Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

piskani

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka
View previous topic :: View next topic  
Author Message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 5:46 am    Post subject: piskani Reply with quote

zdravim,
mam problem: kdyz je motor po jizde zahraty a vypnu ho tak hned po otoceni klickem je slyset (na 90% od motoru) takove dvojite zapiskani, je to tezko popsatelny zvuk, ale pripada mi to jako by tam o sebe neco trelo a to bylo tim zdrojem neprijemneho hluku. Neni to nijak hlasity zvuk, ale kdyz o nem vim, tak je to neprijemne.
mate nekdo tip nebo podobnou zkusenost?
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 7:57 am    Post subject: Reply with quote

Ked som robil motorara u ZSR tak jedna moznost piskania boli klinove remene. Da sa to jednoducho zistit, ak su volne dostupne. Ostriekaj ich vodou aby boli mokre a skus vypnut motor ak sa zvuk objavy tak vies ze to nie je remen. Remen a kladky musia byt hodne mokre a vydrzia byt mokre len kratku dobu. Ak by to bolo toto tak sa da vymenit remen v najhorsom pripade aj kladky.

Dalsia moznost ci to nie je nejaky tlakovy ventil ( olej, voda a pod) ktory po vypnuti dostane razovy tlakovy sok a on iba prepusti co ma a to tiez moze zapiskat. U naozaj velkych motorov bezne pocutelne pri vypnuti. S tym asi nic neurobis.

Este klima zvikne zahrat na zaver muzicku, to tie tlakove pomery v nej spievaju.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 9:46 am    Post subject: Reply with quote

icask wrote:
Ked som robil motorara u ZSR tak jedna moznost piskania boli klinove remene. Da sa to jednoducho zistit, ak su volne dostupne. Ostriekaj ich vodou aby boli mokre a skus vypnut motor ak sa zvuk objavy tak vies ze to nie je remen. Remen a kladky musia byt hodne mokre a vydrzia byt mokre len kratku dobu. Ak by to bolo toto tak sa da vymenit remen v najhorsom pripade aj kladky.

Dalsia moznost ci to nie je nejaky tlakovy ventil ( olej, voda a pod) ktory po vypnuti dostane razovy tlakovy sok a on iba prepusti co ma a to tiez moze zapiskat. U naozaj velkych motorov bezne pocutelne pri vypnuti. S tym asi nic neurobis.

Este klima zvikne zahrat na zaver muzicku, to tie tlakove pomery v nej spievaju.


klimou to nebude, to mam vyzkousene. Asi zavolam do servisu
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 10:24 am    Post subject: Reply with quote

Musim rict, ze oproti minulemu autu (Fabia combi 1,2 12V), se mi Fusion zda take vic "muzikalni". Napr. pri zapnuti klicku, vypnuti motoru, zavreni centralniho zamykani klickou uvnitr, se z auta ozyvaji ruzne "pazvuky", na ktere jsem driv nebyl zvykly. Za podezrele povazuji pouze zvuky, které jsou "zvlastni" a jdou slyset i pres radio na volume 6 Laughing Tim nechci tvuj problem nejak zlehcovat....
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
peca



Joined: 30 Mar 2007
Posts: 125

PostPosted: Fri Aug 03, 2007 10:48 am    Post subject: Reply with quote

scorsese wrote:
Musim rict, ze oproti minulemu autu (Fabia combi 1,2 12V), se mi Fusion zda take vic "muzikalni". Napr. pri zapnuti klicku, vypnuti motoru, zavreni centralniho zamykani klickou uvnitr, se z auta ozyvaji ruzne "pazvuky", na ktere jsem driv nebyl zvykly. Za podezrele povazuji pouze zvuky, které jsou "zvlastni" a jdou slyset i pres radio na volume 6 Laughing Tim nechci tvuj problem nejak zlehcovat....


jo, jenze kdyz zastavis a lidi se ohlizeji co to bylo za zvuk tak to nedela dobre jmeno FF
_________________
Fusion Ambiente 1.25, 03/2007, klima, Radio CD 6000, Garmin Nuvi 300

best 6.1 l/100km, nyni 7,3
Back to top
View user's profile Send private message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Sun Aug 05, 2007 8:54 pm    Post subject: Reply with quote

scorsese wrote:
Musim rict, ze oproti minulemu autu (Fabia combi 1,2 12V), se mi Fusion zda take vic "muzikalni". Napr. pri zapnuti klicku, vypnuti motoru, zavreni centralniho zamykani klickou uvnitr, se z auta ozyvaji ruzne "pazvuky", na ktere jsem driv nebyl zvykly. Za podezrele povazuji pouze zvuky, které jsou "zvlastni" a jdou slyset i pres radio na volume 6 Laughing Tim nechci tvuj problem nejak zlehcovat....


ked porovnas fabiu a fusion, co je motoricky lepsie?
cestou na dovolenku som mal problem obehnut 1.2 fabiu, co ma dost stvalo. to nespomina feliciu 1.3, ze ma hocikedy sunda.
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Sun Aug 05, 2007 9:16 pm    Post subject: Reply with quote

Maki: škodovky obecně (včetně té feldy) mají obvykle poměrně krátké zpřevodování, takže i se slabším motorem jsou v běžném docela svižné, protože jezdí s motorem ve vyšších otáčkách, kde má samozřejmě i víc výkonu. U ostatních aut ale stačí podřadit (pokud to jde) a dostat tak motor co nejblíž k otáčkám maximílního výkonu, pak už prostě rozhodne hrubá síla Smile.

Ale záleží i na hmotnosti auta, felda má slabých 900 kg a 50kW (jednotka výkonu je kiloWatt, ne kůn Wink), tvůj fusion cca 1150kg a "jen 60kW, takže jsi 28% těžší, ale máš jen o 20% vyšší výkon, pak se nediv, že je felda svižnější.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Mon Aug 06, 2007 6:38 am    Post subject: Reply with quote

Maki, DR ma pravdu, souhlasim a jako byvaly majitel Fabie to mohu potvrdit. Velmi zalezi na hmotnosti. Prazdny auto (Fabie - 1.2) jede celkem svizne, ale kdyz vezes par lidi nebo naklad jde to hned poznat. Nedavno jsem vyjizdel z mesta (sam v aute) a rozjizdel auto z 50-ti km/h, nijak jsem to nehnal a v zrcatku jsem si vsimnul, ze mne predjizdi fabie kombi se ctyrmi lidmi. Protoze v protismeru se objevilo auto, musela to vzdat, jinak by to nestihla. A to jsem na to nijak neslapal (1.4, 16V). Ale kdyz na to slapnes (16V se musi trochu tocit - urcite pres 3000 ot/min), vestina fabii i felicii ti nebude stacit Razz
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Mon Aug 06, 2007 7:39 am    Post subject: Reply with quote

Nema do toho co hovorit aj tocivy moment? Ked porovnavam auta ktore maju/mali ovela vela vacsi pomer kw/kg tak mam pocit pri predbiehani, hlavne do kopca, ze fusion je nejaky dvojliter.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
icask



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 178

PostPosted: Mon Aug 06, 2007 8:03 am    Post subject: Reply with quote

Tocak do toho hlavne v kopci vela hovory. Ale je pravda, ze 16 V motory sa lepsie spravaju vo vysokych otackach. Sam som bol prekvapeny, ako dobre taha 1,2 Fabia Kombi aj nalozena, ak ju soferuje clovek co sa ju neboji tocit. Ma ju moj sused a neveril som pokial ma nepovozil. Osobne si myslim, ze je 1,2 vo fabke lepsi motor nez 1,4. Ten mam ako sluzobaka a je to kriza hlavne do kopca alebo po nalozeni. Zere a nejede.
_________________
FO FU 1,4 TDci 12/2005 od 11.2008 uz VW Passat 1,9 TDi
Back to top
View user's profile Send private message
DR



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 412

PostPosted: Mon Aug 06, 2007 9:42 am    Post subject: Reply with quote

Pánové, kroutící moment je jenom jiné vyjádření výkonu, už jsem to tady psal. výkon (W) = točivý moment * otáčky * PI/30

Srovnávat hodnoty krouťáku u různých motorů a dělat z toho nějaké závěry je prakticky na nic, protože každý motor má vrchol krouťáku v jiných otáčkách. Krouťákem se většinou nejvíc ohánějí lidé, kteří vůbec netuší, to to je.
_________________
administrator www.forum.fordclubs.org
Ford Mondeo ST200 HB
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Liboro



Joined: 16 Sep 2008
Posts: 893
Location: Žilina a okolie

PostPosted: Tue Sep 16, 2008 8:14 pm    Post subject: Re: piskani Reply with quote

Imobilizér
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Motor + Prevodovka All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group