Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ZABEHNUTIE AUTA
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
šipka



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 2:02 pm    Post subject: Reply with quote

vls wrote:
prednaska by patrila skor do sekcie spotreby, ze. Question
pan profesor Ikrinsky (autor knihy "Jazdime bezpecne", autor mnohych prispevkov do casopisov a do "Pozor zakruta" a clovek, ktory mal najzaujimavejsie prednasky a cvika co som na skole zazil) nam ukazoval, ako zistit schemu spravneho preradovania pre svoj voz, robil to pre akehosi pretekara, aby sa mu zasvietilo svetielko na palubke ked treba preradit. pretekar zacal podla toho jazdit a stal sa z neho velky macher. Laughing
pre maximalne zrychlenie bolo treba radit az za otackami maximalneho vykonu v prebehu - aby bol na zrychlenie vyuzity dosiahnutelny vykon, pre minimalnu spotrebu bolo treba radit v oblasti otacok maximalneho krutiaceho momentu - tam je minimalna merna spotreba kazdeho motora, asi v 2/3 zatazenia. Teoreticky teda vraj nema zmysel jazdit s otackami inde ako medzi max momentom a max vykonom - bud chces byt rychly alebo ekonomicky. Wink
prakticky - pre dobru spotrebu akcelerovat s pedalom maximalne do polovice a co najskor radit na vyssi stupen. vyuzivat oblast strednej tretiny otacok okolo max krutiaceho momentu - nizsie otacky pod 1800="dusenie motora", torzne kmity klukoveho hriadela ci kmity ulozenia motora, ktore ani nemusis citit ale su a skodia, vyssie - nad 3500=vysoky hluk a vir v nadrzi (oboje cisla pre benzin, u nafty kludne o stvrtinu menej). ked si nieco zbabral a potrebujes vykon - podradit aby sa motor dostal do hornej tretiny otacok, rychlo predbehnut alebo sa zachranit a nazad do jazdy na spotrebu. Laughing
pre zabeh - zabudnut na vykon, zabudnut na spotrebu, stredna tretina otacok, nizke az stredne zatazenie, nedusit na patke, nevytacat na dvojke trojke = byt dobry chlapec Twisted Evil


Tak to vypadá, že jsem ten záběh úplně zbabral, bo mám pořád průměr 9 Evil or Very Mad. Ale nebudu věšet hlavu, díky všem za postřehy a rady.
_________________
impotentní ježek nepíchá
Back to top
View user's profile Send private message
šipka



Joined: 26 Nov 2008
Posts: 29
Location: Brno

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 2:05 pm    Post subject: Reply with quote

MajoV wrote:
Nevytacat nad 3500 otacok?
Mozte mi niekto povedat ako sa za normalny okolnosti da ist nad 3500 otacok? Mne sa zda, ze to auto uz pri 3000 dost pocut na to aby clovek cakal s preradenim. Ine je to samozrejme pri predbiehani ale to uz asi na spotrebu nepozerate.


Na 6300 je údajně omezovač, neboj Smile
_________________
impotentní ježek nepíchá
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Mar 03, 2009 4:05 pm    Post subject: Reply with quote

šipka wrote:
MajoV wrote:
Nevytacat nad 3500 otacok?
Mozte mi niekto povedat ako sa za normalny okolnosti da ist nad 3500 otacok? Mne sa zda, ze to auto uz pri 3000 dost pocut na to aby clovek cakal s preradenim. Ine je to samozrejme pri predbiehani ale to uz asi na spotrebu nepozerate.


Na 6300 je údajně omezovač, neboj Smile

minuly rok na zraze pri pretekoch ten omedzovac pouzil asi kazdy Very Happy
ja urcite ... rucicka uz viac doprava nemohla ist, hehe
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PSYTRANCE1



Joined: 04 Mar 2009
Posts: 4

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:29 pm    Post subject: Cawte Reply with quote

Cawte ludia,som tu novy,mam uz asi preluskane cele vase forum,super vec,lebo aj vdaka nemu som sa rozhodol pre Fusion:-)
Takze,mam ho asi tyzden,nalietanych okolo 1000km,spotreba 6,6l.Zabieham v klude,sem tam vytocim aj na 5000 ked je uz motor teply.Tak zatial maximalna spokojnost:-)
_________________
Ford Fusion 1,6,16V Duratec
Panther black
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:30 pm    Post subject: Re: Cawte Reply with quote

PSYTRANCE1 wrote:
Cawte ludia,som tu novy,mam uz asi preluskane cele vase forum,super vec,lebo aj vdaka nemu som sa rozhodol pre Fusion:-)
Takze,mam ho asi tyzden,nalietanych okolo 1000km,spotreba 6,6l.Zabieham v klude,sem tam vytocim aj na 5000 ked je uz motor teply.Tak zatial maximalna spokojnost:-)

nazdarek, vitaj medzi nami a uzivaj si Fusika, ako my vsetci Cool
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
PSYTRANCE1



Joined: 04 Mar 2009
Posts: 4

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 5:36 pm    Post subject: Reply with quote

Dulius dikzatial si uzivam,chyba mi v nom len kuchyna,aby som sa nemusel chodit domov najest:-)
_________________
Ford Fusion 1,6,16V Duratec
Panther black
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Wed Mar 04, 2009 6:09 pm    Post subject: Reply with quote

PSYTRANCE1 wrote:
Dulius dikzatial si uzivam,chyba mi v nom len kuchyna,aby som sa nemusel chodit domov najest:-)

kuchybu si dorobis, este mas cas ... Very Happy
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 8:47 pm    Post subject: Tazke zabiehanie Reply with quote

Zo zabiehanim fusika mam dilemu.Jazdim totiš prevazne kratke trasi z domu do roboty a to prevazne v trnavskych zapchach takze sa pohibujem zhruba richlostou 30km\hmaximalka samozrejme 50.Ked zaradim za jedna necham vybehnut otacki do 3000 az potom preradzujem za 2 opet do 3000 a za tri dalej sa nedostanem pedesiatkou jazdim na trojke.Snád je to tak dobre,ak nie rád sa nechám poucit ako na to správne. Question
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Mon Mar 30, 2009 9:00 pm    Post subject: Re: Tazke zabiehanie Reply with quote

Silver wrote:
Zo zabiehanim fusika mam dilemu...


Jednou za čas ho jed provětrat na okresky Wink
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
vls



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 637
Location: Martin

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 7:27 am    Post subject: Reply with quote

silver :

pri preradovani nabiehaj na otacky pomaly a chod na maximalne 2500, nie az 3000 - motor mas este studeny a vtedy je najvyssie opotrebenie. otacky drz medzi 1800-2500, radsej castejsie rad. netrap ho ani vysokym zatazenim, radsej podrad ked je to treba. to vsetko aspon 5-7 tis.km.
suhrn - pre zabeh : castejsie radenie, stredne otacky, stredne zatazenie. potom budes spokojny so spotrebou a so zivotnostou stroja aj po zabehu.

(ak ho budes drat cez 3000 pri studenom motore, odmeni sa ti okrem opotrebenia aj spotrebou napriklad 9l/100)
_________________
Toyota Corolla 1.8 Hybrid 122 k, e‐CVT comfort Style Tech, Celestine grey
Suzuki SX4 Scross 2WD, 1.0 Premium 6AT, sphere blue pearl
Peugeot 3008 1.6VTi Active, red rubis
VW Golf Plus 1,4 Trendline, red tornado
Ford Fusion 1,25 Rival, colorado red
Back to top
View user's profile Send private message
Silver



Joined: 26 Mar 2009
Posts: 82
Location: Trnava

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Vdaka za radu,budem sa jej drzat.Momentalne mi nejde ani tak o spotrebu ale o to abi som spravne zabehol a zvisil zivotnost motora ako si spominal.Dnes som bol fusika prebehnut po dialnici do blavi.Snazil som sa neist viac ako 100.Obcas som musel siahnut aj po 130 ked som predbiehal kamion.Mal som sice pocit ze bi som nemal ist viac ako 90 ale dialnica je proste dialnica Embarassed
_________________
Ford Fusion 1.4 16V Black Panther
Back to top
View user's profile Send private message
Ivašek a spol.



Joined: 29 Mar 2008
Posts: 3292
Location: Dětmarovice, okres Karviná

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 3:20 pm    Post subject: Reply with quote

Silver wrote:
Mal som sice pocit ze bi som nemal ist viac ako 90 ale dialnica je proste dialnica Embarassed


Proč? Tím že chvíli jedeš 130 nic nezkazíš....v záběhu se nemá jezdit x km po dálnici, ale spíš často řadit (jak psal VLS). Ale když ho občas protáhneš, tak se nic nic nestane Wink Pak by ti třeba mohl zlenivěl Very Happy
_________________
Ford Fusion "4x4" EBONY, Blue Ocean, 1.4 Duratec, Comfort X, PP, fólie, 3/2008

http://picasaweb.google.sk/Ivasekaspol/FordFusion#
Back to top
View user's profile Send private message
michal.solar



Joined: 09 Dec 2008
Posts: 77
Location: Holešov

PostPosted: Tue Mar 31, 2009 5:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ivašek a spol. wrote:
Silver wrote:
Mal som sice pocit ze bi som nemal ist viac ako 90 ale dialnica je proste dialnica Embarassed


Proč? Tím že chvíli jedeš 130 nic nezkazíš....v záběhu se nemá jezdit x km po dálnici, ale spíš často řadit (jak psal VLS). Ale když ho občas protáhneš, tak se nic nic nestane Wink Pak by ti třeba mohl zlenivěl Very Happy
JJ,má pravdu ten hoch
_________________
B-max 1,6L Duratorq Midnight Sky
ex fusion 2004 1,4tdci stříbrný
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bravaSK



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 8:59 pm    Post subject: zábeh vozu Reply with quote

nazdar chlapi som tu nový a fusiona mám 3 týždne, zatial 1500 km a spokojnosť. mal by som dve otázky:

1. kedy po prvý raz meniť na novom aute olej? mám čakať do servisky 1 rok alebo 20000 km? neviem ale nezdá sa mi to rozumné, nový motor , tak by som menil po 5000 km. poraďte toto je prvé nové auto, so starým ojazdeným som si poradil vždy, ale tuto len zbieram skúsenosti

2. asi to sem nepatrí, ale snáď ma neukameňujete: akú máte signalizáciu žhavenia? ja mám motor 1.4 TDCi a predajca mi povedal, že fusiony nemajú kontrolku žhavenia, tak mám čakať kým všetky nezhasnú a potom štartovať, ale teraz cez víkend som si všimol že kontorlka žhavenia na budíkoch je , ale je neaktívna, nesvieti nesignalizuje. má to tak byť, alebo je niekde chyba?

vopred díky za odpovede. prajm všetkým veľa šťastných km.
_________________
FordFusion 1,4 TDCi Duratorq Avalon metla
Back to top
View user's profile Send private message
bravaSK



Joined: 14 Apr 2009
Posts: 5

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 9:00 pm    Post subject: zábeh vozu Reply with quote

nazdar chlapi som tu nový a fusiona mám 3 týždne, zatial 1500 km a spokojnosť. mal by som dve otázky:

1. kedy po prvý raz meniť na novom aute olej? mám čakať do servisky 1 rok alebo 20000 km? neviem ale nezdá sa mi to rozumné, nový motor , tak by som menil po 5000 km. poraďte toto je prvé nové auto, so starým ojazdeným som si poradil vždy, ale tuto len zbieram skúsenosti

2. asi to sem nepatrí, ale snáď ma neukameňujete: akú máte signalizáciu žhavenia? ja mám motor 1.4 TDCi a predajca mi povedal, že fusiony nemajú kontrolku žhavenia, tak mám čakať kým všetky nezhasnú a potom štartovať, ale teraz cez víkend som si všimol že kontorlka žhavenia na budíkoch je , ale je neaktívna, nesvieti nesignalizuje. má to tak byť, alebo je niekde chyba?

vopred díky za odpovede. prajm všetkým veľa šťastných km.
_________________
FordFusion 1,4 TDCi Duratorq Avalon metla
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 4 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group