Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Nevypíná se větrák chladiče (sahara)

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
areas



Joined: 08 Jul 2012
Posts: 4

PostPosted: Sun Jul 08, 2012 7:49 pm    Post subject: Nevypíná se větrák chladiče (sahara) Reply with quote

Zdravim, u mého FUSIONA (1.6 TDCi rv 2006) se mi nevypíná větrák u chladiče. Když se zapne (a to i při klidné jízdě při venkovní teplotě 15°C) nepřestane se točit ani třeba přes noc. Musím vždy odpojit kabel, jinak by se mi vybila baterie. Když kabel znovu zapojím asi tak za dva nebo tři dny větrák už se neroztočí, ale po nějaké době se zase zapne a celé se to opakuje. Nevím jestli je to odporem co je přímo na chladiči, nějakým čidlem nebo termostatem ?
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Sun Jul 08, 2012 9:04 pm    Post subject: Reply with quote

Jen tak tipuju, ale řekl bych, že bude problém s čidlem teploty.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
areas



Joined: 08 Jul 2012
Posts: 4

PostPosted: Mon Jul 09, 2012 8:32 am    Post subject: Reply with quote

A nevíš prosím tě kde to čidlo je. Mám manuál jenom na 1.4 TDCi a tenhle motor je trochu jinej. A ještě by mě zajímalo jestli tenhle motor dávali do jiných aut, třeba do focuse nebo tak ? Pak bych si sehnal jinej manuál.
Back to top
View user's profile Send private message
zdenal8



Joined: 19 Sep 2008
Posts: 1590
Location: Dobřany (Plzen)

PostPosted: Mon Jul 09, 2012 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

Pokud se nepletu, tak tenhle motor je i ve Focusu, C-maxu. Jinak by to měl v podstatě být motor HDi od koncernu PSA (Peugeot, Citroen). Kde to čidlo ve tvém motoru je nevím, ale asi bych teplotní čidlo hledal někde u termostatu. Nevím jestli je to tam stejně nebo podobně jako u benzinových motorů, ale třeba u Zetecu jsou ty čidla dvě. Jedno pro budíky a druhé pro řídící jednotku. Na ovládání sahary by mělo být to čidlo pro řídící jednotku. Kdyby to dělalo čidlo pro budíky, tak by ti to hlásilo nesmysly i na přístrojovce. Ale je to jen moje doměnka. Já bych začal u toho čidla.
_________________
Tourneo Courier 1,0 EcoBoost Deep Impact
Fusion 1,4 Duratec 05/2008 Panther black - dříč na stavbě
Fiesta 1,25 Duratec 3/2011 Squeeze po totálce jako nová

www.fordfans.cz
Back to top
View user's profile Send private message
SEKYC



Joined: 07 May 2011
Posts: 414
Location: Roudnice n.L

PostPosted: Mon Jul 09, 2012 9:47 pm    Post subject: Reply with quote

Takže tady dám opis z naší bible "jak na to" str.160 Čidlo je upevněno k horní části sestavy termostatu umístěné na motoru na straně převodovky.Je-li třeba,demontujeme pro lepší přístup vzduchový filtr a rouru turbodmychadla.Odpojíme konektor čidla,vytáhneme pružinovou příchytku a čidlo vytáhneme ze sestavy.To je k naftákum,ještě píšou že skrz toto čidlo je řízen jednotkou(počítačem) běh toho větráku,takže jestli je špatný tak na diagnostice to musí poznat.No snad ti to trochu pomůže Very Happy Very Happy
_________________
Ford Fusion (FUFÍK) 1.4 16V 59kw Comfort RedTango 5/2010 6,4l // Hyundai i10 1.2 16V 57kW 01/2009 ( divoká červená karkulka)
Back to top
View user's profile Send private message
areas



Joined: 08 Jul 2012
Posts: 4

PostPosted: Tue Jul 10, 2012 11:54 am    Post subject: Reply with quote

Díky za odpovědi Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
haplo602



Joined: 16 Mar 2008
Posts: 368

PostPosted: Mon Jul 16, 2012 8:50 am    Post subject: Reply with quote

toto mi blbne obcas ... predpokladam ze mi niekde tecie voda kam nema (pripadne kondenzuje) Smile

proste zapnem rano elektrinu a ventilator sa roztoci. nastartujem, vypnem motor, toci stale. zapnem elektrinu, vypnem, prestane ...

je to take nahodne. stava sa mi to tak 3-4x za rok ....
_________________
Ford Fusion 1.6 TDCI Urbanite-X (Tango) / 2008
Kia Carnival III 2.9 CRDi EX /2006
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group