Ford Auto Web

Fusion Forum - Forum majitelov a priaznivcov auta Ford FUSION   |  Pozri si Ford Auto Web

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Zavady a poruchy Ford Fusion
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Next
 
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 8:37 am    Post subject: Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:50 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 8:59 am    Post subject: Reply with quote

Je to fakt ze v zahranici to tak funguje. Nemec vyreklamuje aj 1mm odstavajuci plast. Preto ma ceed v nemecku problemy so 7rocnou zarukou, teda predajcovia sa stazuju ze to "nezvladaju". Drzim palce aby ti to vyslo u nas. Niekde som cital ako sa majitel peugeotu 307 v top vybave sudil asi 2 roky a vysudil kulove a vsetkym je pri tom jasne ze tie auta maju odflaknutu elektriku a ze si to nevymysla. Tiez mu z centraly pisali vseliake ospravedlnenia, bol na roznych testoch kde poslali aj odbornika z francuzska atd, avsak ukoncil to nakoniec tak ze sa auta zbavil. Dufam ze ford je na tom podstatne lepsie a ze sa tvoj fuzac "utrasie". Niektore zavady casom naozaj posli...napr. to klepanie/praskanie vpredu akebo hlucnejsi motor.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/


Last edited by destroy on Tue Sep 25, 2007 9:09 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
dulius
Site Admin


Joined: 11 Jan 2007
Posts: 4426

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 9:02 am    Post subject: Reply with quote

Vidim, ze je v tomto zbehly, takze by nemal mat problem. Minimalne dosiahne to, ze mu vratia peniaze, ktore za auto zaplatil. A este ma aj pravnika, no pohodka, ked sa do toho pusti.
_________________
admin Fusion webu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rado



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 16
Location: Ústecký kraj, CZ

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 12:08 pm    Post subject: osetrenie tesneni a volantu Reply with quote

Craken wrote:
To Rado: daj nejaky tip na dobry pripravok na osetrenie tesneni dveri...


Omlouvám se, že reaguji později, ale byl jsem pracovně mimo.
Na těsnění dveří teď používám SONAX čistič pneu a pryže, regenerační přípravek na pryžové díly a pneumatiky s ochrannými vlastnostmi. Původně jsem to koupil na pneu, že si je naboxuju jako na vojně Cool , ale na pneu je lepší pěna. Tak jsem to zkusil na těsnění a jsem velice spokojen. Dobře a rychle se přípravek aplikuje. Po aplikaci vydrží nejdéle ze všech co jsem zkoušel.





Na kůži na volantu a pod řadící pákou používám SONAX ošetření kůže s vitamínem E. Aplikuji jednou týdně, kůže je pak příjemná na omak a není přesušená. Samozřejmě volant není po aplikaci masný, a to ani bezprostředně po aplikaci. Vím, kůže na volantu je nic moc Rolling Eyes , ale snad oddálím to hrozivé loupání kůže na volantu Sad .



PS: Nejsem distributor ani prodejce zn. Sonax Laughing
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec Trend 12/2005 (model 2006) Blue Jeans
Back to top
View user's profile Send private message
scorsese



Joined: 01 Jul 2007
Posts: 308
Location: Hustopeče

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 1:24 pm    Post subject: Reply with quote

To : Matrix

Naprosto s Matrixovym nazorem souhlasim. Vim sice, ze se najdou i lide, kteri hledaji mouchy na vsem, ale to snad neni jeho pripad. Nejsme ani v Americe, kde chce kazdy na nekom neco vysoudit. Nase soudy jsou sice zahlcene kdejakou "kravinou", ale to by nas zakazniky nemelo preci odradit. Skoda jen, ze nas nasi zakonodarci vice nechrani. Stvori nejaky zakon a pokud je vyjimecne dobry, tak je jeho naplnovani problematicke. Pak za nami museji stat nejaka sdruzeni jako napr.SOS. Kdyz se u nas zakaznici jen tak nedaji a od "statu" budou dostavat za usi, mozna k nam prestanou vozit svoje min kvalitni zbozi. Ja jen doufam, ze ty auta, ktera k nam vozi nejsou jine kvality, nez co se prodavaji na "zapadu" a nejsou to ty, ktera jim neprojdou vystupni kontrolou kvality. At to na ne napisi jako je to u ovoce a zeleniny - aspon budu vedet, co mam pak cekat. Razz

Snizeni ceny auta snad znamena, ze se blizi jeho nastupce a konec vyroby nebo, ze se mene prodava. Urcite by melo platit tech 100% ceny je 100% kvality. Tim nezpochybnuji pravo na vyjimky (nejake zavady se vyskytnou snad u kazdeho vyrobce).
_________________
Peugeot Partner Tepee - 1,6 Vti
ex : Peugeot 308 SW - 1,6VTi
ex : Fusion 1,4 16V - modrá ocean
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Rado



Joined: 10 Feb 2007
Posts: 16
Location: Ústecký kraj, CZ

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Bohužel vozy jsou od začátku výroby označeny do které země jdou a ke kterému prodejci. U mého auta byly např. špatně slícovány přední světlomety( oba "hozeny" k jedné straně). Na první pohled to bylo do očí bijící.
_________________
Ford Fusion 1.4i 16V Duratec Trend 12/2005 (model 2006) Blue Jeans
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 6:32 pm    Post subject: Reply with quote

vzdy sa delilo, preco by sa nemalo aj teraz? najlepsie nemecko, stred zvysok, najhorsie rusko
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
xxnobodyxx



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 298

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

Suhlasim s Matrixom ze ked si zaplatim 100% ceny tak ma byt aj pozadovana kvalita.
Maki tu napisal ze - co by sme chceli za tie prachy - nesuhlasim s tymto nazorom. Moj FF stal 499.000 Sk je vo full vybave co sa vtedy ked som ho kupoval dalo dostat a ma aj nejake vychytavky navyse co maju len FF pre anglicky a nemecky trh - pozadujem tiez kvalitu 100% a myslim ze auto za pol melona ju musi mat a tak isto aj FF za 350000 ju musi mat.

Osobne som velmi spokojny so spracovanim interieru aj exterieru...nic nevrzga, vsetko sedi tak ako ma, motoricky slape pekne atd...

DRZIM MATRIXOVI PALCE...
_________________
1,6 16V 08/2005
Radio- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-radio
Interier- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-interier
Rozne- http://s219.photobucket.com/albums/cc132/fordfusion16/Fusion-rozne/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Tue Sep 25, 2007 7:40 pm    Post subject: Re: Vrže, vrže a vrže Reply with quote

Matrix wrote:

Rozhodne neprehanim, jen jsem zaplatil 100% cenu, a za to chci 100% kvalitu, tedy ne 90%. V dnesni dobe se rozhodne nejedná o malicherne zavady a maloktera automobilka si v ramci konkurencniho boje můze dovolit tyto zavady a nedostatky podcenovat. Jsem zkratka zvykly kupovat si věci kvalitni, bez jakychkoliv kompromisu, tj. novemu vyrobku se zavadami moc sanci nedavam. Fusiona jsem koupil hlavne z duvodu, ze pomer prinosu a ceny mi pripadal dobry, a take z duvodu, ze mi byl doporucen pro svoji udajnou kvalitu. Zatim jsem však z kvality, mirne receno, rozladen. Uvidime, zda si Ford napravi reputaci v ramci reklamacniho rizeni. Svoji nespokojenost s jejich vyrobkem jsem take napsal primo do marketingove centraly Ford Motor Company, Slough ve Velke Britanii. Vcera se mi telefonicky ozvali. Zatim s omluvou, a navrhem pricinu vsech zavad radne proverit u dealera, pry k me plne spokojenosti, tak uvidim. Pokud jsou to obchodnici, mohl bych z nich snad vyrazit, krome opravy VSECH zavad, jeste nejakou slevicku jako "bolestne" za moje trapeni. V zahranici to totiz tak funguje naprosto automaticky. Jen u nás si lide zvykli delat stale nejake kompromisy, a vzdavat se svych prav. Ptam se proc? Vy snad nechcete 100% vyrobek? Ja tedy rozhodne ano. Sam nic opravovat nebudu, ani zadnym sprejem a tak. V podstate existuji 3 moznosti – 1.odstrani zavady , 2. daji vyraznou slevu na zavady, 3. muj pravnik za me odstoupi od kupni smlouvy, pokud zavady nebudou schopni odstranit a budou muset vratit penize.
Za samozrejmost povazuji po dobu opravy poskytnuti nahradniho vozidla.


Matrix, to su drobnosti. Myslim, ze pokial su hlavne funkcie auta teda jeho technicky stav v poriadku, vysudis tak prd makovy.
Ale skus to, vela stastia. Ine by bolo ked mas nieco s motorom, brzdami ci elektrikou, ale plasty? Tie vrzgaju vsade.
Ta kvalita je u fusna taka aka je, mal si si to overit pred kupou auta.

Tiez niesom spokojny s 1.4kou, je to slabe, ale moja chyba, mal som si to poriadne overit.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
DANID



Joined: 17 Apr 2007
Posts: 145
Location: TN

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 6:00 am    Post subject: Reply with quote

destroy wrote:
Neskusali ste ten ventilator na nohy zapchat? Ja som si vsimol ze ten plast cely odkial fuka vietor uplne nelicuje, tak som to chcel dotlacit a nic. Ani von ani dnu. Vobec nejde dat dole. Mozno sa to niekomu podarilo? Smile
Pri servisnej prehliadke to chlapik presiel s pokrcenim ramien, ale potom som si vsimol ze aj dva dalsie uplne nove fusiony to mali uplne detto s 5mm fugou takze som sa upokojil a zatial na to kaslem. Odporucam len nosit ponozky na mieste spolujazdca, lebo naboso 100pro prechladnete Wink
Quote:
To je zaujmave ja tento problem nemam,mam to na tom spoji pevne pokope a nefuči mi nič vo vnutri,pokial nezapnem ventilator

_________________
FORD FUSION 1,4TDCI,2004,COMFORT FRESH.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 7:01 am    Post subject: Reply with quote

DANID wrote:
destroy wrote:
Neskusali ste ten ventilator na nohy zapchat? Ja som si vsimol ze ten plast cely odkial fuka vietor uplne nelicuje, tak som to chcel dotlacit a nic. Ani von ani dnu. Vobec nejde dat dole. Mozno sa to niekomu podarilo? Smile
Pri servisnej prehliadke to chlapik presiel s pokrcenim ramien, ale potom som si vsimol ze aj dva dalsie uplne nove fusiony to mali uplne detto s 5mm fugou takze som sa upokojil a zatial na to kaslem. Odporucam len nosit ponozky na mieste spolujazdca, lebo naboso 100pro prechladnete Wink
Quote:
To je zaujmave ja tento problem nemam,mam to na tom spoji pevne pokope a nefuči mi nič vo vnutri,pokial nezapnem ventilator


ano, presne. A este si precitaj co som napisal 18.sept. a pochopis Smile
Plast nekomentujem, to som si vtedy asi nevsimol alebo to naozaj
vyrobil dcera ked sa na to postavila.

Quote:
aj ja som si myslel ze nefuka a dal by som za to ruku do ohna. Zistili sme to az teraz na dovolenke ked sme sli par sto km so zapnutou klimou a manzelka nemala ponozky. Po hodine zacala smrkat a potom prisla na to ze jej na nohy tak jemne fuka aj ked bolo nastavene fukanie na sklo. Pomohli len ponozky. Ja co nosim ponozky stale som to nikdy nepozoroval.

_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 7:17 am    Post subject: Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:50 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
destroy



Joined: 19 Jan 2007
Posts: 560

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 8:05 am    Post subject: Reply with quote

matrix, skus to zhrnut co vsetko ides reklamovat?
Inak, si si isty ze rozdiel je 1.5mm? to je fakt strasne malo. Niekde nastriekane viac laku a 1mm hore dole. To podla mna budu chciet proste vyriesit prihnutim dvery. To sa robi casto po zvarackach.
_________________
Ford Fusion 1.4 TDCi 7/2006

Nové aktuálne testy na vodičák len tu:
https://www.kvizmajster.sk/
https://www.kvizmajster.sk/vodicak/
Back to top
View user's profile Send private message
Matrix



Joined: 12 Aug 2007
Posts: 56

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

FF
_________________
Matrix


Last edited by Matrix on Wed Nov 07, 2007 4:51 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Maki



Joined: 09 Jul 2007
Posts: 124
Location: Kosice - Zelezniky

PostPosted: Wed Sep 26, 2007 5:41 pm    Post subject: Re: Vrže, vrže a vrže Reply with quote

Matrix wrote:
Maki wrote:
Matrix, to su drobnosti. Myslim, ze pokial su hlavne funkcie auta teda jeho technicky stav v poriadku, vysudis tak prd makovy.
Ale skus to, vela stastia. Ine by bolo ked mas nieco s motorom, brzdami ci elektrikou, ale plasty? Tie vrzgaju vsade.
Ta kvalita je u fusna taka aka je, mal si si to overit pred kupou auta.

Tiez niesom spokojny s 1.4kou, je to slabe, ale moja chyba, mal som si to poriadne overit.

Maki


Mas pravdu, to vrzani jsou v podstate drobnosti. Ale nastve te to u noveho auta, ze je to takovy zmetek. Navic, kdyz ti vsichni pred koupi rikaji FF je super, je to auto spolehlive a malo poruchove. V me bezne praxi se soudim dost casto, vetsinou ale co se tyka obchodniho prava. Tento a podobny obor je jaksi i moji obzivou. Mame nazor, ze i nahrada za ty plasty by vysoudit sla. Mam k dispozici i kvalitniho soudniho znalce, ktery by i byl schopen urcitymi metodami u soudu prokazat nekvalitni dilenske zpracovani ( i tech plastu). Jenze ono to se soudem nebude vubec divoke. Situace je totim mnohem problematictejsi. Majitel dealerstvi Ford, kde jsem FF koupil, je muj docela dobry kamarad, jak jsem jiz psal, a rozhodne nepujdeme proti sobe. S odstoupenim od kupni smlouvy jsem to myslel spis tak, ze kdyz zavady nepujdou kvalifikovane odstranit, mohli bychom demonstrativne tento ukon ucinit, aby to melo nejakou vahu, samozrejme po konzultaci s dealerstvim, aby on mohl orodovat za reseni zmetku primo s centrálou Ford motor company. On prece za zmetky nemuze, oni jen prodvaji a servisuji. Ten zmetek vyrobili nemci. Bohuzel pravo je postaveno tak, ze reklamace i treba vraceni kupni ceny musim uplatnit u toho kamose. Na jeho ukor, k jeho ztrate to ale resit, z lidskeho pohledu, nemuzu, nebo spis nebudu. Jde mi o to kvalifikovane zatlacit na Ford jako takovy, aby se k tomu postavil jak se patri. Kdyby se jednalo jen o ty plasty, asi bych to zkousl, tj. FF bych dojezdil, obcas palubovku atd. nejak nasprejoval, a vic bych si Forda uz nekoupil. Stejne planuji, ze ho nekdy, tak za rok, dva, necham manzelce jako druhe auto do rodiny, a ta je s nim spokojena, jako zenske ji ty vady az tolik nevadi, nebo je proste ani nevnima. Ovsem daleko vic nez nejake plasty me vadi zavada, kterou jsem tady jiz take popisoval, a sice: prave zadni dvere (plastova lista) pri otevirani a zavirani drhne o predni dvere - kdyz oteviram PZ dvere, tak musim nejprve otevrit ty predni abych listu neorval. Zjistil jsem, ze mezera mezi prednimi a zadnimi dvermi je na prave strane o 1,5mm mensi nez na leve. Pritom vsechny ostatni mezery jsou na prave strane shodne s mezerami na strane leve, a dvere jsou z celniho pohledu v naproste rovine. Myslim, ze nejsem technicky az uplne blby, ale reknu, mozna blbe: "znamena to, ze muj FF je na prave strane celkove o 1,5mm kratsi nez nez na strane leve"? Jsem velice zvedav, jakym zpusobem bude tuto zavadu mozne kvalifikovane odstranit. Jako kvalifikovanou opravu rozhodne nevnimam vypodlozeni dveri, prihnuti pantu, nebo podobne mechanicke triky. Dvere si v pantech muzu prihnout sam, ale takove reseni nema z opravou zavady nic spolecneho. Podle meho nazoru, pokud by meli zustat dvere v naproste rovine, a ostatni mezery shodne, musela by se na prave strane o tech 1,5mm natahnout karoserie. Jakakoliv jina "oprava" by nutne byla na ukor ztraty jinych rozmeru, nebo roviny obou dveri. Jsem zvedav, jak se s tim v servisu "pochlapi", ale moc sanci na opravdu kvalifikovanou opravu nedavam. Zatim jsem nemel cas to resit. Myslim ze nekdy pristi tyden zajedu za kamosem k nim do Fordu a oficialne vyreklamuji veskere zavady. Nez to udelam, rad bych znal vas nazor na moznost opravy zavady meho FF s dvermi?


No to si mal hned povedat, ze si pravnik.
Mozno tie plasty ti suchaju preto, ze nesedi cela karoseria - ako popisujes tie dvere. Mozno je to otazka nastavena dveri a mozno ... ktovie.
Neviem presne aka je tolerancia karoserie vo vyrobe, len predpokladam +-2.5mm. Pri kablovych zvazkoch do aut, ktorim sa venujem je to +-5mm.
Tak skus to reklamovat. Vazne ma zaujima ako dopadnes.

Maki
_________________
Fusion 1.4 16V/80PS, 06/2007, model Flair-X
cervena tango metal
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic     Forum Index -> Nákup auta, servisy, vrakoviská All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Next
Page 4 of 14

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group