotreba 8.2 l/100
- magor spotreba 13.7 l/100, rychlejsi o 4 minuty...

verim, ze oproti zenskej by sa dala spotreba este o litrik stiahnut a cas o nejaku minutku skratit, samozrejme s nedodrziavanim predpisov... Twisted Evil
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
pirat



Joined: 26 Jul 2007
Posts: 315
Location: Košice

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 5:55 pm    Post subject: Re: slusnak a magor Reply with quote

vls wrote:
nevideli ste v sobotu autosalon na prime?

spravili jazdu 130 km, cast mesto, cast okresky a cast dialnica, vsetko za plnej prvadzky, s dvoma sofermi :
- zena, kludna jazda s predvidanim, dodrziavanie predpisov - kryci nazov "slusnak"
- chlap, jazda brzda-plyn, agresivny styl - kryci nazov "magor"
- auto subaru impreza tusim 2.2 l

vysledok :
- slusnak spotreba 8.2 l/100
- magor spotreba 13.7 l/100, rychlejsi o 4 minuty...

verim, ze oproti zenskej by sa dala spotreba este o litrik stiahnut a cas o nejaku minutku skratit, samozrejme s nedodrziavanim predpisov... Twisted Evil


Pre mna nic nove davno viem, ze plynula jazda je rychla a lacna. Denne sa otom presviecam, ked niekto pare jak das a v KE na svetlach sa stretneme Smile
_________________
1.4 TDCi Tango-cervena metaliza
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 7:40 pm    Post subject: Reply with quote

Občas se mi stane když jedu trochu dál a nějakej magor mne dost riskantně předjíždí, tak ho dost často dojíždím, když stojí u železničního přejezdu a mezi námi je cca 5 aut. Laughing nebo ho zastavili policajti. Laughing Laughing a já ho ještě předjedu. Laughing Laughing Laughing
Murphyho zákony fungují na tomto světě jako jediné na 100%. Čím víc spěcháš, tím víc překážek musíš překonat. Vyzkoušeno i na vlastní kůži.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Apr 21, 2008 8:13 pm    Post subject: Reply with quote

Na trase 130km rozdíl 4minuty? Agresivním stylem jízdy? To mi nějak neštymuje. To mi připadá spíš jako pokus o dosažení co nejvyšší spotřeby při co nejpomalejší jízdě. Nedokážu si představit, jak se dá jet "jako magor" a přitom současně dodržovat silniční zákon. Takovým stylem nejezdí nikdo, když už jede brzda-plyn, tak taky agresivně kašle na rychlostní limity a ostantí "nepodstatná" omezní. A pak samozřejmě při spotřebě 13,7 na tu ženskou najede 4 minuty každých 10km.

Naposledy jsem takového magora v Minicooperu "S" potkal v sobotu cestou z pardubic, sice jsem ho pak taky dojel na semaforu u dopravního omezení na začátku města, ale to už mezi námi bylo 5 aut a během následujícich 3km průjezdu městem bez ohledu na plnou čáru a provoz v protisměru zcela po "magorsku" předjel dalších asi 10 aut a zmizel za obzorem. Žádný boží mlýn ho nesemlel.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 2:31 pm    Post subject: Reply with quote

Jezdím služebně do Budějovic. Kdysi to bylo častěji, tak jsem vymýšlel ptákoviny. Jednou jsem jel přesně podle předpisů 200 kilometrů jsem ujel za 3 hodiny. Jindy jsem jel jako prase, dělal to co nesnáším u jiných a výsledek byl cca 5 minut do plusu.
Zkusil jsem to dvakrát. Pak už ne, protože jsem rád, že mám řidičák. Ale prostě jsem si ověřil to, co je výše popsané. Dnes už tak moc nespěchám, vím, že to nemá smysl.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Tue Apr 22, 2008 5:18 pm    Post subject: Reply with quote

Gek: ono opravdu záleží na autě a na řidiči. S fabií 1.2HTP nic nenaspěcháš. Ale ve výše uvedeném příkladu šlo o subaru impreza 2.2 a to už je jiné nářadí. "Jako magor" vypadá takhle http://cafe.loveme.cz/video/hovado-za-volantem-na-ceskych-silnicich-rychla-jizda-autem/
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 9:36 am    Post subject: Reply with quote

Aha. Já jsem zapoměl napsat že to bylo s dvoulitrem Octavie turbo benzin 16 ventil. Tak nějak to bylo. A že teda jede hezky Very Happy

A až tak prasensky jako je na videu jsem teda nejel. Žiju rád.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
KK



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 134

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 8:14 pm    Post subject: Reply with quote

Celý je to hrůza pomyslet, ale jeden borec navíc se tam taly našel. Rolling Eyes Na tom druhým videu mu tam vjel starým orezlým favoritem a donutil ho ject za ním dokud si on sám šnečím tempem nepředjel nákladák. Razz Zkazil mu čas tak o cca 20 sec, možná to mohl mít i za 50 min. Question

V jednu dobu jsem hodně jezdil Trutnov - Mělník asi 120 km a když byl provoz tak jsem to neuspěchal a rozdíl mezi jízdou za provozu a jízdou v noci kdy jsem potkal max 5 aut byl i necelá hodina. Když je velký provoz, tak to neuspěcháš i kdyby ses rozkrájel.
_________________
KK
nyní C-MAX 1,6 Tdci GEN-X - 5/2010 - metalická šedá sea
a ještě stále dál Fusion - nyní Cukáček 1,4 Tdci Trend - 8/06 - Stříbrná Mondust
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Apr 23, 2008 8:56 pm    Post subject: Reply with quote

Gek: oktávka dvoulitr v turbu se zase tak dlouho nedělá (tuším až od 2006, možná už koncem 2005), navíc 2.0TFSI se dává pouze do O II RS, psal jsi "kdysi" Wink. Na mě to trochu působí dojmem, že vlastně ani nevíš, čím jsi to "kdysi" jezdil, zato přesně víš, jak dlouho ti to trvalo Laughing

Taky se mám rád a snažím se podle toho jezdit. Ale podle vlastních zkušesností, když jedu normálně (to znamená že i moje tchýně na sedadle spolujezdce je v pohodě a neječí strachy Wink), žere mi auto cca 10 l/100km. Když jedu na spotřebu, dokážu se dostat na cca 8-9 litrů, ale dojezdový čas se mi prodlouží o 15-20%.

Ale neřešme to, holt každý jezdíme jinak. Někdo je stejně rychlý(nebo pomalý) ať se snaží jak chce, někomu to udělá větší rozdíl. Mě jen překvapil výslsdek toho testu, protože je v rozporu s mými zkušenostmi, podle jiných je test OK. Beru, už to neřeším.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sedlaq



Joined: 17 May 2007
Posts: 529
Location: ČR - JM

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 1:15 pm    Post subject: Reply with quote

My asi tu "Gekovu" Octavii máme v práci. LaurinKlement 20V. Hodně lidí si myslí, že je to dvoulitr, ten nápis vzadu je matoucí. Je to benzín 1800ccm s dvaceti ventily, ale opravdu jede jako z praku.
_________________
Fusion 1,4 Champion Ebony 6/2007, červená Colorado - prodáno
Mitsubishi SpaceStar 1,3 8/2000, zelená
Dacia Duster Arktica 4x4 dCi 4/2013 stříbrná
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Thu Apr 24, 2008 1:36 pm    Post subject: Reply with quote

Děkuji. Pro mě je z toho důležitá zkušenost.
Na boku má sice něco jiného ( myslím Comfort ), ale koukat už se nejdu.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Guláš - na kus reči All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group