Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Vhodna doba na kupu jazdeneho
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Thu Nov 03, 2011 5:35 pm    Post subject: Vhodna doba na kupu jazdeneho Reply with quote

Cafes ... zhanam teraz nejaku zachovalu Feliciu ...

co myslite, kedy sa to oplati kupit ? teraz ? alebo pockat na koniec roka? alebo pockat do januara/februara ?
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ikoala



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 120
Location: Usti nad Labem

PostPosted: Thu Nov 03, 2011 7:25 pm    Post subject: Reply with quote

Dnesni clanek

http://www.lidovky.cz/ln-auto.asp?c=A111103_181814_ln-auto_ape
_________________
Ford Fusion Ebony, 1.4, 07/07
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Thu Nov 03, 2011 8:39 pm    Post subject: Reply with quote

Myslím že je lepší ojeté auto kupovat leden-únor to jsou v bazarech tzv.mrtvé měsíce a dá se uhádat větší sleva.Já sám jsem kupoval ojetý duben-květen ale to byla vždy srdeční záležitost no prostě láska na první pohled a mě to nedalo.Jen tak pro zajímavost tu dám odkaz http://www.trotina.cz/Skoda-Felicia-1-3-MPi-kombi/11124/auto
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sat Nov 05, 2011 9:08 pm    Post subject: Reply with quote

No myslím, že pokud sháníš ojetou felicii, tak je úplně jedno, kdy jí budeš kupovat. Víc jak 20tis. Kč bych za ní stejně nedal. A při těch cenách je pak už jedno kdy to kupuješ.
Spíš bych se ptal, jestli se vůbec vyplatí felicii koupit a jestli vůbec něco "zachovalýho" seženeš. Pokud seženeš něco zachovalýho, tak to stejně nebude hned a budeš rád, že si vůbec něco sehnal. Pak už je fuk, jaký je roční období.
A pokud chceš něco bez koroze, tak kolega si přitahnul před časem jednu z itálie. Úplně luxusní. Každopádně rok provozu v čechách a rezavá byla jako všechny ostatní.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sat Nov 05, 2011 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

To chce od někoho soukromě,ne přes bazar..a pak je jedno jaké období to je...
Nejlépe od nějakého důchodce Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Nov 06, 2011 11:32 am    Post subject: Reply with quote

nj. Koupíš zachovalou v zimě nejetou a počkej jak bude vypadat po první zimě.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Sun Nov 06, 2011 9:48 pm    Post subject: Reply with quote

Aspon přes první léto může vypadat pěkně Very Happy
Ale není důvod proč by měla hned zreznout Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Mon Nov 07, 2011 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

ta felda predpokladam, ze bude tak mozno 10 rocna a viac ...
a o co ide ? kamarat mi povedal, ze sa oplati pockat do januara, februara, pretoze ludia uz nebudu platit poistky a tie ich auta budu chciet predat. poistky su vacsinou na rok, teda do decembra ...
kamosov otec sa kusok vyzna do aut a on to potvrdil
inak ponuka felicii napr. : http://auto.bazos.sk/skoda/?hledat=felicia&rubriky=auto&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submit=H%C4%BEada%C5%A5&kitx=ano
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Nov 07, 2011 8:44 pm    Post subject: Reply with quote

Pojiska na rok je,ale každý si to auto koupil v jinej měsíc třeba já v květnu,takže pojistku mám od května do května dalšího roku a i tak mi k tomu 15.květnu chodí vyplněná zelená karta.Jinak u nás zrušit povinné ručení není zas tak jednoduchý-sundat značky,jít na městský úřad vystát frontu a odhlásit auto budˇdočasně nebo nastálo,značky odevzdat,pak Vám vystaví potvrzení a s ním ti to v pojištovně teprve zruší jinak to prý nejde. Ještě k tomu výběru feldy,všichni co znám jak kamarádi tak i automechanici mě doporučovali 1.6 motor,samozdřejmě je u tohoto motoru vyšší pojiska ale jízdou musí každýho přesvědčit,já sám jsem měl 1.3mpi 50kw ale jak jsem se jednou svezl kamarádovou 1.6 to je jak jiný auto Smile je to teda už pár let.Co jsem koukal na internetu tak ty schnilí pátý dveře snad už z výroby, dělají laminátový takže ty už nereznou Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Nov 07, 2011 9:36 pm    Post subject: Reply with quote

nj. Jenže někomu u tohohle auta jde taky o to udržet provozní náklady na minimu. 1,3 má rozvodový řetěz zatímco 1,6 má pokud se nepletu řemen. Takže první věc, co musíš po koupi hned vyměnit.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Nov 07, 2011 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
ta felda predpokladam, ze bude tak mozno 10 rocna a viac ...


Mladší než 10ročnu nekupiš Wink

A jak píše Sekyc- každému končí pojistka jindy,takže to není tak jednoznačné...

Sekyc: S tím zrušením pojistky to není zas tak složité- můžeš budto dát značky do depozita a s potvrzením zajdeš na pojištovnu nebo na základě kupní smlouvy (nebo dokladu o likvidaci atd) auto odhlásíš (značky odevzdávat nemusíš) a pak s potvrzením jdeš na tu pojištovnu,kde ti to zruší,popř. vyplatí zbytek pojistného Smile
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Nov 07, 2011 10:10 pm    Post subject: Reply with quote

Ten řetěz nikdo nemění a pak to řechtá jak řechtačka stojí orig.400kč a ten rozvodák 1400kč to je motor z GolfuII co se týče těch nákladů tak při běžném ježdení ta 1.6 žere i o jeden litr mínˇ,ale jak říkám raději bych si připlatil protože ta felda z tou 1.6 jede supr a je i spolehlivější. Ivašek:Já jsem chtěl jen říci že nejde přijít na pojištovnu a tu pojisku zrušit bez papíru co se s tím autem stalo,i když selským rozumem co jim je do toho co se stalo z autem,když s ním budeš jezdit bez pojisky a chytnou tě tvoje blbost,když nabouráž můžeš si rovnou hodit protože tě svlíknou s kůže Laughing Laughing
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Tue Nov 08, 2011 10:30 am    Post subject: Reply with quote

SEKYC wrote:
Pojiska na rok je,ale každý si to auto koupil v jinej měsíc třeba já v květnu,takže pojistku mám od května do května dalšího roku a i tak mi k tomu 15.květnu chodí vyplněná zelená karta.Jinak u nás zrušit povinné ručení není zas tak jednoduchý-sundat značky,jít na městský úřad vystát frontu a odhlásit auto budˇdočasně nebo nastálo,značky odevzdat,pak Vám vystaví potvrzení a s ním ti to v pojištovně teprve zruší jinak to prý nejde. Ještě k tomu výběru feldy,všichni co znám jak kamarádi tak i automechanici mě doporučovali 1.6 motor,samozdřejmě je u tohoto motoru vyšší pojiska ale jízdou musí každýho přesvědčit,já sám jsem měl 1.3mpi 50kw ale jak jsem se jednou svezl kamarádovou 1.6 to je jak jiný auto Smile je to teda už pár let.Co jsem koukal na internetu tak ty schnilí pátý dveře snad už z výroby, dělají laminátový takže ty už nereznou Laughing


no to plati u havarijky, povinne zakonne poistenie je na kalendarny rok, nie na 12 mesiacov.
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Nov 08, 2011 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

Pozor, aj u nás sa prešlo na tkz. technický rok, to znamená, že auto sa poisťuje na 12 mesiacov odo dna kúpy. Jedine ľudia väčšinou vypovedajú zmluvy k 1.1. preto ešte stále je najviac zmien poistenia práve začiatkom roka. Inak ak by to niekto chcel, najvyšší čas podať výpoveď nakoľko sa to musí 6 týždnov vopred Smile

K téme, treba chodiť a hľadať a ak sa nájde presne to čo mi vyhovuje a je to výhodná kúpa treba neváhať a kúpiť. Najhoršie je, keď človek nakupuje v časovej tiesni...
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Nov 08, 2011 8:47 pm    Post subject: Reply with quote

haplo602 wrote:
no to plati u havarijky, povinne zakonne poistenie je na kalendarny rok, nie na 12 mesiacov.


U nás žádný kalendářní rok neplatí...
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group