Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

EAC fail
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Wed Dec 31, 2008 3:46 pm    Post subject: EAC fail Reply with quote

Dnes sa mi stala taka zaujímava vec. Spravil som cca 100 kilometrov no a ked som sa vracal uz v nasej dedine (som sa kochal, isiel pomaly) a ked som chcel akcelerovat tak to neslo, proste absolutne neslo,nepustil nad 1200 otáčiek a na ukazateli hodiny+kilometre(tachometer) blikalo veľkým EAC fail (zrejme chyba počitača?) tak som zastavil, vypol motor naštartoval a bezproblemov vsetko nabehlo a funguje. Zarazilo ma, ze ziadna kontrolka nesvietila, iba z nicoho nic toto.Neviete niekto co to mohlo byt?
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Dec 31, 2008 5:11 pm    Post subject: Reply with quote

nemam sajnu, ale ked si das do googlu EAC fail, najde ti toho dost vela, co sa tyka Fordov ... napriklad k Fusione: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080702062720AAH3lqa
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Jan 01, 2009 11:01 am    Post subject: Reply with quote

dulius wrote:
nemam sajnu, ale ked si das do googlu EAC fail, najde ti toho dost vela, co sa tyka Fordov ... napriklad k Fusione: http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080702062720AAH3lqa

Díky:-)
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá
Back to top
View user's profile Send private message
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Thu Jan 01, 2009 1:47 pm    Post subject: Reply with quote

Otvoril som dnes návod na obsluhu a čítam na strane 13:,, EAC - elektronické riadenie akcelerácie"
EAC fail píšu aby som si nechal vozidlo skontrolovať.
Myslím ale, že to bolo len chviľkové zlyhanie, nakolko som išiel pomaly a hned akceleroval na ľade a ked to začalo blikať zastavil som, vypol motor naštartoval a odvtedy všetko OK. Inak tankoval som na Carrefour pumpe, kde nezvyknem, možno aj to mohlo byť dôvodom...
_________________
EX:Fusion 1,4 TDCI Comfort Family,Deep blue metalíza,r.v.12/2004,Fusion 1,6 16V GHIA,blue jeans met.,r.v.5/2005,
Now:BMW X3 20xD,r.v.2010,červená met.,VW Polo 1,2TSI,7st.DSG,r.v.2011,červená žiarivá


Last edited by Liboro on Mon Jul 26, 2010 2:04 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Fjodor



Joined: 16 Apr 2008
Posts: 298
Location: Bratislava - Michalovce

PostPosted: Thu Jan 01, 2009 2:45 pm    Post subject: Reply with quote

Nesuvisi to sice s EAC, ale s akceleraciou... Teraz na sviatky, ked som cestoval, vsimol som si zaujimavu vec - po zosliapnuti plynu na par centimetrov tahal krasne, no po pretlaceni uz ustal... Potreboval som rychlo vyakcelerovat, noha dole a nic... Ked som pedal uvolnoval, v tej polohe par centimetrov vyakceleroval ako sip... Parkrat som to testol a zistil, ze fakt, najviac tahal pri letmom zosliapnuti plynu... Nechapem... Robi to aj niekomu z vas?!? S obmedzovacom otacok to nema nic spolocne, otacky standardne medzi 3 a 4 tis.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec, RIVAL X, vyrobene 12/2007, zakupene 04/2008, Sea Grey, PP, parkovacie senzory, folie
Back to top
View user's profile Send private message
bzucko1



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 22
Location: Kamenec pod Vtačnikom

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 8:15 pm    Post subject: Reply with quote

Nazdar chlapi, takže dnes som nasadol do auta v Tatrach v Novej Polianke po 2 dnoch nejazdenia, nažhavilo mi, naštartoval som všetko bolo v pohode- Naložil som si veci a pomaličky sa vybral domov. Po prejdení 500m som jemne pridal a zrazu zaklepali ventily, strata výkonu a zdochol mi motor. Počkal som 5 minut na krajnici otočil klúčikom , motor naskočil no na pristrojovke namiesto času a km mi neustale preblikáva napis EAC Fail. Auto nema výkon, no motor klepká pekne a pravidelne. Totálna haluz. odtahovka do Popradu , nahodili to na PC diagnostiku a vyhodilo mu možných 5 chýb. Vraj niečo s prívodom paliva alebo elektronikou alebo pedálom alebo centrálnou jednotko atd. Chlap bol z toho zjavne mimo, takže som zobral odťahovku a podme ho do PD. stalo ma to 230Euro. Skoro ma šlak trafil. Zajtra mam dalsiu diagnostiku u kamoša takže som zvedavý čo zistí.
Chlapi bol by som Vám neskutočne vdačný keby ste sem napisali ako ste riešili tento problem v prípade že ste sa s nim stretli a podarilo sa Vám ho aj odstrániť.
dakujem
_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 177000km, Bez závad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 9:59 pm    Post subject: Reply with quote

bzucko1 wrote:
Nazdar chlapi, takže dnes som nasadol do auta v Tatrach v Novej Polianke po 2 dnoch nejazdenia...


mne sa toto stalo na Focuse TDCi, parkrat, bezdovodne,v roznych situaciach - ci rychlo, pomaly, za suvislej jazdy, pri rozbiehani, stalo sa to raz za 2-3 mesiace. motor sa dal do nudzoveho rezimu, teda ubytok vykonu a max. 80km/h, po odstaveni, vypnuti, nastartovani vsetko OK. Ked som ale pri Spis.Stvrtku predbiehal kamion a zhasol mi motor a oproti sa vyrutil druhy kamion, vsak tu cestu uvidite, ked pridete na zraz, tak som siel do servisu a povedal som, ze neprevezmem auto, kym nepovedia, co tomu je a neopravia to. bol problem s privodom paliva, cele to tam povymienali a uz sa to nestalo.
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
worazim



Joined: 23 Mar 2009
Posts: 79
Location: České Budějovice

PostPosted: Wed Apr 01, 2009 3:02 pm    Post subject: Reply with quote

Nejsem odborník, ale výše popisovaná ztráta výkonu postihla i kolegu z práce. Vlastní focuse 1.6 tdci. Po několika návštěvách servisu mu našli prasklou hadičku k turbu (tu s nejmenším průměrem). Od té doby se závady zbavil.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k 05/2009 , od 04/2011 předělán na LPG
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bzucko1



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 22
Location: Kamenec pod Vtačnikom

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 5:44 pm    Post subject: Reply with quote

Ahoj worazim, no pre mna je velmi podstatná informácia či mu tiež vypisovalo na pristrojovke hlásenie EAC Fail. Skus sa ho spýtať a prosim spýtaj sa či bol aj na diagnostike a ake kodove hlašky mu to vyhodilo ok? Velmi by mi to pomohlo. Dakujem
_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 177000km, Bez závad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Palo_M3



Joined: 07 Dec 2008
Posts: 123
Location: Košice

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 6:19 pm    Post subject: Reply with quote

bzucko1 wrote:
... spýtaj sa či bol aj na diagnostike a ake kodove hlašky mu to vyhodilo ok?


- takisto isli rovno na tu hadicku turba, ale ja som mal od vyroby uz taku, co nepraska, takze ...

- na diagnostike som bol 4x za pol roka, stale bola chyba privodu paliva, skontrolovali to, ale nikdy nezistili preco. vymenil som cerpacku, ale v tom to nebolo. tak to potom ako som pisal riesili vymenou nejakych casti palivoveho systemu, ale co presne neviem. odvtedy sa to nestalo.
_________________
Ford Focus ST
Ford Mondeo MK4FL 2.0TDCi Titanium PowerShift
EX - Ford FUSION 1.4 16V FlairX EST Automat
EX - Ford Mondeo MK4FL 1.6 EcoBoost
EX - Ford FIESTA 1.4 TDCi ChampionX - OUT
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bzucko1



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 22
Location: Kamenec pod Vtačnikom

PostPosted: Fri Apr 03, 2009 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

Palo M23 - nazdar kamo skutocne velmi mi pomohlo keby si zistil co presne ti vymenili ok? Dakujem prosim pomozes mi tým velmi.
_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 177000km, Bez závad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bzucko1



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 22
Location: Kamenec pod Vtačnikom

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 8:35 pm    Post subject: Reply with quote

Nazdar chlapiska, takže dnes som bol na ford vrakovisku v Trebašiciach pri Piešťanoch u jedneho týpka ktorý tam mal moj motor dovezený z GB. Vymontoval mi čidlo ktoré som potreboval ja som mu ho cvakol a šiel som domov s malou dušičkou či to bude skutočne v tom čidle. Prišiel som domov , namontoval čidlo, zložil motoro a naštartoval. A čo sa nestalo?? Chyba bola preč hehe. Neskutočne som sa potešil a hned som bol mojho Fofika prehnat po ceste a všetko je ok, dokonca sa mi zda že mi ešte lepšie taha ako pred tým.

Zhodnotenie:
Závada - strata výkonu, pri otáčkach nad 2000/min dusenie motora, na pristrojovke nápis EAC Fail
Diagnostika - P0193 Snímač tlaku paliva "A" High signal
Riešenie - zohnal som na vrakovisku použitý snimač a vymenil ho

Tu je obrazok toho snimača.

_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 177000km, Bez závad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
vbalko



Joined: 03 Mar 2009
Posts: 48

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 8:28 am    Post subject: Reply with quote

Super - gratulujem ti k najdeni a odstraneni chyby Wink
_________________
Ford Fusion 1.6i 16V 100k, Flair X, Black Panther, Folie
Back to top
View user's profile Send private message
duves



Joined: 05 Feb 2008
Posts: 2379
Location: Bratislava

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 10:31 am    Post subject: Reply with quote

Nemam slov. Elektronika je dobry sluha, ale zly pan.
_________________
FoFu 1.4 Duratec 59 kW, RIVAL X, metaliza Tango
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bzucko1



Joined: 19 Nov 2008
Posts: 22
Location: Kamenec pod Vtačnikom

PostPosted: Mon May 11, 2009 12:06 pm    Post subject: Reply with quote

Nazdar chlapiska takže dnes mam od poruchy najazdených dalších 3000km a zatial bez najmenšej poruchy takže myslím že som kapol na správny problem ohladne EAC Fail čiže čidlo vysokeho tlaku paliva ktoré je na raily.
Dúfam že i nadalej budem brázdiť cesty bez poruchy.
Pekný den.
_________________
Ford Fusion 1,4TDCi, R.v.:12/04, Kúpa:02/05, Najazdených 177000km, Bez závad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group