Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ŤUKES
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie
View previous topic :: View next topic  
Author Message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Sat Mar 15, 2008 4:30 pm    Post subject: Reply with quote

KK wrote:
Hm,taky jsem měl dobrý týden...

To je teda pech

edit by admin z dovodu zbytocneho komentovania celeho prispevku
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
madmax



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 39
Location: Košice-okolie

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Musím sa priznať, že vám trošku "závidím" , lebo aspoň viete kto alebo ako ste nabúrali. Ja som to šťastie nemal. Do mňa niekto jednoducho nabúral ( na parkovisku) a odišiel. Odniesol si to predný nárazník. Bol síce len prasknutý, ale bol som to ohlásiť v poisťovni. Sumár 19 400,- Sk a nejaké drobné. Ešte že mám spoluúčasť len 2000,- SK.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec 06/2007 - pokial ho manzelka nezlikvidovala Smile
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

Uf, to su riadne pálky.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jader



Joined: 12 Feb 2007
Posts: 60
Location: Košice-okolie

PostPosted: Mon Mar 17, 2008 7:49 pm    Post subject: Reply with quote

Dulius neviem či by nebolo vhodné presunúť tému do sekcie napr. karoséria atd., nakoľko guľáš je o všetkom čo s autom nesúvisí.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 1:42 pm    Post subject: Reply with quote

Tak 1. " ťukanec" je tady...před 14dny se FoFík Laughing při couvání neshodl s dědovým Favoritem...na Favoušovi nic není-jenom podřený nárazník a my máme podřenou lištu na spolujezdcových dveřích a promáčklinu a odřeninu na blátníku Sad .





Známý by to vyklepal a nastříkal cca za 3000Kč-ale to bychom ztratili záruku na ten blatník nebo to dát do Fordu-tam jsme už byli a technik říkal,že by doporučil vyměnit celý blatník-cca 10 000Kč,že by vyklepání stálo asi jenom o 2litry méně...a je tam prý riziko,že když se to vykituje,tak ten kit pry může kdykoliv prasknou a musí se lakovat znova...
Takže dotaz zní: Je to s tím kitem pravda-že může (např.když se o to někdo opře)lak prasknout nebo kecal? (myslíme si ,že kecal,aby měl kšeft Wink )
A druhá věc: zaplatit to hotově,nebo z havarijky-to bychom ale ztratili bonus...
Díky za odpovědi Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 3:13 pm    Post subject: Reply with quote

jader wrote:
Dulius neviem či by nebolo vhodné presunúť tému do sekcie napr. karoséria atd., nakoľko guľáš je o všetkom čo s autom nesúvisí.

done Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Aug 15, 2008 3:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Tak 1. " ťukanec" je tady...před 14dny se FoFík Laughing při couvání neshodl s dědovým Favoritem...na Favoušovi nic není-jenom podřený nárazník a my máme podřenou lištu na spolujezdcových dveřích a promáčklinu a odřeninu na blátníku

To je vinou tych tenkych plechov.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 17, 2008 10:12 am    Post subject: Reply with quote

Mojho Fusiona mi tiez niekto na parkovisku odrel,ale zozadu,nastasie len odreta farba na narazniku plasotovom, lavy bok,pod vieckom nadrze,ale dole na narazniku,dal som si namiesat sprej,ale farba nedrzi na plaste,len na kove:-( Ked skonci leasing a auto bude konecne moje aj na papieri, dam vsetko do poriadku:-D Inak to nas**e ze clovek sa stara o auto,vsetci mu zavidia a vravia, ze vyzera ako nove a nie ze je 3,5 rocne a nema 115 tis. km...zajde clovek do mesta a bum, uz je to tu....ja by som bral vodicaky takym ludom, ked chce burat a povazuje tuknutie za normalne, nema co mat vodicak! Ja som nenabural, hoci som pomerne kratko vodic a nechastam sa:-D ale beriem si priklad z otca, ktory ma 32 rokov vodicak,1,4 miliona kilometrov, jazdi so vsetkym okrem autobusu, ma skusenosti aj s vysokovykonnými autami atakujucimi 270km/h a nemal ziadnu buračku a ani musim zaklopat zvladol aj kriticke situacie,ktore zavinili iní....
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Sep 21, 2008 5:36 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Tak 1. " ťukanec" je tady...


Tak FoFíček je doma spravený-vyklepaný a nalakovaný Wink .
Nakonec jsme to dali tomu známému (sice jsme ztratili záruku na ten blatník,ale je to levnější a ten blatník ani nesundával,opravoval to na autě)...no a cena? 2 000 Kč !!!! Smile
Takže to vyšlo levně a ještě nám dal zbytek barvy,který prý stačí na celý blátník. Wink ...jenom si necháme vyměnit lištu na dveřích od spolujezdce... Smile


_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Tue Sep 23, 2008 8:35 am    Post subject: Reply with quote

Na parkovisku som vysokointeligentne tukol do odparkovaneho auta (kolegovho). Mimochodom boli tam len 2 auta moje a to jeho. Keby sa to stalo niekomu inemu a porozprava mi to poviem si to je ale debil ale teraz viem pochopit ze aj takato sprosta nahoda sa stane. Na moju obhajobu snad len poviem to ze kazdy bozi den odchadzam z toho parkoviska ako posledny takze tam nieje ziadne auto a v osudovy den ked som isiel k autu som este telefonoval takze som bol zaujaty rozhovorom. A nejak podvedome som mal v sebe ze na parkovisku nic nie je ako vzdy. Nie je to ospravedlnenie skor mozno len poucenie aj pre ostatnych nech su pozorny aj pri kazdodennej rutine ako je cuvanie z parkoviska. Neviete si predstavit ako som sa citil ked som mu to isiel povedat Crying or Very sad
Na FoFu sa dokopy nic nestalo ohnuty naraznik a otlacok jeho farby na piatych dverach ale jeho fabia si to odniesla horsie. Pokrcene vodicove a zadne lave dvere + škrabance.

Chcem sa spytat ako to bezi pri procese s havarijnou poistkou...
A neviem ci fakturu za opravu zaplatim najskor ja a potom mi to preplati poistovna alebo ako?
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Sep 23, 2008 4:54 pm    Post subject: Reply with quote

nexter wrote:

Chcem sa spytat ako to bezi pri procese s havarijnou poistkou...
A neviem ci fakturu za opravu zaplatim najskor ja a potom mi to preplati poistovna alebo ako?


U nás v ČR je škoda způsobená na druhém autě hrazená z povinného ručení viníka.A škoda na vlastním autě z havarijního.... Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 8:24 am    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
U nás v ČR je škoda způsobená na druhém autě hrazená z povinného ručení viníka.A škoda na vlastním autě z havarijního...


Tak to mi je jasne, len ma zaujima ked mi v servise vymenia ten naraznik tak ci platbu zaplatim ja a potom mi to preplati poistovna alebo to hned plati poistovna...
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 5:34 pm    Post subject: Reply with quote

nexter wrote:
Tak to mi je jasne, len ma zaujima ked mi v servise vymenia ten naraznik tak ci platbu zaplatim ja a potom mi to preplati poistovna alebo to hned plati poistovna...


Když jsme byli s „ťukancem“ ve FORDu, tak nám řekli, že to jde oběma způsoby. Ale v případě, že bude fakturu proplácet pojišťovna, že si tam auto nechají do té doby než zaplatí. Takže je lepší zaplatit opravu sám, mít hned auto k dispozici a pak si vyřídit pojišťovnu.
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Sep 24, 2008 6:25 pm    Post subject: Reply with quote

S tym nechanim auta by mali smolu,kedze je to sukromny majetok, nemozu ti ho zadrziavat, inak to mozes nahanat sudnou cestou a uplatnovat si pripadny usly zisk za nemoznost vyuzivat motorove vozidlo a taktiez nemajetkovu skodu....Viem, ze to bezna prax v servisom,davat si taku podmienku,ale vzdy ked vytiahnes tento argument,tak ti auto daju:-D.Ale prirodzene je lepsie ist schodnejsou cestou,takze asi zaplatit a potom riesit poistnovnu.Niektore servisy to robia aj pre nas pohodlne, ze opravia a oni si riesia veci z poistovnou.Myslim,ze vsetko je o dohode a prva moznost je pritiahnuta za vlasy,ale dalo by sa aj tak:-D


Ivašek a spol. wrote:
nexter wrote:
Tak to mi je jasne, len ma zaujima ked mi v servise vymenia ten naraznik tak ci platbu zaplatim ja a potom mi to preplati poistovna alebo to hned plati poistovna...


Když jsme byli s „ťukancem“ ve FORDu, tak nám řekli, že to jde oběma způsoby. Ale v případě, že bude fakturu proplácet pojišťovna, že si tam auto nechají do té doby než zaplatí. Takže je lepší zaplatit opravu sám, mít hned auto k dispozici a pak si vyřídit pojišťovnu.

_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Thu Sep 25, 2008 9:36 am    Post subject: Reply with quote

mne dala poistovna nimi odhadnute peniaze asi do 4-5 dni a po oprave doplatila naklady podla faktury...
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Karoseria, lakovanie All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Page 2 of 13

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group