Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

cyklovac steracu ...
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
ALAF



Joined: 19 Apr 2007
Posts: 36

PostPosted: Mon Jul 02, 2007 9:40 am    Post subject: cyklovac steracu ... Reply with quote

Nemam manual, tak se chci zeptat tady. Nekdy mi to cykluje rychle(cca 1s v klidu) a nekdy pomalu(cca 3s v klidu), ale nevim jak toho planovane docilit Embarassed . Proste sem na ten system neprisel...
_________________
FF 1,4 TDCI, r.v.2002
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Jul 02, 2007 12:21 pm    Post subject: Re: cyklovac steracu? Reply with quote

ALAF: podle mě to nejde a tvůj cyklovač má nějakou vadu. Ale u paměntových cyklavčů ve škodvkách se interval nastavoval jednoduše:
přepnout páčky do polohy "cyklovač", nechat stěrače setřít, pak přepnoout páčku do polohy "0". Počkat požadovaný čas, přepnout páčku opět do polohy "cyklovač" a to je celé, interval mezi setřením odpovídá době meza prvním a druhým zapnutím cyklovače. Změna intervalu to samé - vypnout, počkat potřebý čas, zase zapnout.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Jul 02, 2007 12:32 pm    Post subject: Reply with quote

no, na packe mam myslim cisla od 1 do 6, alebo do 5 ...
a v 1.polohe cislo 1 znamena najrychlejsie stieranie (najmensi cas medzi 2 stieraniami) a to posledne cislo znamena najvyssi cas medzi stieraniami ... teda ak prsi slabucko, dam si to napr. na 3jku a idem v pohode ... mne to funguje bez problemov ...
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Jul 02, 2007 2:04 pm    Post subject: Reply with quote

Mne sa toto ovladanie cyklovaca na fusione naramne paci. Hadam najlepsie ake som kedy zazil. Ja sa riadim ako pri kohutiku s vodou Smile Ked krutis kruzkom dolava ako ked otvaras vodu, stierace zrychluju, resp. voda viac tecie, ked zatvaras, stierace spomaluju, resp. dazd prestava Razz Milujem intuitivne riesenia. Skoda toho zdvyhaka pod rezervou, jedina neprakticka vec co ma narychlo napada.

Neznasam opacne riesenia ktore sa priecia logike. Nebudem schvalne spominat vyrobcu teraz (honda..hehe), ale kamos startuje auto vyrazne cervenym tlacitkom start namiesto kluca. Vsetko pekne, ale to ze je to tlacitko cervene je vyslovene BUG. Keby na jadovej elektrarni dali zelene tlacitko stop a cervene start tak do mesiaca cesi v hymne spievaju "Nad tatrou sa bliska" a slovaci "Kde domov muj". Alebo viete si predstavit taky semfor ktory zasvieti na cerveno a napise "volno"?
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
ALAF



Joined: 19 Apr 2007
Posts: 36

PostPosted: Tue Jul 03, 2007 7:28 pm    Post subject: Re: cyklovac steracu? Reply with quote

DR wrote:

přepnout páčky do polohy "cyklovač", nechat stěrače setřít, pak přepnoout páčku do polohy "0". Počkat požadovaný čas, přepnout páčku opět do polohy "cyklovač" a to je celé


Jo to je ono Cool na mém FF to funguje. Díky Laughing
_________________
FF 1,4 TDCI, r.v.2002
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Wed Jul 04, 2007 9:11 am    Post subject: Re: cyklovac steracu? Reply with quote

ALAF: to by stálo za prozkoumání, jeslti to není nějaká dodatečná úprava, protože paměťový cyklovač jsem u forda v životě neviděl.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Wed Jul 04, 2007 9:58 am    Post subject: Reply with quote

Ja mam u Fusiona tiez cyklovac taky...zapnem-vypnem-pockam urcity cas a je nastaveny cyklus...Fusiony pred faceliftom maju takyto cyklovac...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Thu Jul 05, 2007 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

ja tiež,bez problema,a ma niekto len tak mimochodom tie modernejsie stierace ten poloobluk?
_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Sat Jul 07, 2007 11:35 am    Post subject: Reply with quote

Ja ich mam a som s nimi max spokojny....
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
trebichalsky



Joined: 06 May 2007
Posts: 4
Location: Nitra

PostPosted: Thu May 01, 2008 4:04 pm    Post subject: Stierace Reply with quote

Ked sme uz pri strieracoch a stierani dost ma ser...ked mi zostava na mojej strane vodica nezotrety celkom velky polobluk celneho skla...najviac mi to vadilo v zime pri hustom snezeni lebo v tej casti kde nedosiahol stierac sa usadil sneh a znizil vlastne plochu celneho skla...nepostrehli ste to niekto ...nemate s tym skusenost...alebo co s tym, aky figel na zo pouzit? Question
_________________
Falcco
Ford Fusion 1,4 16 V
Back to top
View user's profile Send private message
panmilan



Joined: 18 Oct 2007
Posts: 24
Location: Kadan ČR

PostPosted: Thu May 01, 2008 8:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ten čůrek co zbývá vepředu je hroznej, ale zajímavější to mám vzadu. Nejprve se protočí stěrač na sucho a pak teprve začne stříkat voda. V servisu to považují za normální a že mám déle držet páčku.
Back to top
View user's profile Send private message
prochybike



Joined: 19 Apr 2008
Posts: 11
Location: Hořovice

PostPosted: Fri May 02, 2008 7:44 am    Post subject: Reply with quote

Zdravim Smile , stim zadnim steracem to mam naprosto stejne i ted u Fokusu ( Fufik bude az za mesic Sad ) taky mi to nejdriv jednou projede cele okno na sucho a az pak zacne strikat voda a ani delsi drzeni packy bouhzel nepomaha.
Back to top
View user's profile Send private message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri May 02, 2008 2:30 pm    Post subject: Reply with quote

prochybike wrote:
Zdravim Smile , stim zadnim steracem to mam naprosto stejne i ted u Fokusu ( Fufik bude az za mesic Sad ) taky mi to nejdriv jednou projede cele okno na sucho a az pak zacne strikat voda a ani delsi drzeni packy bouhzel nepomaha.


podle mne je to normalni, nejdriv se zapne sterac a az po delsim drzeni packy se aktivuje ostrikovani...kdyby ste chteli napred strikat a pak stirat tak by to zase vadilo jinym ze to strika ikdyz chteji jen setrit dest...
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
ocean



Joined: 31 Mar 2008
Posts: 25
Location: BB

PostPosted: Fri May 09, 2008 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

Ešte ma kaká taká asi forďácka zvláštnosť, že keď si chcem prestrieknuť a pretrieť čelné sklo, urobí to, ale ešte o cca 2-3 sekundy prebehnú raz strierače. Viem, niekedy ešte kvapka sa zhora zosúva, ale tak napoly sucho stierač okno rozmaže a efekt je preč, sklo je zamachlené - už keď sú len trochu odraté gumičky.
_________________
F-Fusion 1,4 - 16V - 59kW - Rival X - od 03/2008
Back to top
View user's profile Send private message
MajoV



Joined: 09 Oct 2007
Posts: 465

PostPosted: Fri May 09, 2008 11:10 pm    Post subject: Reply with quote

ocean wrote:
Ešte ma kaká taká asi forďácka zvláštnosť, že keď si chcem prestrieknuť a pretrieť čelné sklo, urobí to, ale ešte o cca 2-3 sekundy prebehnú raz strierače. Viem, niekedy ešte kvapka sa zhora zosúva, ale tak napoly sucho stierač okno rozmaže a efekt je preč, sklo je zamachlené - už keď sú len trochu odraté gumičky.

Problem moze byt aj v tych fordackych gumickach. Ja som menil po mesiaci... Alebo to robis na krizovatke a nie za jazdy. Malo by sa za jazdy. Inak som vcera vymenil zas stierace a celkom v pohode. Dal som obycajne z tesca a ide to zatial. Sice len kvoli mucham ale nerozmazavalo vodu.
Ake ste to spominali "polobluk"??? to su ake?
_________________
Ford Fusion Flair
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Interier, calunenie , vnutorna výbava a doplnky All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group