Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Elektricky sklopna zrcatka

 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
alcap



Joined: 12 Jul 2007
Posts: 22
Location: Praha

PostPosted: Sat Jul 28, 2007 5:29 pm    Post subject: Elektricky sklopna zrcatka Reply with quote

Mate nekdo zkusenosti s el. sklopnymi zrcatky na Fusionu? Ja je mam - pri uzamceni vozu se automaticky sklopi, pri odemceni odklopi. Lze je tez sklopit pomoci packy na serizovani zrcatek. Zajimalo by me, zda jde funkce aut. sklapeni pri uzamceni deaktivovat.
_________________
FoFu Ebony Champion 1.4 Duratec
Back to top
View user's profile Send private message
nexter



Joined: 14 Jul 2008
Posts: 175
Location: Ružomberok

PostPosted: Thu Feb 03, 2011 3:00 pm    Post subject: Reply with quote

Nechcem zakladat novu temu a tyka sa to zrkadiel, takze to napisem tu. Takze dnes som mal cestu do Mochoviec a rano bolo -10°C, ponahlal som sa tak som si neocistil poriadne zrkadla a tak som zapol vyhrievanie. (Za necele 3 roky som to zapol mozno 5x dokopy.) Po chvili sa zacalo ako zadne okno tak aj lavy spatak rozmrazovat ale pravy ostal stale zamrznuty. Zastavil som na parkovisku a zistil som ze vobec nehreje. Chcem sa pred tym nez sa pustim do rozoberania opytat niekoho kto uz s tym mal skusenost, pripadne aj poradit co moze byt vo veci. Za kazdu radu vopred dakujem
_________________
KIA cee'd, X. edition, Dark Gun, 1,4i 16V 100Hp CVVT, 02/2015
FUSION Flair X, Black Panther, 1.4i 16V 80Hp Duratec, 05/2008
Back to top
View user's profile Send private message
kamo007



Joined: 10 Jun 2010
Posts: 6
Location: Dubnica nad Váhom

PostPosted: Tue Feb 15, 2011 8:48 pm    Post subject: ohrev zrkadla Reply with quote

Zistil som že mi pravdepodobne nejde ohrev ľavého spätného zrkadla, pravé rozmrazuje a ľavé nie. Má niekto takúto skúsenosť? Elektrickú závadu na poistkách som vylúčil nakoľko sú obe spätné zrkadlá istené jednou poistkou a pravá hreje. Vie mi niekto poradiť ako rozobrať plasty na dverách z vnútornej strany spätného zrkadla? Určite sú tam nejaké divné západky ktoré sa radi lámu. Ak sa mi to podarí rozobrať, zmerám či tam je 12V. Poraďte prosím!
Ďík
Back to top
View user's profile Send private message
Brano



Joined: 06 May 2008
Posts: 6

PostPosted: Wed Oct 10, 2012 8:08 am    Post subject: Reply with quote

Ahoj pisem neskoro,ale čo už Smile. Mal som ten problem 2x lave potom prave treba objednat nove sklo na dany spetak a je to. Na tom skle su poskodene kontakty od vody mrazu a tak. A videl som ako to davali dole treba ho doslova vytrhnut.
_________________
FUSION TDCi 1.4, 58k/uprava pred. svetiel zatial Smile
Back to top
View user's profile Send private message
patabasa
Guest





PostPosted: Fri Dec 27, 2013 1:13 pm    Post subject: sklápění zrcátek Reply with quote

Včera jsem byl myčce a kartáče přiklaply zrcátka ke dveřím. Po výjezdu z myčky jsem zrcátka ručně odklopil. Zrcátko spolujezdce, se teď při elektrickém sklápění normálně přiklápí a v poslední fázi asi 6x "křupne" a zavře se. Stalo se mi to asi před 2 roky a nějak úplně jednoduše jsem to náhodně odstranil. Bohužel už si nevzpomenu jak jsem to udělal . Chvilku jsem si s tím hrál, až jsem spálil pojistku, tak jsem toho radši nechal.
Díky za radu.
Embarassed
Back to top
bali



Joined: 20 Aug 2010
Posts: 27

PostPosted: Fri Dec 27, 2013 5:34 pm    Post subject: křupání Reply with quote

jo přesně to křupání nám dělá taky, konkrétně od té doby co sme zrcátko někde vzaly o strom (už si nepamatuju:) odnesly to plasty, ale při uplném zaklapnutí to zakřupe, jako když tam něco přeskakuje. chtěl jsem koupit nový a sám si to vyměnit ale zatim nemam potřebu Smile)
_________________
ford fusion+ 1.6 2007 /LPG/
Back to top
View user's profile Send private message
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Sat Dec 28, 2013 11:36 am    Post subject: Reply with quote

Taky trochu přispěju k tomuto tématu. Po první zimě mi odešlo vyhřívání levého zrcátka - opraveno v záruce. Těsně před skončením záruky začalo zrcátko při sklápění cvakat (viz. příspěvky výše) - nové zrcátko v záruce. Po čtyřech letech přestalo hřát pravé zrcátko a asi půl roku nato začalo "cvakat". Zakoupil jsem v autokelly a vymněnil. V současnosti hřejí i sklápějí obě, ale na jak dlouho si netroufám odhadnout. Staré zrcátko jsem rozebral a zjistil jsem, že příčinou je vydřený šnekový převod. Vydřené kolečko se dá naštěstí otočit o 180°, takže jednou se dá to zrcátko opravit.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
patabasa
Guest





PostPosted: Sun Dec 29, 2013 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

Tak jsem zkusil rozborku zrcátka, abych našel "kolečko", které je třeba otočit o 180 stupňů. Prokousal jsem se různými nástrahami s nápisy SLOVAKIA, až se skončil ve fázi viz obrázky a nevím jak dál?

http://tamca.rajce.idnes.cz/Pavel#
Back to top
Tomáš



Joined: 24 Jun 2008
Posts: 46
Location: Ostrava

PostPosted: Wed Jan 01, 2014 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

patabasa wrote:
Tak jsem zkusil rozborku zrcátka, abych našel "kolečko", které je třeba otočit o 180 stupňů. Prokousal jsem se různými nástrahami s nápisy SLOVAKIA, až se skončil ve fázi viz obrázky a nevím jak dál?

http://tamca.rajce.idnes.cz/Pavel#

Musíš opatrně sundat tu kovovou pojistku nebo závlačku - nevím jak to nazvat. Jde to strašně těžko, navíc je potřeba ji sundat tak, aby se dala ještě použít. Ale, pozor, je pod ní celkem slušná pružina. Nejlíp to je vidět na tom prvním obrázku. Možná horší než rozebrání je potom to složení. Ale mě se to podařilo, tak si myslím, že to zvládne každý.
_________________
FORD Fusion Ebony 1,4 16V Duratec 59kW/80k, 7/2008
Back to top
View user's profile Send private message
patabasa
Guest





PostPosted: Wed Jan 01, 2014 8:49 pm    Post subject: sklápění zrcátka Reply with quote

Děkuji za návod, jak dál postupovat. Trochu se děsím toho, že už to nedám dohromady. Jak mám sundat tu "závlačku" nebo co to je? Co mě čeká dál?
P. Sad
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Elektroinstalacia, elektronika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group