Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

tlumený hluk - búchanie od pravého zadného kolesa

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Lubomír Busek



Joined: 28 Oct 2007
Posts: 3
Location: Martin

PostPosted: Thu May 08, 2008 6:11 pm    Post subject: tlumený hluk - búchanie od pravého zadného kolesa Reply with quote

Mám fusiona asi 1,5 roka. Už si nepamätám ako dlho sa mi ozýva tlumený hluk - búchanie od pravého zadného kolesa alebo aj zo zadu ale iniciácia je vždy od toho kolesa. V kľude môžem autom kývať ako chcem, je ticho. Myslel som si, že mám niečo v kufri, je to podobný hluk ako keby niečo poskakovalo po pružnom povrchu (nie je to plechový zvuk). Jazdil som aj z prázdnym kufrom ale hluk bol stále. Ozýva sa pri propérování toho kolesa len za jazdy, napr. aj pri jazde to lavotočivej zákruty. To sa ozve len jedno max dve buchnutia. Servis krčí ramenama. Mám obavu, aby to nebyl vadný záves kolesa.
_________________
Ford Fusion 1,6 Flair Plus
Back to top
View user's profile Send private message
majlou.x



Joined: 08 Mar 2008
Posts: 102
Location: Vysočina okr. Jihlava

PostPosted: Fri May 16, 2008 10:10 am    Post subject: Re: Hluk Reply with quote

Moc tomu nerozumím,ale něco podobnýho sem měl na svým autě...mám Seat Ibiza 99 1.9 SDi a mě to hučelo a bylo to ložiskama.
Musel sem nechat vyměnit obě zadní,ale je známo,že se ten zvuk může přenášet z opačnýho konce na druhej,ale abych tě nějak nebalamutil.
Z venku to je slyšet??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
x-jerry



Joined: 12 Jan 2008
Posts: 18
Location: BA

PostPosted: Fri Sep 11, 2009 10:40 am    Post subject: Re: tlumený hluk - búchanie od pravého zadného kolesa Reply with quote

Nieco podobne som zacal sledovat aj na mojom FuFo, mozem sa opytat co bola pricina a ako si sa toho zbavil???
_________________
FuFo 1,6 TDCi
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
STANISLAV HOLUB



Joined: 03 Jun 2008
Posts: 11
Location: Sereď

PostPosted: Sun Sep 13, 2009 5:33 pm    Post subject: Re: tlumený hluk - búchanie od pravého zadného kolesa Reply with quote

To je od tlmiča zedného kolesa, ale len keď je mokrý, lebo sú tam také penové dorazy a tie sa často opotrebujú, ale neovplyvnujú činnosť tlmiča
_________________
FF 1,4 TDCi strieborná moondust, ide ako hodiny
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gek



Joined: 21 Feb 2008
Posts: 389
Location: Moravany

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 9:23 pm    Post subject: Reply with quote

Taky mi tam někde něco klepe a vrže. Na rok a půl starém autě mě to teda štve.
_________________
Pohodove kilometry bez šílencu a pamatujte " Festina lente " Smile

FoFík 1,4 Duratec, Ebony + MP3. Hejbací zrcátka, ruční A/C. Barva Červená metla - Tango. Unor / 2008. Je nádherný, je milý a je prodaný. Už dělá radost jinde.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Sep 17, 2009 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

Obdobny problem, rovnake miesto, rovnake podmienky...
Auto 1,5 roka a zacalo to po hustom dazdi, ked som stal pravou stranou na obrubniku... V lavotocivej zakrute alebo cez retarder - zvuk, akoby sa trel kov o kov... :/
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Sun Sep 27, 2009 3:53 pm    Post subject: Reply with quote

Možno to bude znieť divne až smiešne ale obdobne som to kedysi registroval aj ja a prišiel som nato, že to robí bezpečnostný pás o tvrdý plast medzi sedačkou a zadnými dverami Smile Ale Váš problém bude zrejme niečo iné.
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Daho



Joined: 19 Mar 2008
Posts: 123
Location: Jablonec nad Nisou (CZ)

PostPosted: Tue Feb 02, 2010 9:19 pm    Post subject: pobouchávání od zadního kola Reply with quote

Tak na co jste nakonec prisli ?? : )) Me vzadu od praveho kola take zacalo neco pobouchavat. Muze to byt neco od tlumice, nebo stabilizatoru? Zjistil uz nekdo neco poradneho ?? ( mam najeto 70 tis )
_________________
Ford Fusion 1,6 16V 10/2002
Ford Ka 1,3 44Kw 02/1998
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Ladus



Joined: 20 Jul 2007
Posts: 16
Location: Městec Králové

PostPosted: Thu Jun 17, 2010 5:18 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud jde o vrzání, způsobují to nejspíš lanovody k brzdám v takové pancéřové trubici. Koupil jsem vazelinu ve spreji a všechny lanovody nastříkal. Po nastříkání je klid do doby než vazelinu vyplaví déšt.

Pokud jde o bouchání, v mém případě dělal kravál zámek zadního pravého opěradla.
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Thu Jun 17, 2010 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

Teraz to čítam, tiež mam vzadu nejake divne zvuky.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
dodo50



Joined: 28 Oct 2008
Posts: 135

PostPosted: Thu Jun 17, 2010 10:06 pm    Post subject: Reply with quote

duves wrote:
Teraz to čítam, tiež mam vzadu nejake divne zvuky.

No, já mám divné zvuky způsobené nějakým hrkáním zámků v zadních dveřích. Když zaverglujete s dveřmi rychle sem tam, tak to tam hrkotá jak ve starých kukačkách. Nechce se mi to řešit, ať si to hrkotá, rači si zesílím radio... čus
_________________
Fusion 1.4 Ebony 10/2008 Blazer blue
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Fri Jun 18, 2010 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Mne to tiež pripomina zvuk zo zadnych dverí, z pravých.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 5:13 pm    Post subject: Reply with quote

Ahojte, som tu novy a chcel by som sa opytat na problem, ktory dnes dospel do stadia, ze som siel asi 50km cesty rychlostou najviac 60. Uz pred tym som pocul zo zadu nejake lahke zvuky, no dnes ako by sa mi tam trel kov o kov. Bolo to naozaj hlucne hlavne ked som siel lavo tocivou zakrutou. Mal som obavi ci vobec zajdem domov. Dakujem
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 5:41 pm    Post subject: Reply with quote

Este som zabudol napisat ze ked som sa rozbiehal, tak tam nieco este cinkalo, alebo ci co. Ako by som pocul strunku, no fakt neviem... Sad
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Odinson



Joined: 31 Oct 2010
Posts: 112
Location: Cinobana, okres Poltar

PostPosted: Mon Nov 01, 2010 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

Bolo to lozisko. Rozobrali sme to s kamosom a bolo suche ako pustny piesok. Ked ze nove nemam a nerozpadlo sa nam v rukach, poriadne sme tam natrepali vazelinu a zajtra pojdem objednat nove. Rolling Eyes
_________________
Fo Fu comfort - 1,6 - 16V, cierna metaliza, 8x airbag... normalna cierna 2003 Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Podvozok, brzdy, kolesa, pneumatiky All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group