Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

poistná udalosť - ako na to? / napr. celne sklo
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Jun 02, 2009 9:06 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
oki, takze to ma nahlasit ON ...

No u nás to on nahlásil, ale my sme to urýchlili tým, že sme sa ohlásili na druhý den cez bezplatnú infolinku, už to mali v PC, povedala kam máme ísť dali nám číslo poistnej udalosti a tam sa pokračovalo ako som písal. Vo Forde ti to určite nebudu meniť, lebo ten nemajú zazmluvnený. Inak v tom Hornete som trval na oreginál Pilkingtone, keď dali staré dole tak mi volal, že im doniesli len Splintex, že na Pilkington by som musel čakať ešte týžden, skoro som vylelet. No tak máme čelné okno síce úplne rovnaké, známeho výrobcu(dodavá na VW, Skodu...) ale nie oreginál aké ide od výroby vo Forde!
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Fri Jul 30, 2010 7:47 am    Post subject: Reply with quote

http://natankuj.sme.sk/c/5461343/kamienok-poskodil-celne-sklo-nahanat-vinnika.html
- fajn diskusia k clanku
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Sun Jul 08, 2012 2:29 pm    Post subject: Reply with quote

http://michalovce.korzar.sme.sk/c/6448136/vodic-chce-za-poskodene-sklo-bojovat-na-sude.html Evil or Very Mad
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
rajos



Joined: 22 Oct 2014
Posts: 25
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Nov 12, 2014 12:23 pm    Post subject: celne sklo Reply with quote

Poradte kto by mi opravil prasklinu na celnom skle v okolí PD? Nechcem ho menit celé malo by sa to dat spraviť
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Nov 12, 2014 3:26 pm    Post subject: Re: celne sklo Reply with quote

rajos wrote:
Poradte kto by mi opravil prasklinu na celnom skle v okolí PD? Nechcem ho menit celé malo by sa to dat spraviť

Myslim, že takych firiem je dost. Ale neviem ako u vas. V BA vidim putače pri cestach všade.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Wed Nov 12, 2014 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud se jedná o vyhřívané, tak tam asi s opravou bude problém. Taky sem to měl v plánu nechat jenom opravit. V servisu řikali, že se můžou pokusit, ale že u toho vyhřívanýho skla to utíká kolem drátků a většinou se to nepodaří zalepit. Úspěšnost opravy je prý 20% Tak že by to radši vyměnili, ale když na tom budu trvat, tak to zkusí i zalepit.
Nakonec sem to teda nechal vyměnit. Naštěstí vše na pojišťovnu.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Matej58



Joined: 28 Oct 2014
Posts: 1

PostPosted: Thu Nov 13, 2014 10:33 am    Post subject: Re: celne sklo Reply with quote

rajos wrote:
Poradte kto by mi opravil prasklinu na celnom skle v okolí PD? Nechcem ho menit celé malo by sa to dat spraviť


Čo ja viem tak v PD neviem o nikom len viem ze hornet ma pobocku v Bojniciach
Back to top
View user's profile Send private message
fordik25



Joined: 23 Oct 2014
Posts: 9

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 10:17 am    Post subject: Reply with quote

moj nazor je ze zalezi asi aj na praskline ja som mal malu dobku ktoru mi opravili nehovorim ze to nebolo vidiet vobec ale urcite to bolo menej viditelne a hlavne sa to nerozsirovalo. ja potrebujem auto 24 hodin denne a ked som den bez auta stoji ma nemale prachy tak ze ked mi to spravili do 3 hodin bol som happy neviem si predstavit vymenu skla ktora by trvala minimalne jeden den mozno dva nemam nahradne auto
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 7:15 pm    Post subject: Reply with quote

Já sem nechával měnit čelní sklo. Bylo to na pojišťovnu. Ráno jsem to dal do servisu a v poledne to bylo vyměněný.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 9:27 pm    Post subject: Reply with quote

Já jsem to sondoval u nás tady Rce. a jak píše zdenal8 do 3.hodin je auto připravené k odběru s novým sklem,jinak připojištění čelního skla naštěstí mám za 500kč na rok což už asi v čr nejde sjednat,místo toho zavedli připojištění všech skel za 1000kč/rok,aby to mohli zdražit tak to jako rozšířili na všechny skla i když na 99,99% se mění jen to čelní. Very Happy
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Nov 24, 2014 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Akorát kdo má vyhřívané sklo, tak si ohlídejte, co tam pak dávají. Mě tam dali ACG a ta rychlost vyhřívání oproti originálnímu Pilkington je hodně slabá. Zamlžený sklo v pohodě, ale námraza mu trvá o dost dýl než originálu.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
salo85



Joined: 28 Oct 2014
Posts: 6

PostPosted: Tue Dec 23, 2014 8:48 am    Post subject: Reply with quote

dulius mne je divny ten pomer. A poistovne to maju inak prespekulovane ked cerpas casto PZP ci havarinu tak ti ju na dalsi rok zvysia no nie? A toto sa mi zda moc divny nepomer. To nehovorim o natahovackach s poistovnou ohladom skody ci totalnej a tak
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Tue Dec 23, 2014 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

A když platíš havarijní pojištění třeba 3000 Kč ročně a máš to sjednané na pojistnou částku třeba 150tis. to už ti jako nepoměr nepřijde?
Kdyby sis měl platit pojištění na sklo ve výši ceny skla, nebo aspoň v poloviční výši, tak se na to každej vyprdne. To si to sklo pak může v případě potřeby prostě zaplatit sám a ještě ušetří.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
GT500



Joined: 13 Nov 2014
Posts: 2

PostPosted: Thu Jan 01, 2015 1:41 pm    Post subject: Reply with quote

mna by skor zaujimalo kolko by som zaplatil za opravu pokial nema to ich postenie to mi vie niekto povedat aspon cca ?
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Thu Jan 01, 2015 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

To ti asi nejlépe sdělí v autosklech, když tam zavoláš a optáš se. Nebo mrkni na netu na nějaký autodíly, kolik cca stojí čelní sklo na tvoje auto.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 2 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group